Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sihirli Kule & Gamesultan Oyuncu Sohbetleri

|Joker|

Öne çıkan mesajlar

@ged

bu adamların deli para harcamadığını iddaa etmiyorum gerçekten cafe kenarında sürünen ekmek alacak parası olmayan manyaklar iş kınayt a gelince nereden buluyorlar bilmiyorum ama deli para harcıyorlar.

Amma velakin sağda solda cheat bot exploit vs harcanan parayı ciddiye almamak lazım bu adamlar çok para harcıyor ozaman gelseler p2p oynasalar orada da çok para harcaylar bu firmalar türkçe server açar vs gibi bir mantık kurmanın hatalı olduğunu söylüyorum zira bugün wow a girip vereceğin para sabittir istediğin kadar yırtın daha fazla para veremiyorsun dolayısıyla f2p oyuncusunun p2p ye yönlendirmenin tek marjinal sonucu p2p oynayanların oyunlarını rezil etmek olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

@ged

bu adamların deli para harcamadığını iddaa etmiyorum gerçekten cafe kenarında sürünen ekmek alacak parası olmayan manyaklar iş kınayt a gelince nereden buluyorlar bilmiyorum ama deli para harcıyorlar.

Amma velakin sağda solda cheat bot exploit vs harcanan parayı ciddiye almamak lazım bu adamlar çok para harcıyor ozaman gelseler p2p oynasalar orada da çok para harcaylar bu firmalar türkçe server açar vs gibi bir mantık kurmanın hatalı olduğunu söylüyorum zira bugün wow a girip vereceğin para sabittir istediğin kadar yırtın daha fazla para veremiyorsun dolayısıyla f2p oyuncusunun p2p ye yönlendirmenin tek marjinal sonucu p2p oynayanların oyunlarını rezil etmek olur.

Benim bahsettiğim para oyun firmasına kazandırdıkları para bu arada.

f2p nin p2p ye yönlendirilmesi konusunu anlamadım tam, neyle bağlantılı, tek belirtmek istediğim Yabancı firmalar şu anda çok güzel paralar kazanıyorlar f2p ile türkiyede. Bu aralar direk olarak oyun içi satılan eşyalardan falan gelenler, illegal şeylere gidenler değil.
Sosyal ağlarda paylaş

buaralar sıkıntıdan wow oynuyorum nekadar laf etsemde zaman geçirmek için birebir.Son derece kötü boş bir serverda karakterim var orada kendi kendime takılıyorum.

patch öncesi wintergrasp dayım klasik silme adam var ekranda ama general chat sakin arada bir inv diye msglar geçiyor inv botlar için vs biranda chat ekranında caps ile yazılmış bir msg geldi aynen şöyle "HASAN ABİ BANA 500 GOLD VERSENE" hasan abiden cevap gecikmedi yine caps ile yine general chat den "PARA KALMADI A.Q BAŞKASINDAN İSTE" tam hmm demiştim 3. bir kahraman olaya girdi "ABİ BENDE TELEKOMUN A.Q" son mesajı sindirmeye çalışırken 4. eleman ortaya çıktı "MURAT OLM YENİ KILICIMA BAK Y....K GİBİ A.Q SABAH PALADİNİN TEKİNİN A.Q"

hangi birine dumur olacağımı şaşırdım general chatte bunların dönmesine mi caps ile yazılarak dönmesine mi msg içeriklerine mi.Yapacak birşey yok dedim /1 allah belanızı versin /quit
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Öncelikle bu adamlar çok para harcıyor o zaman gelseler p2p oynasalar orda da cok para harcarlar gibi bir düşüncem, düşüncemiz hiç olmadı. Bu adamlar zaten P2P oynamak istemiyorlar, F2P oynamaktan memnunlar. Ayrıca harcadıkları para da P2P oynayanlara nazaran daha fazla onu belirtmek istedim yazımda.

Sadece bu oyuncuların P2P oyuncular gibi olabilmesini istiyoruz biz. Aynı şekilde oyunu berbat etmeyen, düşünerek oynayan, bilinçli ve oyun hakkında kendini eğitmek isteyen insanları yaratmak istiyoruz. F2P'de az olan bu oyuncu kitlesini fazlalaştırmak istiyoruz. Bırakalım onlar köşede kalsın, biz P2P oyuncularını rahatsız etmesinler yeter yerine, P2P oyuncuları kadar bilinçli ve oyunlara sahip çıkan F2P oyuncuları yaratalım diyoruz. Bunun kime ne zararı olabilir ki?

