Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sihirli Kule & Gamesultan Oyuncu Sohbetleri

|Joker|

Öne çıkan mesajlar

kitleyle ilgili sorunu ikinci paragrafta açıklamışım zaten. ilk paragrafta analiz yapıyorum. deli gibi para dönüyor oyunda bu durumda ne oluyor adam kahvede duyuyor aga şöyle oyun var para kasıyon die geliyor oyuna dalıyor, alakası yok oyun kültürüyle ama sırf para kazanmak için oynuyor, işin kötü tarafı iyi de para kazanıyor. benim itiraz ettiğim bu oyunları oynayan herkesin küçük görülmesi önceki mesajlara bakarsan para veren fail fln deniyor oysa adam o paranın karşılığını alabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

f2p de calisan GM lerin gönüllülük prensibinden calismasi p2p de ise adamlarin para almasindan dolayi f2p de basibozukluk var sunucularda, yoksa dik oraya GM i 1 haftada mum etsin tum sunucuyu, ama kim gunde 8 saatini bedavaya böyle bir topluluga ayirip kanser olmak ister ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

iyide oraya parali gm koyarsan, adamlarin para veren kitlesini banlayacak oyundan, bunu kim ister.

bu oyunlar bu sekilde.. seveni, para harcayani, gm i gelistiricisi bu. bu urunun musterisi bu yani. bu kadar basit, nesini tartisiyoruz ki, o kitle ile eglenmeyen de gitmez oynamaz o turdeki oyunlari. sonucta herkes herseyin farkinda.

degisecek degismesi gereken bir sey yok..

wow gibi oyunlarda generalden kufurler vs esasinda cok rahat cozulur ama onuda yapmiyor sirket iste.

millet cok daha basarili bir ticket sistemi ile belgelese bu kufurleri vs cok rahat gonderirsin uzaya adami. ya da ingilizce harici yazilamayan chat filtreleme sistemi yaparsin. koskoca oyunu yapan danalar bunlarimi yapamiyor.

herkes herseyden memnun esasinda, burada eseltiri yapanlar sanki artik azinlik :)
Sosyal ağlarda paylaş

Agustos ayi icersindeki 2. toplantimizin ilk gununde, bir onceki gorusmede bize katilanlar ve arkadaslari geldi. Onlarla birlikte yine F2P oyunlari ve Turkiye`de online oyun sektoruyle ilgili sohbetler yaptik. Sonrasinda Sihirli Kule olarak yurt disindan Turkiye`ye getirdigimiz bazi oyunlari denemelerini rica ettik. Tum gun toplamda 30 kisiyi asan bir toplulukla beraberdik. Aksam saatlerinde Dreagloth`un gelisi son noktamiz oldu. Onunla da biraz Paticik sohbeti, biraz bizim oyunlarimiz ve online oyunlar uzerine konustuk. 1 2 oyunumuzu denedi, fikirlerini aldik, o kadar israra ragmen hicbir sey yemedi, cok masrafsiz bir adam :D. Tinu gelecekti ama ekti bizi, belki yarin gelir :P.

Yarin gorusmelere ve oyun denetimlerine devam edip Agustos ayi icersindeki son toplanti gunumuzu bitirecegiz. Bu sohbetlerin sonucunda, yeni projelerimize guzel fikirler saglamis oldugumuzu dusunuyorum. Sikayetlerle sIkintilar uzerine guzel notlar aldik. Bunlari degerlendirerek kendimizi ve fikirlerimizi sekillendirecegiz. 16 yasindan 40 yasina kadar genis bir aralikta katilimcilarimiz oldu. Herkesin farkli sorunlari ve istekleri var, her oyuncunun oynadigi oyunlara yonelik sIkintilari var. Sonucta biz kapimizi actik, gelip bize bunlari anlatanlari dinleyerek bir seyler yapma cabamiz var. Umarim bundan sonraki oyuncu sohbetlerimizde katilimcilarimiz daha genis olur. Bu arada tum sohbetleri ve gunu video olarakta cekiyoruz. Yakin zamanda internette de yayinlayacagiz. Senede 2 kere bu gorusmeleri tekrarlamayi dusunuyoruz. Ilkler her zaman zordur ama bir sekilde baslamak gerekiyor. Neyse bakalim yarin neler olacak :).

