Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gecmis olsun arkadaslar

Rei-Ayanami

Öne çıkan mesajlar

Yo hayır sadam başı 2.5mbps olsa zaten herkes coşar , Birde tam açıklıyim olayı . Şimdi upload ve download var , Download değerimiz bu 2.5mbpsden çok daha yüksek ama uploadumuz yani veri gönderme hızımız çok düşük . 2.5mbps civarı geçende bunu 3.4 yaptık diye adamlar mutlu oluyorlardı . Bana çok komik geliyor tabi bu hızlar . Bir ülkenin upload hızı 2.5mbps olur mu ya ? bu ne rezilliktir . Utanç kaynağı bence ...
Sosyal ağlarda paylaş

bir de bu ülkenin dışına olan hızdır . Yani ülke içi sitelerde hızımız çok daha yüksek . İnsanlar genelde bunları kullandıkları için o kadar problem çıkmıyor ama oyun oynamak istediğiniz zaman yurtdışına bağlanıyorsunuz buda siz her veri gönderdiğinizde verinizin sıra beklemesi demek oluyor dar bant yüzünden . Neden hiç Avrupadaki adamların maksimum 120 pingle amerikada oynadığını bizimse en iyi bağlantılarla bile amerika sunucları söz konusu olunca 200 pingi görünce oh ya dediğimizi düşünüyorsun . Bu dar bany ayrıca stabilizasyonuda bozuyor . Yani Bir an 200 pingdeyken bir anda 400 bir anda 120 bir anda 700 pinge çıkabiliyorsun .Rezillik yani . MEsela şimdi bir site adresine tıkladğında önce adres sunucuya upload edilir yani veri gönderilir. Sunucu sana karşılık verdiğinde sende download yani stei bilgilerini görmeye başlarsın . 512k kabloyla bağlanıyorum şu an , www.paticik.com adresine bastığımda yarım saniyeden az süre boyunca bekliyorum daha sonra bir anda sayfa açılıyor. Aybı şeyi www.euro-ro.net için dene bekleme süren yaklaşık 3 saniye olacak sonra yine bir anda sayfa açılacak . Problem Gönderdiğimiz veride bunun da nedeni yurtdışına olandar bant genişliği .

:D
İçimi boşalttım biraz oh ya neyse durum bundan ibaret işte . Ne zaman 100mbps uploadumuz olur o gün bir belçikadaki fransadaki adamın pinglerine yakın dünyanın istediğimiz yerindeki serverlarda oyun oynarız . Sağlıcakla kalın ...
Sosyal ağlarda paylaş

dune batırma lütfen giga vardır birde tera giga yı sen cokmu ıyı sanıyorsun suan en amele baglantı bizde giga nedşr lan koca ulkenın cıkısı giga mı olur tera ya ne zmana yukseltcez bılmıorumn[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman
LvL 45/33 Thief <=>Shindei-TR
Lag Sux Türk Telekom Rox T.T
Sosyal ağlarda paylaş

gorlog olm iş sakat düşünseme bu sorun 1 ay surse oyuna hergun gırıp 2 kare yurusen 1 ayda cru olursun off benım ıcın gecerlı deıl bunlar daha job lvl 36 sin hayatta olamıorum bu 1 ay ıcınde ^^[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 08 Haziran 2004 23:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

olm saat 23-38 nasıl 9u oldu 12yı gecmeden saat delırdınmı o ne yoksa bilg sistyem saatini ileri alınca mı oluyıor :P harbi nasıl yaptın suan oyundaım eklentı fılan yuklemedım ben alala alla bırde sole bıse war lag cok deıl 1sn fılanb ama bır anda takılıor ben korkarım combata gırmeye bır anda takılır gelır ölürüm[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi su juno eklentısı dl ettım sıtede dl edınce ne yapıosun yoksa ordmaı hata yaptım ben exeyı acıosun dırek ragnorak klasorunu gosterıosun o bıseler yaıor demı yanlıs dıel?[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman
Sosyal ağlarda paylaş

TTnet in açıklaması:
Fransa ve İngiltere arasında yaşanan fiber optik kablo arızası, buradaki trafik yoğunluğundan dolayı sık sık meydana geliyor. Bu hat üzerinde Türkiye'nin trafiği çok az. Bu hattaki çıkışımız 4.5 Gbps olmasına rağmen, bu kapasitenin yüzde 50'si kadarı üzerinde Türkiye'nin trafiği var. Şu anda 2.8/2.5 Gbps kapasitesi ile hizmet verildiği için yurt dışı çıkışlarında bir yavaşlama meydana gelmesi mümkün değil. Sorunun ne zaman çözüleceği konusunda bilgi verilmemesine rağmen, kısa zamanda yine eski kapasiteye ulaşılacağı tahmin ediliyor[signature][hline]Swordman
5x/3x
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...