Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Conan ve Latency problemleri

berguzar

Öne çıkan mesajlar

Selamlar;

Son zamanlarda Ağustos 2009 ve sonrasında Age of Conan da oynanışı oldukça etkileyen donmalar yavaşlamalar ve latency problemleri ortaya çıktı.
Hatta bu yüzden ADSL bağlatımı pingleri daha düzgün olan Uydunet'e çevirmeme rağmen değişen bişey olmadı.
Bunlar üzerine kendi çapımda ufak araştırmalar yaptım
İşte sonuçları:

Age of Conan Crom PvE EU server için;
Server ip adresi: 213.244.186.133

http://whatismyipaddress.com adresinden
213.244.186.133 Trace sonucunda çıkanları:

Sonuç olarak adamlar bilmem kaç kişinin oynadığı en kalabalık serveri olan Crom EU için dial-up bağlantı kullanmaktalar. Biz de burada kıçımızı yırtmaktayız...

213.244.186.133
Hostname: proddm01.ams.ageofconan.com
ISP: Level 3 Communications
Organization: BBBL
Proxy: None detected
Type: Dial-up

aynı zamanda serverin bulunduğu yerin de Hollanda da ve
Leystad-Zwolle şehirleri arasında bulunduğunu da öğreniyoruz...

Bu da speedtest.net adresinden
Türkiye Ankara dan Hollanda ya ping test sonuçları

Bu test sonuçları ADSL için genelde daha kötü çıkmakta pingler ortalama 200-250 arası seyretmekte.
Türkiye'den Avrupa nın diğer merkezlerine ping.ler bu bölgeye oranla daha iyi durumdalar...

Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:

Direct2Drive 5 sterline age of conan satiyo, hemde eu versiyonu. denemek isteyen kacirmasin.
d2d

ps: fail oldum, heryerde ucuzmus ben direct2drive da gorunce direk yaziyim dedim, yazik olmus funcoma :/

herkes sonunda hakettiğini buluyor...

en kalabalık serverlerinden bir tanesi için dial up bağlantı kullanan firma layık olduğunu buluyor... oyunun mantığı güzel firması dandik.
Sosyal ağlarda paylaş

vee mutlu son!

oyunu bıraktım ve kurtuldum...

yeter yahu. denemediğim yöntem kalmadı. başka başka makinalardan denedim. farklı yerlerden ve adsl olsun uynudent olsun farklı bağlantı çeşitlerinden denedim. bunlar adam olmayacak.

bu macera bitmiştir.
kalın sağlıcakla....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...