Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni aracta kac sene muayene olmuyor

matama

Öne çıkan mesajlar

2-3 diye iddialaşmalarda bulunulmuş da netlik kazanması bakımından:

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ, MADDE 67:

Araçlar cinslerine, kullanma amaç ve şekillerine göre;

a) Hususi otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk 3 yaş sonunda ve devamında her 2 yılda bir,

b) Resmi ve ticari plakalı otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk 2 yaş sonunda ve devamında yılda bir,

c) Lastik tekerlekli traktörler ile bunların her türlü römorkları ilk 3 yaş sonunda ve devamında 3 yılda bir,

ç) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk 3 yaş sonunda ve devamında 2 yılda bir,

d) Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk 1 yaş sonunda ve devamında yılda bir,

periyodik muayeneye tabi tutulur.
Sosyal ağlarda paylaş

Trafik muayenesi sıfır araç için 3 sene sonunda yapılıyor. Ondan sonra takip eden her 2 senede bir muayeneye girilir. Yalnız ben 3. yılın sonunda öğrenmiştim bunu, her sene egzoz muayenesi yaptırmak gerekiyormuş aslında :) İyi ki 3 yıl boyunca çeviren olmamış hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

yakalansaydın emin ol bu konu hakkında hala bu kadar rahat konuşuyor olmazdın :)

!$#'?$%?!, olmayan 2 adet vergi borcundan arabaya haciz koydurmuştu, altımdan arabayı alıp satışa da götürebilirlerdi yani (:
Vergi borcu var diye muayene de yaptıramıyorduk. (ki dava yoluyla borçlardan biri silindi, ötekisinin davası hala sürüyor) İşini bilen birisinin ellerinde halloldu muayenesi ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bikeresinde muanesiz yakalanmıştım bağlıcaz demişti adam. tuvturk olayı olmadan önce oluyo bu olay. gece 3 gibi çeşmede çevirmeye yakalanmıştım tipimi fln düzgün görünce bide konuşma tarzından dolayı fln heralde birazda acındırınca kendimi :D tamam geç yarın yaptır kesin dedi geçtim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...