F2P dahil her kesimden oyuncuya da bunu nasıl başarabiliriz onu soruyoruz, fikir ve önerilerini bekliyoruz. Biz bir kesimle ilgilenmeyelim, ya da bir kesim bize hitap etmiyor demiyoruz. Oyun sektörü Türkiye'de gelişecekse hep beraber gelişecek. Eksi yönleri azaltmaya çalışmak hem firmaların hem de oyuncuları görevi...
Sosyal ağlarda paylaş

dinim imanım para Türkiyedeki kaliteli oyuncu kitlesinin adı boka çıksa banane?

herifçi oğlu çindeki serverlara 1milyar döküyorsa onun mallığı yani, bunu bir artı olarak görmek bilmiyorum nasıl birşey. o adam hiç bir zamanda belirli bir seviye atlıyamaz, atlıyacak olsa, gidip çindeki servera binlerce lira akıtmaz. gider iş kurar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

patch öncesi wintergrasp dayım klasik silme adam var ekranda ama general chat sakin arada bir inv diye msglar geçiyor inv botlar için vs biranda chat ekranında caps ile yazılmış bir msg geldi aynen şöyle "HASAN ABİ BANA 500 GOLD VERSENE" hasan abiden cevap gecikmedi yine caps ile yine general chat den "PARA KALMADI A.Q BAŞKASINDAN İSTE" tam hmm demiştim 3. bir kahraman olaya girdi "ABİ BENDE TELEKOMUN A.Q" son mesajı sindirmeye çalışırken 4. eleman ortaya çıktı "MURAT OLM YENİ KILICIMA BAK Y....K GİBİ A.Q SABAH PALADİNİN TEKİNİN A.Q"

ahaha abi biz de yapıyoduk bunu gayet de zevkli oluyo pati kadrosuyla ulduar general chat trolllemek boss öncesi dfgdf
Sosyal ağlarda paylaş

ben konuda nedense anlasilan dil turkce oldugu icin gerceklesen kotu olaylarin herkese mal edilmesine icerliyorum.

yabancilari ele alalim :

ninja deyimini bulan onlar
tum dili sacma sapan lolz noob l77t gibi seylere surukleyen onlar
rp serverinde rp yapacagim ayagina sanal sex yapan onlar
escinsellerin normal insanlara sulandigi adamlar kadinlar onlar
cinlilerin peydahlanmasina sebep veren onlar
oyunu oyun olmaktan cikarip intihara adam oldurmeye vardiran onlar
sirf din dil kultur farki var diye irkciliga giden eylemlerde bulunanlar onlar
kucucuk hatanda guildden atan onlar
mmolarin %90 ini oynayanlar onlar, nerde cokluk orda bokluk hesabi
general chatte kendi dillerinde yazi yazmayi baslatan onlar
kufuru eden onlar ama fuck you fuck of gibi seyleri kisaltarak soyleyince batmayan gene onlar
account hackletmeyi baslatan onlar
addon adi altinda uretip calan onlar
oyunlari ureten onlar ama care bulamayan gene onlar

cikipda bana turk boyle soyle demeyin cunku bizim yaptiklarimiz gene general chatte bir sey yapmak kaba olmak vs de vs.. bu da cok normal izin verinde olsun.

joker ; oyuncularin kulturlerini, yazmalarini vs gibi seyleri degistirme isine hic bulasmayin bence cunku bunu ailesi cevresi vermemisse siz ne yapabilirsiniz.

yogunlasacaginiz tek konu bence iyi hizmet, musteri memnuniyeti, satis sonrasi destek, reklam vs olmali. sonucta paranin degeri aldigin kisiye gore degismiyor.

milletin ne oldugu hele ki sanal alemde hic belli degil. o kufur edenler ya da batanlar belkide ilerde patronunuz, en iyi arkadasiniz, esinizin abisi bile cikabilir. insanlari sanal alemdeki uc bes yaptigi ile degil gercekten tanidiktan sonra bir karara varmak daha mantikli.

ben sahsen ne olursa olsun anlasacagim sevecegim ayni ozellikleri paylastigim turk! kisilerle oyun oynamayi kimseye degismem. bu ugurda cekmedigim kalmadi, ama gene deseler gene ayni seyleri yasayacagimi bile bile turklerle guild kurar, onlarla ilerler, onlarla kavga eder, dagilir, bozusur kaparim guildi. eglencesi vs cok farkli.

