Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ya adsl im çok yavaşladı

elvyn

Öne çıkan mesajlar

paticik databesinin fazla kullanılmasıylada ilgili olabiliyor.
ayrıca bazen özellikle ankaradaysan kablo ve adsl arasında pingler artabiliyo.
Böyle durumlarda sitenin açılışı yavaşlamış gibi görünüyo kullanıcılara banada oluyo bazen.
bu arada adsl inin yavaşlaması ve konu dışı ??[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

ya turk telekomla ilgili oda yok ya ehue ya girişte değil sadece paso yavaş yani ankarada felan da değilim. Paticik de daha önce olmuodu.[signature][hline]Dönüp arkamı baktığımda gördüğüm sadece kara bir boşluktu...
lan yoksa o boşluk değil miydi lan???
Sosyal ağlarda paylaş

sizinki yavaşlıyor, bizimki yok. değerini bilin kardeşim.

ttnet şahsımla dalgasını geçmekte tam 1 aydır. 1 ay önce açılan adsl, ilk gün girdi. sonra yaklaşık 2-3 haftalık nadasa yattı. sonra çat diye bir akşam geldi, çığlıklar atarak internetin tozunu attırdım. sonraki gün yine yoktu. ondan sonraki gün geldi. ondan sonraki gün yine gitti. ondan sonraki gün ise yine geldi. şimdi 3 gündür yok sanırım.
ancak bu nadastayken link ışığı yanıyor ancak ip alma evresine gelemiyorduk. yani tanıtmıyordu kendini karşı tarafa. şimdiki sorun ise, system logun söylediğine göre, kullanıcı adı veya şifre hatası. lakin aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak yukarda da belirttiğim gibi ara ara girdi nete.

ttneti(444 0 375) yaklaşık 15-20 kez aradım. 3 kez teknik servis için kaydımı aldılar. hala hiçbir şey yok. bıktım usandım, şimdi pazartesi 1 haftalık kaçacağım bir yerlere, gelince yine halletmeye çalışacağım bir şekilde. sorun modemi aldığımız yerle de ilgili değil. zira onlarla da 2-3 kez muhattap oldum ki zaten modemi satan kişi babamın arkadaşı tee okul sıralarından. onlar da güldüler en sonunda benim gibi bu abzürd soruna. ne yapılabileceği meçhul, öyle dualara bakıyor işimiz işte.

dediğim gibi, şükredin halinize.
Sosyal ağlarda paylaş

dünya gezegeni üzerinde adsl in yavaşlamıyor diye kullanılmasının sebebi vardır
kablo kullanımında ufak bir bölgeye belli bir bandwith verilir bu bandwith in dolması sonucu o bölgenin belli kısımlarında yavaşlamalar söz konusu olabilir.
Ancak adsl de tamamen kullanıcıya özel bandwith vardır o nedenle asıl gateway ve kullanıcı arasında yavaşlama olmaz.
Burdaki sorun ne kullanıcıdan gateway e gayet düzgün ulaşıyor veriler ama gatewaylar arası bağlantı ve şehirler arası çıkışlar yavaş
olay bumuudur budur.
Sonuç olarka fps oyunlarında fark edilen kablo adsl ping farkıda burda kaynaklanır.
Kablo direk bağlıdır
adsl bir gatewaydan çıkar[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Sosyal ağlarda paylaş

ben ii bir adsl canavarı olduğum için

Adslledeki problemlerin bir çoğu altyapı yapımından kaynaklanmaktadır. tabi bu altyapı derken kanalizasyonlardan bağsetmiyorum.
türkiyenin şuanda bile 2048 k için tam olarak iyi bir alıcı ve verici olarak kısıtlı kullanım veriyorken daha hele ki bir çoğunuz 128 k bağlantıyla uçmayı düşünüyorsunuz. ki bu imkansız
ama bağantı hızınızı şöyle arttıra bilirsiniz. telefon hattınızdan adsl. modeme tek bir kablo gelmesini sağlayın asla ama asla yama yapmayın ki hızınız düşmesin bu nalet şey öle birşey işte hemen hızın kesiliyor. 30 mt. kablo kullanıyorum ben ama benim kablomda biraz özel galiba çünkü cat 5 data cablosu bu ii verim veriyor tavsiye eterim ama biraz pahalı[signature][hline]www.simasher.com.tr.tc
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda çok haklısın
hatta mümkünse 10 metreden fazla kullnamayın kabloyu verimi artırıyo oda
benimde 30 metre kablo başka yerde modemim odamda değil
ama cat 5 yaptırdım bende baya bi para bayıldım[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Sosyal ağlarda paylaş

Bendede 128/32 var ben valla 15 le ındırıyorum herseyı..
Aksam 20-30 klip koyuyuorm 6-7 saat ıcınde bıtıyor ..[signature][hline]Ister Sigara icerim ister Puro kimse bisey demez diyemez, ama kimseye gidipte atesinizi alabilirmiyim demem, diyemem !
|| www.404.gen.tr ||
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...