Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cem Garipoğlu yakalandı, teslim edildi. - SON DAKİKA

elaidi

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

Arma said:

mani said:

hahaha soğunkanlılıkla cesetten kurtulmaya çalışırmısınız diye sormuş adam ya. ulan cinayet işlemişsin zaten ne soğukkanlılığından bahsediyorsun ?

cinayeti işledikten sonra bir insan her haltı yiyebilir. o panikle cesedi bırakıp kaçar. yok etmeye çalışır. başkasının üzerine suçu atar. gider teslim olur. zibilyon tane seçenek var yapabileceği bir insanın.

artık yayınlanan diziler, filmler, belgeseller ve internet sağolsun her insan nasıl ceset yok edilir, nasıl delillerden kurtulunur biliyordur.

Ben tam istediğim gibi anlatamadım. Adam cinnet geçirecek kendini kaybedecek. Öldürdükten sonra oh şit diyip kendine gelecek. Sonrada soğukkanlı ve mantıklı bir şekilde cesedi kesecek falan. Lan adamın eli ayağına dolaşır altına eder bee. Herif kesmiş doğramış. Şimdi insan başına gelince bilemiyor tabi ama sen bir adamı öldürdükten sonra testere ile kesebileceğine inanıyor musun? Kendimde o gücü cesareti bulurum diyorsan helal oldun. Cesedi gömmek saklamak bırakıp kaçmak ayrı cesedi parçalayabilmek ayrı.

abi bi insanı öldürebiliosan zaten onu da yaparsın

hani anca yanlışlıkla böle hiç öldürmiceksindir bişey olur itersin kızı kız kafasını vurur ölür , hass dersin naapıcam o zaman doğrayamassın belki =)

İşte onu dmek istiyorum. Nilep bir anlık olmuştur falan diyor. Öldürmeyi planlamayıp bir anda öldüren adamda kesme cesareti olmaz diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ne alakası var ya? Soğukkanlııkla kurtulur cennetten ama yapacak başka bir şeyi yok. Kızın evinde bulunması direk suçlu durumuna düşürür. E koca kızı taımak yerine parçalar halinde kurtulmak kendi açısından en güvenlisi

Doğrayabilmiş olsa 50 parça olurdu kız işte..

Kızı taşımak için amacı bavula koymak, bavula sığmayınca, nalbura gidiyor testere alıp kafasını gövdesinden ayırıyor. Sonra bavula sığdırıp çıkıyor. Bunun neresini doğrayacak daha?

En son Cem'in evine gittiği bilinen kız ortalarda görülmeyince, Cem'de ortalarda değilse, bu kız öldürülmüştür. Sen cesedi ne kadar ortadan kaldırsan da kan izlerini tam olarak silemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Arma: Abi bir insanın cesedi benim yüzümden önümde yatıyorsa hapse gireceğime doğrarım. Hanımevladı kimliğim bana yapılacak kötü muameleye gelemememle alakalı, yoksa doğramam ben ayrıca yakarım külleri denize atarım biter yani. Çocuk malmış biraz

E tamam doğrarsın ama yatarsın soğuk kanlı cinayetten. Bu şey gibi, bacımı dağa kaldırsalar ben de vururum. vurursun ama yatarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

bir insan askere gitmekten korkuyorsa neden hanım evladı olsun ya. insan canını sokakta mı buldu? herkez anasının karnından kahraman olarak doğmuyor canlar. elinize iğne battığında bile canınız acıyor. bir sınava hazırlıksız girdiğinde bir insanın götü 3.5 atıyor. hayat bu. sizi insan yapan şeylerden biri korkmak.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Arma: Abi bir insanın cesedi benim yüzümden önümde yatıyorsa hapse gireceğime doğrarım. Hanımevladı kimliğim bana yapılacak kötü muameleye gelemememle alakalı, yoksa doğramam ben ayrıca yakarım külleri denize atarım biter yani. Çocuk malmış biraz

Hem asker gitmeye bile korkuyorum diyorsun. Hem de bir cesedi yakabilecek cesarete sahip olduğuna mı inanıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

bir insan askere gitmekten korkuyorsa neden hanım evladı olsun ya. insan canını sokakta mı buldu? herkez anasının karnından kahraman olarak doğmuyor canlar. elinize iğne battığında bile canınız acıyor. bir sınava hazırlıksız girdiğinde bir insanın götü 3.5 atıyor. hayat bu. sizi insan yapan şeylerden biri korkmak.

Askre gitmekten korkanlar hanım evladıdır demedim. Burda yanlış anlaşılma olmasın. Ama nilepin yazış tarzı ve söylediklerinden ben onun için bunu çıkardım ve kişiye söyledim. Genelleme yok.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Hayır soğukkanlı delil temizlemedir bu. Onun için ek ceza alırsın. Ama cinayetle alakalı cezan cinnet cinayeti olmalı.

