Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daemon tools yerine geçen freeware Tutoş

calimero

Öne çıkan mesajlar

Selamlar. Birçok mount edilecek iso dosyanız varsa daemon ya da benzeri bir program almanız gerekecek. elbette torrenti var bilmemnesi var prosunu indiririm diyebilirsiniz. Böyle diyen arkadaşlar bundan sonrasını okumayabilirler.

Burada tanıtacağım, freeware olan bir program. Microsoft ile bağlantısı yok sanırım ama oldukça güzel ve kullanışlı.

Şimdi önce programımızı tanıtalım:

Programın ismi Virtual cd rom ve bu adresten indirilebiliyor.

İçinde zaten read me dosyasıyla birlikte geliyor ve bu dosyada tutosu da verilmiş. Fekat ingilizce olduğu için kısa bir şekilde buradan da anlatalım.

• İnen rar dosyasını açıyoruz.

• Buradaki vcdrom.sys dosyasını %systemroot%system32drivers klasörüne kopyalıyoruz

• Daha sonra rar dosyasında gelen exe dosyasını çalıştırıyoruz.

• Install driver butonuna tıklıyoruz ve buradan system dosyasına kopyaladığımız vcdrom.sys dosyasını seçiyoruz.

• Daha sonra Start ve ardından da OK tuşlarını tıklıyoruz.

• Bu adımdan sonra original tuto da direkt devam edilmiş fakat ben restart atmanızı tavsiye ediyorum zira bende problem yarattı mount olayı restart atmadan.

• Restart attıktan sonra Add drive diyoruz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken eklediğimiz driver’ın isminin halihazırda kullandığımız driver isimleriyle çakışmaması.Zaten “Z” den başlıyor, ilklerde problem yaşamazsınız. Fakat hard diskinizi birçok parçaya böldüyseniz ve abartıp bir çok mountu bir arada yaparsanız problem çıkabilir dikkatli olun.

• Son olarak yarattığımız drive a daemon daki gibi mount yapıyor ve işlemi tamamlıyoruz. Burada URC isimlendirmeli dosyalar mount edilmemeli denmiş. Buna da dikkat edin.

Bu kadar efendim. Artık harfler yettiğince mount edebilir ve mount ettiğiniz dosyaları kullanabilirsiniz…
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...