Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

gallipoli diye bir takımla başladım.hazırlık maçlarında yardırdım.aldığım beleş oyuncular hazırlık maçlarında coştu.italya denemelerinden bikaç oyuncuyu aldım fena değillerdi.ama ne olduysa lig başladıktan sonra alayı sıçtı.gol atmakta çok zorlanıyorum.-1 puanla başladım ztn lige 4 hafta oldu daha 0 olamadım :P.ama hafiften defansı toparlamaya başladım forvetteki sorunuda halledersem en azından kümede kalmayı başarırım bu sene :P
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

sıfırdan başlıyım dedim galatasarayla oynuyorum da ufuk diye bir kaleci var. denediniz mi hiç bu elemanı? 1.5 m euro fiyatı falan var?

Ufuk gayet iyi kaleci,bire-bir pozisyonlarda biraz kötü,onun haricinde taş gibi kalecidir.Tabi 1-2 sezon geçmeden kaleyi emanet etmemek lazım..İkinci sezonumda Wolfsburg'dan Benaglio'yu aldım,çok sağlam kalecidir herkese tavsiye ederim.Ufuk da Milan'da kiralık takılıyo,dönsün bakalım belki kaleye geçiririm
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah haberlerde gördüm Okan Yılmaz ağlamış Tepecik diye bi köy var orda oynuyorum diye. Üzüldüm adama valla ikinci sezondan yollamıştım.

Bi de 2.ligden çıkınca taraftar şehrin anahtarını verelim sana diyolardı ben de İstanbul'un anahtarını verecekler sandım meğersem bildiğin köymüş.
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

Transfer bütçemiz 6000$, hedefimiz 2015'de Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak.

Geçen sezonun kapanış maçı Göztepe Tepecik'di, gittim ben de. Müthiş bir maçdı. Tepecik lider çıktı maça, göztepe son maç liderliği alıp kupayı kaldırmıştı.

Bu sene gene ayni gruba düştük ve sene sonunda son maç gene ikimiz arasında :D

Mutlaka gitmek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundan bağımsız olarak konuşursam Göztepe en kötü ligde kalır da Tepecik düşer büyük ihtimalle. 2.ligi öyle bir ayarlamışlar ki 45 takımdan 10'u düşüyor sadece 3'ü bir üst lige çıkıyor.

İstanbulda oturuyo olsam kesin gider izlerdim maçlarını. Çünkü gerçekte de oyundaki gibiyse kendi sahasında 50 taraftara oynuyo olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

delirmek üzereyim

2. liglerden 4 takım aldım:

2'si:
brescia
empoli

transferlerden 28-31 yaşlarında güzel defanslar topladım
cesar, sol campbell vs.

ne yaparsam yapayım, hangi taktikle oynarsam oynayayım saçmalamalarını engelleyemiyorum, illa saçma sapan kontra atak (değil aslında) veya kademe hatasından goller yiyiyorum...

karşıdaki 300k-500k'lık forvetler cesar, sol campbell'ı falan yatırıp yatırıp kaleci (güzel kaleci de alıyorum her seferinde) çalımlayıp falan gol atıyolar

ne yaparsam yapayım kaderimi değiştiremedim

442
4231
532
343
4222

ne varsa denedim

team instructionsdan 40-50 maçta 100 tane falan kombinasyon denedim

gol atmak asla sorun olmuyo ama saçma sapan goller engellenemiyo: adamlar bi turlu cakiyolar 30-40 yard dinlemeden

not: 1. liglerde asla bu sorunları yaşamadım
Sosyal ağlarda paylaş

@Goering: Sürekli taktik değiştirirsen oturmaz taktiğin. Özellikle alt liglerdeki takımlarda taktiğin oturması çok daha uzun sürüyor. Hele ki ilk sezondan başarı bekleme.

Bir de alt liglerdeki takımlara atak futbolu oynatıcam diye inat etmemek lazım. Stoperlerin ya da beklerin ne kadar iyi olursa olsun takımı baştan aşağı değiştirmeden az gol yemek pek mümkün değil. 100 tane taktik değiştirdiğine göre zaten bunları denemişsindir ama ben gene de yazayım:

- Defans öne kurulmamalı ve ofsayt taktiği kapalı olmalı. Çünkü alt liglerde forvetler defans oyuncularından hızlı olsa bile kafa topu alacak ya da markaj altında rahat gol atacak yetenekte değiller. Daha önemlisi defans oyuncuları ofsayt taktiği yapacak hıza ve mental özelliklere sahip değiller.

- Eğer dizilimde defansif görevli kanat oyuncuları yoksa DMC veya MC'lerin kanatlara yardım etmesi gerekir. Ya closing down fazla olmalı ya da çift DMC ile çıkmalısın. Dizilimde AMR/AML varsa onların press emirlerini arttır. En azından beklerin ileri çıkmasını engeller.

- Çok dar oynamak defansif olarak yararlı değil. Ama fazla geniş oynamak zararlı.

-En önemlisi taktikte küçük düşün. Mesela bir ortasaha oyuncusuna ya da forvete "hold up ball" talimatı verip diğer oyuncuları oyuna sokmasını beklemek mantıklı gelebilir. Ama alt liglerdeki kazmalar topu saklıycam diye kaybeder golü yer kanser olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...