tabi bu benim gibileri baglar, benim icin kulturel paylasim, yaptigim esprinin anlasilmasi, hislerimi kastirmadan iki kelime ile anlatabilmek cogu seyden daha onemli.

sokmusum yabancinin kalitesine :)

simdi arkadaslarimla olsam direkt kufur ederdim kimseye batmazdi ama disardan beni duyan biri, yuh dana falan derdi ama taniyanlar ne demek istedigimi daha iyi anlardi.

elbet o general chat muhabbetleride diner gider.. ayrica oyunlarda oynayan insanlarin ozelliklerini belirler. wow yerine neden eq1 de eq2 de bunlar yok. cunku wow buna izin veriyor, tek turkler degil herkes oyle.

FU - FO GTFO .. ne guzel dimi hic batmadi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk sayfayi soyle bir okuyup gectimde, kim turk oyuncusunu gelistirmeyi dusunuyorsa simdiden basarilar derim. Kanimca bu insan evrimine yapilan en buyuk mudahale gibi olacaktir.

Ama bu evrim surecinde memleketimin insanina oyunun tamamen stres atmak ve eglence amacli oldugu ogretilmeli ayrica oyunlarda birincil dilin ingilizce oldugu hatirlatilmali ve ozellikle turkce sunucuda oynamiyorsa insanlarla bu dil ile iletisim kurmasi gerektigi ogretilmelidir ve en azindan "merhaba, nasilsin, grup olmak istiyorum, tesekkurler" gibi belli kalip cumle ve kelimelerin ingilizcelerini ogrenip insanlar niye turkce konusmuyor demek yerine ingilizce tabanli bir oyunda ingilizce bir sunucuda oynadigi tekrar tekrar hatirlatilip buna gore kufur ve asagilama yapmadan davranmalidir.

Neden bu sekildemi dusunuyorum derseniz ben turklerle fazla oynayan bir oyuncu degilim, olabildigince yabanci guild olusumlarina katilirim ve beraber oynadigim turk oyuncu sayisi 10 u gecmez ve ben yeni bir oyuna basladigimda bir yabanci guilde basvurdugumda ve Turk oldugumu belirttigimde guild yoneticilerinin irkim yuzunden iki kere dusunup alt sinif insan muamelesi gormekten hoslanmiyorum. Bu muamelenin en buyuk sebeplerinden biri ise oyun satan firmalarin sadece kar amacli olarak hic bir yas siniri olmaksiniz "parayi veren dudugu calar" mantigi ile 6-12 yas grubundan cocuklara (belki daha bile kucuklere) daha masanin uzerindeki klavye ve mouse'a boyu erismeyen cocuklara oyun satarak en buyuk oyuncu kirliligini yaratan ve bu kucuk cocuklarin agiza bile alinmayacak kufurleri rahatlikla ogrendigi ve ergenlik cagina gayet saygisiz bir sekilde internette insanlarla saygisizca iletisim kurarak ergenliklerini tamamlatanda bu firmalardir. Siz ne kadar bir gm yerlestirecegiz, insanlarin fikirlerini alicaz desenizde paradan vazgecmeyeceginiz icin bu sorunlar hic bir zaman hallolmayacak ama yinede cabalarinizda kolayliklar dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni

Kanuni'cim bana simdiye kadar oynadigin bir oyunda, oyun icinde item satarken bu itemi istedigi fiyattan satmadigin icin bu oyuncunun general chatten ana, baci ve aklina gelebilecek her akrabana soverek sana karsilik veren bir yabanci soylermisin?

Dunyada en cok istenmeyen oyuncu toplumu Cinliler idi, neden? cunku bot ve gold farm yaparak oyundaki eglence etkenini kaybettirdikleri icindi, "di" diyorum cunku son yillarda bot ve gold farm yapan turkler oldu ama cinlilerin aksine bir farkimiz vardi, insanlara acik acik her tur dilde kufur ogrenip bu kufurlerle rahatsiz edebilen bir oyuncu kitlesine sahip oldugumuz icin artik 1 numara turkler oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Guru senin dusuncene saygiliyim tabi istedigin gibi dusunebilirsin. Ama biz bir kenarda oturup, rahatsiz oldugumuz bir konu hakkinda nasil duzeltmeler yapabilirizi dusunerek boyle toplantilar yapilmasini istedik. Sonucta herkesin sikayet ettigi bir konuyu, nasil duzeltiriz diye yine sizlere sormakti amacimiz, gelmek isteyen ve fikrini soylemek isteyen herkese kapimiz acik. Ama surekli sikayet edip bunu degisitirmek icin hicbir caba gostermeyen arkadaslarin da dusuncelerine saygiliyiz. Eger ortada bir sorun oldugunu dusunuyorsaniz, bunu degistirmek icin birseyler yapmaniz gerekir, yapmiyorsaniz da sikayet etmemelisiniz. Bugune kadar boyle gelmis boyle gider, kaderimiz bu, degismez bu insanlar demeye devam ettikce, oynadiginiz oyunlarda Turklerin ikinci sinifta yer almasini desteklmis olacaksiniz ayri konu.

