Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

battle.net merge sonrası yaşanan sorun

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

Accountu 12 gibi battlenet hesabıyla birleştirdim fakat bir türlü login olamıyorum unable to connect diyor (serverlar kapalı biliyorum ama yinede bağlanması lazım..) diğer şekilde denediğimdeyse sorun yok login aşamaları işliyor. 1119 portunun kapalı olması sebebiyle çalışmayacağı gibi şeyler duydum netten birkaç rehber aracılığıyla bunlarıda yaptım ama değişen birşey yok.

Bu sorunu nasıl çözelebilirim ? US Robotics 9108 +4 marka modemim var..

Hiçbir şekilde çözüm alamazsam merge iptali nasıl işliyor bilen biri var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Unable to login uyarısı alıyorum tabiki mail adresini yazıyorum. Sorun orada değil sorun bu yöntemle bağlantı kurulamıyor. Sebebi ne bilmiyorum.. Portlarla ilgili konular buldum 1119 no lu portu açtım fakat bir çözüm alamadım.

Benzeri sorun yaşayan var mı ?

Blizzardın aptallıkları işte ne diye gidip merge ettiysem..
Sosyal ağlarda paylaş

Site üzerinden login olurken sorun yaşamıyorum. Eski kullanıcı adımla login olmaya çalışırsam hatayı veriyor yani karşıya veri gönderip durumu sorguluyor ama battle.net hesabımla olmaya çalıştığım zaman netice alamıyorum. Unable to connect diyor sanki bağlantı yok ya da kısıtlı gibi. Battle.net ve wow hesaplarının login esnasında farklı portları kullandığını öğrendim bunları açmayı denedim ama netice elde edemedim. Çok saçma sapan bir sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Bu sorunu yaşayan bir arkadaşım var ancak onun accountuna ben girebiliyorum. Sorun nedir acaba :S

Evet tuhaf olan sadece biz değiliz, mmo-champion'da konu var orada birçok kişi dert yanıyor hepsi farklı ülkelerden. Amerikada extra 4 saat uzatılmış bu yüzden bakım. Client bazlı bir saçmalık olabilir mi diye düşünüyorum @ girildiği zaman oluyor ne de olsa. Normal şekilde login olunmaya çalışıldığında veri gönderimi yapılıyor battle.net hesabıyla yani hesapta @ varsa bağlantı yokmuçcasına bekliyor, unable to connect hatası veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi işin komigi şu.

Arkadaşım kendi battle.net accssine giremior kendi PCsinden ancak kardesinin Battlenetli accountuna girebilior. Ve onun battlenetli accountuna ben girebiliorum.

Bu durumda anlamadıgım Blizzard kaynaklı ise ben nası girebiliorum. Cliant kaynaklı ise nasıl baska bir battlenet accsine girebilior pff
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmalık us forumlarında bir sürü konu var bununla ilgili olarak sadece biz değiliz yani. Neden oluyor bilmiyorum ancak ilginç sorun çözümleri bulanlar olmuş.

Mesela: Delete the dsound.dll from your WorldofWarcraft folder. For some reason it will let you get on with the battle.net auth

Sesle ilgili bir dosya nasıl olur battle.net bağlantısını engeller bilemiyorum ama işe yaradığını söyleyenler var. Hala telefonda bekliyorum bekleme süresininde maşallahı var... Eu forumlarınıda kapattılar bu sorunu yaşayan çok kişi var.

Bu arada sorun yaşayanlar.. Windows + R => Cmd => komut satırına tracert eu.logon.battle.net yazıp sonuçları buraya aktarabilir mi ?

Teşekkürler..

Benim için çıkan sonuç:

6 196 ms 199 ms 104 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.101.41]
7 95 ms 98 ms 98 ms ffm-b10-link.telia.net [213.248.84.69]
8 95 ms 95 ms 97 ms ffm-bb1-link.telia.net [80.91.251.249]
9 96 ms 96 ms 95 ms ffm-b4-link.telia.net [80.91.249.237]
10 * 80.239.169-116.customer.teliacarrier.com [80.239.169.116] raporla
r: Hedef ağ ulaşılamaz.

Hedef ağ ulaşılamaz burada ne anlama geliyor ? Engelli gibi birşey mi yani ? Zaten yaşanan durumda bu türden sanki battle.net bağlantısı yok, erişime sahip değiliz gibi. Bilen biri açıklarsa sevinirim hiç olmazsa az çok sorun hakkında fikrimiz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:

Saçmalık us forumlarında bir sürü konu var bununla ilgili olarak sadece biz değiliz yani. Neden oluyor bilmiyorum ancak ilginç sorun çözümleri bulanlar olmuş.

Mesela: Delete the dsound.dll from your WorldofWarcraft folder. For some reason it will let you get on with the battle.net auth

Sesle ilgili bir dosya nasıl olur battle.net bağlantısını engeller bilemiyorum ama işe yaradığını söyleyenler var. Hala telefonda bekliyorum bekleme süresininde maşallahı var... Eu forumlarınıda kapattılar bu sorunu yaşayan çok kişi var.

Bu arada sorun yaşayanlar.. Windows + R => Cmd => komut satırına tracert eu.logon.battle.net yazıp sonuçları buraya aktarabilir mi ?

Teşekkürler..

Benim için çıkan sonuç:

6 196 ms 199 ms 104 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.101.41]
7 95 ms 98 ms 98 ms ffm-b10-link.telia.net [213.248.84.69]
8 95 ms 95 ms 97 ms ffm-bb1-link.telia.net [80.91.251.249]
9 96 ms 96 ms 95 ms ffm-b4-link.telia.net [80.91.249.237]
10 * 80.239.169-116.customer.teliacarrier.com [80.239.169.116] raporla
r: Hedef ağ ulaşılamaz.

Hedef ağ ulaşılamaz burada ne anlama geliyor ? Engelli gibi birşey mi yani ? Zaten yaşanan durumda bu türden sanki battle.net bağlantısı yok, erişime sahip değiliz gibi. Bilen biri açıklarsa sevinirim hiç olmazsa az çok sorun hakkında fikrimiz olur.

saçma gelebilir ama ben windows 7 üzerinden wow a ulaşıp oynayabiliyorum ama wow dosyasının esas bulunduğu win xp de bahsettiğiniz hata mesajını alıyorum.windows 7 ile wow da sıkıntı yok.artı bende merge işlemini yapmıştım
edit:imla hatası
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...