Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

sostizm said:

bx2box olanı deep lying play maker deneyebilirsin. İçlerinden creativits passing v.b. en yüksek olanını seçmelisin aslında.

deep lying playmaker atağa katkı yapmıyor sanki, box2box olan oyuncumun ataga katkı yapması lazım yoksa sadece 3 kisi ile atak yapmıs oluyorum ha bide arada backler cıkıyor o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

ordaki instruction kısımlarını fazla okumuyorum, ondan oluyor bu yanlış anlaşılmalar :P
kendi futbol bilgimle görev vermeye uğraşıyorum oyunculara hep.
cover oynattığım cb lerden iyi verim almıştım ama. birde senin dediğin gibi deniyim bi ara :)

edit: işyerinden yazınca böyle oluyor, doğru dürüst cümle kuramamışım ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten bence tatktik kitabını açıp ha böyleymiş diyip oyunu matematiğe döküp oynamak pek iyi değil. Futbol sadece istatistik ve matematik işi değildir abi. Ki bence bunu çok güzel oyuna yansıtıyor SI games. O yüzden sen kendi futbl bilginle devam et, istediklerini yapıyorlarsa sorun yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

ordaki instruction kısımlarını fazla okumuyorum, ondan oluyor bu yanlış anlaşılmalar hep :P
kendi futbol bilgimle görev vermeye uğraşıyorum oyunculara hep.
ama iyi verim aldım o şekilde oynattığım center backlerden. birde senin dediğin gibi deniyim bi ara :)

eğer iyi verim alıyorsan pek değiştirmeni tavsiye etmem. özellikle stopper kullandığım zamanlar çok gol yiyordum. şimdi iki CB adamım da standart defend modundalar , daha dengeli savunma yapıyorum haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Razu said:

4 1 3 2 oynuyorum.

1 dmc 3 mc 2 fc olacak şekilde.

dmc'yi ilk önce anchor man olarak denedim,pek fazla topa dokunmadı,maç başına ortalama 15-18 pas yaptı.düşündüğüm şey orta alandaki adamlara fazladan bir pas opsiyonu olup daha çok pas alışverişi yapmasıydı. değiştirip defensive midfieldera çevirdim,support özellikleriyle. 3 mc'den soldaki box2bot ortadaki central midfield att sağdaki ball-winning support özellikleriyle. ama ne yazık ki orta alanda istediğim sertliği elde edemiyorum. orta alanı fazla tutup az gol yiyeyim dedim ama rahat bir şekilde top çevirebiliyor rakip takımlar. şu box2box olan adamı central midfield yapıp support yada defend ayarına getircem daha işime yarar mı? ama o adamın ekstra atak gücünede ihtiyacım var,ne koysam daha iyi olur sizce?

bi yardımcı olun : (
Sosyal ağlarda paylaş

kanat adamı olmayan taktikleri oldum olası sevemedim , o yüzden çok fazla tavsiyede bulunamıycam razu , HİÇ tecrübem yok.

ama sana tavsiyem , Chelsea maçlarını izle oyunda. 4-1-2-1-2 taktiğini daha iyi uygulayan takım yok , çatır çatır top oynuyor adamlar :)

bol bol swap position , bol bol roaming. ama defansta da olasıya sıkı , olasıya presli ve defansı önde kurarak.

yeni takım başlatsam konseptim chelsea taktiğine göre olurdu herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

dmc mc mc amc

3 sezondur oynuyorum daha hangi rollerde oynatıyor o pozisyonları çözemedim. 4ü de support , dmc b2b b2b am sanırım. ama oyuncuların yerini sürekli değiştiriyor , sağ b2b başlyan amcye geçiyor , dmc ile b2b yer değiştiyiro. çok zevkli geçiyor chelsea maçları.

bu arada merak ediyorum ; yeni taktik sisteminde bile olsa , verdiğin rollerin "instrüksiyon"larında ufak ayarlamalar yapıyor musunuz?

mesela ben support advanced playmakerıma orta seviye forward runs veriyorum ; support wing de olsa "hug touchline" ve "cut inside" emirleri açık durumda kalıyor. ufak tefek "tecrübe konuşturma" hamleleri iyicene güzelleştiriyor taktikleri , olduğu gibi bırakmayın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

parma ile oynuyorum onun için o kadar roaming yapıcak mental seviyede adamlar yok.3 mc'nin orta oyun kurucu olarak oynatıyorum. sagdaki adam ball winning soldakinide central midfield dedim support olarak. dmc pozisyonundaki oyuncuyuda defensive midfield olarak oynatıyorum. amacım gol yemiyerek nasıl olsa bi tane atarım mantığı.

asıl oyun 2 kere çöktü su ana kadar daha 12 lig maçı yapmamışımdır,yardımcı olabilek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

su crashlara çözüm bulunmadan oynamamaya karar verdim. o kadar oynadıgım oyun çöktü, ve sigames'in forumlarından gördügüm kadarıyla bu sorunu bir tek ben yaşamıyorum. bu sefer oyunu güzel yaptılar ama oyun oynanmıyor. peh
Sosyal ağlarda paylaş

bir kere bile çökmedi oyunum ki sanırım dünyadaki en çok logo facepack falan bende vardır.

fotoğrafı olmayan oyuncu yok lan resmen. brezilyanın 15 yaşındaki adamlarında bile fotoğraf var.

ve oyun hiç çökmüyor. kopya oynuyor olabilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

facepack yüklü değil, oyunu steamden aldım.

bilgisayar 4gb ram, Intel Core i7 işlemcim. windows 7 bütün driverlar yüklü herşey full updated.

4 maç yaptım deplasmanda inter beraberliği ve lazio galibiyeti, evde palermo ve geno galibiyetleri ve oyun çöktü kapadım uzun bi sürede açmam sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kez söylemiştim, bir kez daha söylüyorum:

FM (edit: cm de dahil) tarihinde 1 adet bile başarılı ultimatom yoktur, boşuna kasmayın. Kulübün müzesini doldurup taşırsanız bile adamlar direkt, dc yapıp başka td ye geçiyorlar. yapmayın, yaptırmayın pls...

Ayrıca wageleri yükseltebilirsin adjust wage/transfer budget nanesinden. transfer bütçenden alıp wage e wage den alıp transfer bütçene koyabilirsin.

Bir edit daha: ha zaten bu dediğimi yapmışsın sanırım, ama orada 9 M Avroyu alıp taksitlere bölüyor ödeyebileceğin şekilde...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

bir kez söylemiştim, bir kez daha söylüyorum:

FM (edit: cm de dahil) tarihinde 1 adet bile başarılı ultimatom yoktur, boşuna kasmayın. Kulübün müzesini doldurup taşırsanız bile adamlar direkt, dc yapıp başka td ye geçiyorlar. yapmayın, yaptırmayın pls...

Ayrıca wageleri yükseltebilirsin adjust wage/transfer budget nanesinden. transfer bütçenden alıp wage e wage den alıp transfer bütçene koyabilirsin.

öyle deme. birkaç kere ültimatom verip başarılı olmuşluğum var. ayrıca o kadar gereksiz birşey olsa öyle birşey konmaz oyuna herhalde. fazla abarttın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...