Tekrar ediyorum, tabiki para kazanan bir sirketiz, online oyun sektorunde faaliyet gosteriyoruz. Yurt disindan bir cok firma Turkiye`deki oyuncu potansiyelini goruyor ama profesyonellesemedigimiz icin buralara pek fazla yatirim yapmiyor. Bu anlamda kendi kendimizi gelistirmemiz lazim. Biz sirket olarak gelecekteki projelerimizde nelere dikkat ederek boyle bir kitleyi olusturabiliriz bunu dusunuyoruz ve calismalarimizi yapiyoruz. Siz asla boyle bir kitlenin olusmayacagini dusunebilirsiniz, bizim para kazanmak zorunda oldugumuz icin bu yollara basvurdugumuzu zannedebilirsiniz, olabilir. Bugun Turkiye`de bilinen 3 firma var online oyunlara hizmet veren, yarin oburgun 10 olsun 20 olsun, ama hizmet verdigimiz oyuncularimiz bilincli olsun biz bunu istiyoruz. Yaptigimiz hizmetlerin kalitesine varan, bizden tepkisini, elestirisini ve begenisini esirgemeyen oyuncularimiz olsun istiyoruz.

Toplantilarimizi her yil devam ettirecegiz, simdi 20 30 kisinin katilimi, belki seneye bizi 100 kisiye goturecek. Belki de Guru ve diger dusunenler gibi bosa kurek cekmis olacagiz ama inandigimiz seyi duzeltmek adina cabaliyoruz.

Yorum yapan herkese tekrar tesekkur ederim :). Konu en azindan trollenmedi ve konu hakkinda gercek fikirlere, yorumlara ulastik. Bundan sonra da bu sekilde devam etmesini diliyorum :).
Sosyal ağlarda paylaş

Bende o firmalarin ilklerinden birinde calistim, kullanici ile etkilesimi gayet iyi biliyorum. Ama illa feedback toplamak istiyorsaniz sadece yuz yuze degil forumdan gelen "sikayet ve yakinmalar" da baya onemlidir, hatta daha durut bir yaklasim acisi saglar size ama ciddi anlamda oyuncu kitlesini kalitelendirmek istiyorsaniz, toplanti degil seminer duzenleyin ve bu semineri sadece gamesultan degil bahsettiginiz 3-4 firma ile beraber yapin, cunku tek firmanin yabacagini diger firma bozabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Guru efendi postumda yabancilar hakkinda yaptigim ona yakin sapiklik ve pislige karsi bumudur bana sorabilecegin tek soru :)

ben turklerin sutten cikmis ak kasik olduklarini soylemedim ki, karsilastirilan kitlenin daha manyak ve rahatsiz edici olabilecegini yazdim..

Ana sorunuda senin gibi bende oyunlara bagladim..

Bence ;

her urunun musterisi vardir, kimi senin gibi elite oyun ve kitle ister gider eq falan oynar, kimi f2p oynar ve karsilasagi sorunlari bilir ve zaten o tarzda bir adamdir..

Bence burada hic sorun yok... Duzeltecek durumda yok o oyunlari oynayan yabanci kitle daha beter bizimkilerden..

Benim yazdigim maddeler wow gibi major mmolarda gordugum sapkinliklar kim bilir f2p lerde neler oluyordur..
Sosyal ağlarda paylaş

Benim demek istedigim, yabanci ve turkler arasindaki hakaret ve kufurlesmeyi olcmek istersek yabancilarin yapacagi en uc seyler f*ck **f yada benzeri bir kelimedir yada kill stealdir ama gel gelelim yurdumun insani nerde i*nelik varsa onu yapmak gibi bir huyu oldugu icin her tur bug/abuse de hep kafayi cekmektedir ve kufur konusunda cidden yaratici bir millet oldugumuzu kimse inkar edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...