Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IceFrog valve ile anlaşmış

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

@gaap,
sen neyi savunuyorsun anlamıyorum.
sc'nin kralını ben oynarım, sc'ında hastasıyım ilk çıktıgı günden beri.patide sc de bana üstünlük sağlayan biri de yok mesela sc'de.sc2>all evet ama sen gidip hon'a kötü dersen muhataba almam.
çünkü neden kötü oldugunu söylemen gerekli.
birde demişsin ki hon'u kendi oyunlarını dotayı aşacak şekilde değilde dotanın takliti vs vs. daha neyi aşsın adamlar gayet te dotanın tüm eksiklerini kapatarak ve artı özellikler ekleyerek dotayı 2 kere katlayıp aşmış durumdalar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

gameplayden bahsetmiyorum fistan, yoksa gameplay oalrak hon çok daha üstün ona lafım yok. ben işin teknik boyutundan, ve yapan adamların limitliliginden bahsediyorum. Dotadaki kadar icne yükseklik/alçaklık, line of sight, agacların tek tek özel olarak dikilmesi gibi (hos en son baktıgımda hafiften bu agacları düzgün konumlandırmayı düzeltiyorlar gibilerdi) dotayı dota yapan esprili kısımları tınlamamaları. birde hon ın bir takım compatibility issuları varki beni benden alıyor. 5 senelik bilgisayarımda, ki ekran kartı bile yok onboardla oynuyorum, orta grafik ayarlar 21 inh ekranda rahatsız etmeyecek çözünürlük sorun yok, ama intel,imac te kasılmalar (ki 2007modem olmasına ragmen full ayar prototype falan oynayabiliyorum), yada gecen sene aldıgım hazır bir bilgisayar fıstık gibi ekran kartı falan 640x800 de çalışmamak gibi şeyler. bu yüzden hon boktan, yapımcıları güzel birşeyler yapmış ama gidip ince, bir oyunu kaliteli yapan şeylerle uğraşmamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

gaap savunman çok alakasız yerden olmuş kusra bakma ama.. ben bilmiyorum hangi bilgisayarda nasıl çalıştığını, sadece kendi bilgisayarımda oynadım ben HoN.. ve senin dediğin problem elle tutulur bişey değil, bu problemi yaşayan başka insanlar yok.. neden sadece sen bundan şikayet ediyosun? belkide problem senin bilgisayarındandır?

düşüncem; bence kişisel olarak bakıyosun olaya.. ben başlarda HoN'a hiç adapte olamadım. yani nasıl desem 5-6 yıldır dota oynarım HoN'a bi başladım oyundan hiçbişey anlamıyorum,item alamıyorum,direk eziyolar falan...1 hafta sonra falan düzeldim dotadaki olayıma erişebildim. benim de arkadaşlarım var uzun süredir dota oynayan falan.. onlar da "hon ne yaa bırak aptal bi oyun" dediler.. neden? çünkü 2-3 oyun attılar ve ezildiler. bunu kendilerine yediremediler.oyuna sanki 40 yıldır biliyolarmış gibi alışmak istediler. bence sendeki durum da bu olabilir.. budur! demiyorum olabilir diyorum.. çünkü gözle görülür, herkes tarafından onaylanabilen bir eksiğini/hatasını sunmamışsın ve bu çok komik olmuş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

yok icefrogda mal yani, hak yeme olayı degil, çok daha iyi yapabilecekleri halde yapmadılar benim derdim o toggie. o yüzdende kendi yaptıkları engine çok daha iyi yapabilecekken ortalama bir engine oldugu icin, sc2 cıktıgında böyle kararlı bir mapmaker çok rahat geçicek(benim tahminim bu), o yüzden az önce bahsettigim ince ayar kısımlarını halletseler bile satın almaya deymez.
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de simdi sc2 cıkana kadar napalım hon'u bırakalım mı? yoksa her yonuyle eksik kalan dota'ya mı devam edelim hon varken?

sc2 cıktıgında zaten alacagımız icin uyarlandıgı zaman dota'yı sc2'de de oynarız dert degil. ama ben yine de standalone oynamayı tercih ederim ki bu saatten sonra sc2 motoru ile de deviremezler hon'u.
Sosyal ağlarda paylaş

OHA MADALYANOSU VAARRR :P
benm yok hayatta eksiğim ^^
yav bırakım amdalya muhabbetini. eğer madalyalı olan artiz olsaydı, burda yeni gelen üyeleri kimse muhattap almazdı.. bakın negzelkonuşuluyor sohbet ediliyor. amdalyaya takılmayın.
2003ten beri madalyam yok. dert ediommu. yoouuuoo :D
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

@gaap,
sen neyi savunuyorsun anlamıyorum.
sc'nin kralını ben oynarım, sc'ında hastasıyım ilk çıktıgı günden beri.patide sc de bana üstünlük sağlayan biri de yok mesela sc'de.sc2>all evet ama sen gidip hon'a kötü dersen muhataba almam.
çünkü neden kötü oldugunu söylemen gerekli.
birde demişsin ki hon'u kendi oyunlarını dotayı aşacak şekilde değilde dotanın takliti vs vs. daha neyi aşsın adamlar gayet te dotanın tüm eksiklerini kapatarak ve artı özellikler ekleyerek dotayı 2 kere katlayıp aşmış durumdalar zaten

. 10 oyun? nerden çikartiyorsun sc de senden daha iyisi olmadığını? medicgs den birimisin öyleysen android ben gel 10 oyun. uzun süredir bakmiyorum ama mühim değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Yeni Q&A yayınlamış.
http://www.playdota.com/forums/blogs/icefrog/892/q-session-4/
1-2 yıl içinde çıkarcam diyo...
"buzkurbağa" said:
Q: When will we hear more about you and Valve? Some people say it will take 2-3 years, can you give us any clues? (from Zeyall)

A: It certainly won't take that long. There are a lot of very talented people here at Valve that are working hard on it every day to ensure high quality in a timely manner. We'll be making an announcement soon actually, and based on the feedback I've been getting since the last mention, I'm sure you all will be as excited as I am.

Q: Can you tell us how you first met Valve and how you like it so far? (from Sodoes)

A: It started off with an email from Valve where they mentioned that they were big fans of DotA wanted to fly me out to spend some time with them and visit their studio. I wasn't quite sure what to expect from the trip. After arriving and chatting with them, the first thing I noticed was how much of their decision making process was like mine. They shared the same aspirations towards building a long term and sustainable community without having short sighted business goals that end up hurting the quality of the game. One of the most important things for me though was that there wasn't going to be anyone standing above telling me how I should be doing things. They trust the developers that have experience to make the best decisions for their playerbase. The atmosphere at Valve allows everyone to be very comfortable and able to focus on what they love doing. It also doesn't hurt that they are huge DotA fans.. until their favorite heroes are nerfed, then I'm the bad guy for a week!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...