Şahidin yoksa cinnet getirdiğine ikna edemezsin böyle deliller varken. Kaldı ki ortada tahrik de yokken kimse yemez böyle birşeyi. Benim dinime göre albayla mesajlaşmanın cezası ölümdür falan diye kıvırabilir anca.
Sosyal ağlarda paylaş

@nileppezdel
Yoo yazdığın senaryo gayet mantıklı. Şahsen benimde aklıma aynı senaryo geldi.

Böyle yorumlayalım cinayeti. Sonuç olarak ortada öldürülmüş birisi var. Ve kafası canlıyken kesilmiş. Cidden bunun istenerek yapılıp yapılmadığını anlayacak olan insanlar da elemanı sorgulayacak görevliler. Kesin soracaklardır. ''Canlı canlı bir insanın kafasını kesmek neden kim sana yardım etti diye''. Eğer burada çocuğun tepkisi ''Ölmüştü o'' tarzında olursa. falan filan işte senaryonun devamını biliyorsunuz. Bu da yakında haberlere çıkar gibime geliyor.
Ya;
''Canlı ,Canlı kafasını kestiğini itiraf etti''
Ya da;
''Öldüğünü sanıp paniğe kapılarak kafasını kesmiş''
Şeklinde.
(Not:Bu arada o msj ın sonund evet yönetmen olacm fln tarzında neden lflar ettin ki ayıp denen bir şey var. Bırakta sana iyi senaryo yazıyorsun yönetmen ol sen lafını biz edelim aaaaaaa :D )
Sosyal ağlarda paylaş

Kız mesajlaştı diye kıskandım diye bir olay yok, mesajın içeriğinde bir tahrik unsuru yok çünkü. Ben maçoyum mesajlaşmasına da karşıyım diye birşey yok, hukuk dnadik bir olay gerçi avukat sağlamsa yırtabilir bile ama önemli olan insanların vicdanlarında ona verdikleri ceza. Hukuk affetse bile insanlar affetmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi cinnet bu ya "cinnet halinde neden kafasını kestin?" denir mi? Cinnet sebebi kıskançlıksa gayet nefret edip olabilcek en vahşi şekilde hıncını almak istemişolbilir.

Ha bence kız bayıldı bçaklancıktan sonra, çocuk farkına varnca olan bitenin kızı öldü sadı öyle kesti başını. Canlıyken bilerek kesme durumu olmadı. Bence tabi. İstediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz

@midyedolma: Vicdan ayrı mesele abi. Bi insanın canını almnın affedilir yanı yok, ama bilinçli olarak almadıysa bence affedilebilir. Bundan bahsediyorum aten
Sosyal ağlarda paylaş

Adam öküzse gayet geniş bir kıskançlık yelpazesi vardır, sırf onun beyinciği kıskandı diye tahrik kabul edilecek diye birşey yok. Ben de kendime bir din uydurayım mesela, dinime göre de sırıtarak poz vermek ağır günah olsun, sevgilim fotoğrafta sırıttı diye cinnet getirip öldüreyim ben tahrikten indirim mi alırım şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

Hayata kastetme olmadığı sürece bence hiç bir tahrik insan öldürme nedeni olmaz. Eğer kıskançlık insan öldürme nedeni oluyorsa, "insan öldürme nedeni de" cinayeti işleyen insanın öldürülme nedeni olabilir. İdamı savunmayıp da, kıskançlıkta öldürmüştür, tahrik var demek saçmalık ötesi.

Bana kalırsa bu kişi çocuk olarak yargılanmamalı. 200 gün kaçan sakal bıyığa karışmış biri bu. Müebbet verilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Cinnet halinde kafasını neden kestin diye sormaycaklar zaten.Canlı canlı bir insanın kafası kesiliyorsa adli tıp raporuna göre bunu araştıracaklar tabii ki ki böyle bir raporda sorulması gereken birinci sorudur. Yargının karşısında bir anlık sinirle bir iş yapmış birinin mi var yoksa. Piskopat bir katil mi? Bunun anlaşılması için başka ne sorulabilir sorgu esnasında. Hatta bundan başka sorulması gereken bir soru var mı?(Yanında kaç kişi vardı, planladın mı, bu sorular bu sorudan sonra emin ol)
Sosyal ağlarda paylaş

Nileppezdel, sen askerden, hapisten, sert muameleden bile feci tırsıyorum diyorsun. Üstüne dellenip insan kesmeyi, hatta, parçalamayı, yakmayı düşünüp bir de bunu haklı buluyorsun, ben de olsam böyle yapardım diyorsun. Yani kendini kurtarmak için her şeyi yaparım, asarım, keserim, çalarım, çırparım sonra da kaçmaya bakarım mantığına sahip birisin.
Yaşın kaç bilmiyorum ama şu Amerika'da lisede falan eziklenip sonra da kantin basan zengin veledi saykolardan pek farkın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@midyedolma: Vicdan ayrı mesele abi. Bi insanın canını almnın affedilir yanı yok, ama bilinçli olarak almadıysa bence affedilebilir. Bundan bahsediyorum aten

Kafasını kestiği ceset kız ardakaşına ait eve giren hırsıza değil. Yanlışlıkla bile öldürse cinayetten sonraki soğuk kanlılığı adamı cani yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...