Sihirli Kule notu: Dreagloth`a ricamizi kirmadigi ve Istanbul`da 4 aydir bulundugu halde toplantimiza katildigi icin ozel tesekkur ederiz :).
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Bu konu benim gözümden nasi daha önce kaçmış diye kızdım kendime. Sihirli kule ve ekibine bende başarılar dilerim ne kadar hoş birileri taşın altına elini koyuyor.

".Peki neden bir anda bu kadar F2p oyun türedi diye soracak olursanızda; Görüldüki türk oyuncu kitlesi Çin ve japon playerlar gibi
”Hack ad Slash” dan gocunmuyor hatta seviyorlar.Bu oyun firmalarının aradıgı en buyuk ozellık.Yani oyuncu devamlı Tecrube puanı edınmek adına kesiyor biçiyor bu boyle devam edıyor.
Oyuna Sadık ve bagımlı kalıyor…."

Şimdiye kadar Türk oyuncular hakkında okuduğum en iyi yorum.

konuya geri dönmek gerekecek olursa eğer, bende sizlerle bir üzüntümü paylaşmak isterim.

Şu sıra darkfall online oynuyorum. Bu sene mmorpg'lerin atası ultima online'ni örnek aldıklarını çekinmeden söyleyen oyunlar çıktı. darkfall'da onlardan biri. ultima online oynadığım dönemlerde yabancı serverlarda da çok oynadım ve bilyon tane türk shardi olmasinin yanı sıra girdiğim yabancı serverlarda da bir çok türk arkadaş görürdüm. o zamanlar derdim kendi kendime bu oyunu heralde türkler kadar seveni yoktur. zaten daha sonra anarchy online vs. çikmaya başlayinca yabancilar uo dan ellerini çekmeye başladılar ama oyunun üzerinde türk eli uzun yıllar kaldı, halen de var o el... biliyoruz.
içimi burkan olaya gelince..
1.si dünyada uo'nun devamı, evrimleşmişi, mentalitesini devam ettirici bir oyun çikacaktiysa eğer bunu ben biz Türk milletine layik görüyordum. Diğer milletlerin benzerlerini yapabileceğini biliyordum ama Biz UO'nun devamıyız, bizim kitlemiz UO kitlesi diye bas bas geleceklerini beklemiyordum. Türkiye'de UO efsanesi başlayali ve durulalı yıllar oluyor ama biz halen online oyunlarda yapımcılık olarak aynı yerdeyiz, canımı sıkan 2.konu ise Darkfall gibi gerçekten piyasadaki en hard core(hc olması önemli değil, önemli olan piyasadaki oyunların clonu olmaması ve kendine has bir tarzı olması) oyunu komşumuz yunanlıların yapmış olması. Hadi Amerika ile japonya ile hatta çin ile online oyunlarda boy ölçüşmeyelim ama bari komşumuz kadar olalım.
DF iyidir kötüdür tartışılır ama yukarda saydığım uo'nun devamıyız diyebilen bir oyun olması ve şuan piyasadaki en hardcore oyun olması sebebi ile kendi oyuncu kitlesine sahip, piyasadaki herhangi oyunun taklidi olmaması sebebi ile yunanlıların gerçekten büyük bir başarısıdır. Ve dünyadaki her milletden oyuncuyada sahiptir, perulu, meksikalı, italyan, isveçli, danimarkalı, sudanlı, tunuslu, yeni zellandalı vs. vs. her milletden adam görüyorum oyunda, belkide en az gördüğüm millet yunanlılar. En çok italyan ve isviçreliler var.

Aynı başarıyı bizimde yapmamamız için ne engel varsa isterseniz bunları yatıralım birazda masaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...