Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tropico 3

Alis

Öne çıkan mesajlar

Evet ben de onu yazmaya gelmiştim.

Geri ekme ile ağaç bitmiyor. Forza mobila sanayii. Geri ekmesiz denemedim, ağaç çok gerçi ya ahaha.

Gökdelen otel var bir tane yapabildiğimiz. Ne kadar iyi birşeymiş o.

Yeni sorunum elektrik. Daha doğrusu santral sayısı. Elektrik tüketimine yetişmek için 3. santrali dikmek zorunda kaldım. Orta boy ada için 3. santral gözüme çok gözüktü, niye öyle acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

mühendislerin tecrübesizse santralin elektrik üretimi çok düşüyor. mümkün olduğu kadar eski mühendisleri işten çıkarmamaya bakın. aslında her iş dalı için geçerli bu. tecrübe kazanmış işçiyle acemi işçi arasında çok fark oluyor verimlilik açısından.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ciddiyetten ne anladığına bağlı aslında ama gayet iyi düşünülmüş bir yönetim oyunu. adayı ister özgürlükçü bir politikayla yönetiyorsun, ister faşist ister komünist ister askeri baskı düzeniyle... üstelik bunları yapmak için bi menüden mesela faşizm'e tıklamıyorsun. öyle bir idare için ne yapılması gerekiyorsa onu yapman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

300 mw tüketim var işte. 3 tane mobilya atölyesi. staydum, otel zinciri, disko falan eğlence mekanları, 2 hastane, 1 maden, botanic garden, zoo, gerisini unuttum. Upgradeler tam. Ne varsa dikiyorum yani. Adam end game diyebileceğim bir kıvama geldi.

Oyunun zayıf kısmı politikanın zayıf olması ama politikayla sistemin işleyişini çok iyi bağlamışlar. Yüksek zorlukda keyifle oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Demekki benim mühendislerde iş yok. İlginç yani santrali epey erken kurmuştum. Arada mühendisliği bırakıp başka meslek mi yaptılar acaba, oyuna girince bakarım.

Ben sandbox oynuyorum bu arada. Şehir Sufi'ninkinden ufak. Ada aynı boyutta ama çoğu dağlık arazi.

O sol üstteki grid gibi şey nedir? Ne işe yarar?
Sosyal ağlarda paylaş

sectiğin binalara gore oyun verimliliktir elektirik alanıdır falan gibi overview'lar acıyoya, onları acıp kapatmana yarıyo.

ya ben engellemeyi bulamadım acıkcası, yanı herkeze yakın maas vermek gibi bi derdim varken, aynı maaş veya daha yüksek maaşlı generalliği tercih edebiliyo tecrubeli mühendislerim.

televizyon cok işe yarıyo bu arada, literacy programda.

sandbox oynamayın yahu, gorevler cok guzel.
Sosyal ağlarda paylaş

mühendislerin yaşlanıp ölmüş yerlerine yenileri gelmiş olabilir. başka işe geçmiş de olabilirler. eğer aynı klasmanda daha yüksek ücretli iş varsa geçerler, bazen sebepsiz de geçerler.

o grid davası etki alanı olan bina tiplerine tıkladığımda otomatik çıkıyor. optionsta ayarı var mıydı default mu öyleydi hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yanı herkeze yakın maas vermek gibi bi derdim varken, aynı maaş veya daha yüksek maaşlı generalliği tercih edebiliyo tecrubeli mühendislerim.

Kesinlikle en rezalet sey, kolejdeki en tecrubeli hoca, "kariyer degistirme zamani eheh" diye santrale geliyor tecrubesiz olarak, 290mw civari seyreden santral ortalamasi 260 lara kadar dusuyor.

Cuce said:

televizyon cok işe yarıyo bu arada, literacy programda.

sirf bu konu yuzunden custom avatar i professor olarak alip, literacy edict i calistirarak, televizyondan "larry ile ogreniyoruz" programini broadcast ediyorum kolej sonrasi midgame de.

campaign oynanmasina da katiliyorum, random ve senaryo eventleri beklenmedik sekilde keyif ve zorluk katabiliyor durduk yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, hemde her bölümde fakrlı avatarlar deniyebiliyorsunuz,

bi bölümde turizim abanıyosunuz, bi bölümde religion öbüründe communism, başkasında oil tycoon. her bölümde farklı fakrlı şeyler oluyo bide, farklı haritalar kaynaklar derken zevkli oluyo campaignler.

sonlara doğru baya zorlaşıyoda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...