Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sinan Çetin Yasaklı Reklamı

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

o dönem için diktatör ifadesi yanlış olabilir, ama tüm gücün atatürk'te toplandığı su götürmez bir gerçek.

neyse filmde anlatılanlar gerçek bir dönem gerçekten halk müziği yasaklanmış radyo'da ama atatürk'ün emriyle değil, atatürkün sözünü götünden anlayan bakan yüzünden (kültür bakanıydı galiba.)
atatürk sonra bu yasağı kendi bizzat yürürlükten kaldırıyor daha sonra zaten.

bu video'yu ilk gördüğümde araştırmıştım işin esasını ben. Bi yazıda çok güzel anlatıyordu, üşenmeyip bulursam yazıyı koyarım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bi yere parmak bastın. bazı şeyler direk atatürkün emriyle olmuyor. atatürkün emrinde olan bazı kraldan çok kralcı takılan malaklar tarafından oluyor.. onlara da kızamıyorum ama.. adamlar padişahlık sisteminden gelmişler. yalakalık mayalarında var. ve bunu bir hakaret olarak söloemiorum kesinlikle. yani hayatınız boyunca neyi nasıl gördüyseniz o şekilde devam edersiniz. zordur değişmek.

edit:

bir de oyunculuk kötü film kötü yorumları için. ben de nacizane kendimce bi yorum yapmak istiyorum.

bana kalırsa da oyunculuklar da iyi, film de iyi. sinan çetin iyimidir. orasını bilmem, şahsen tanımıyorum adamı.

- oyunculuklar neden iyi: bir kere bence onalr da süper sanat eseri kıvamında şaheser tadında oskarlık rol yapabilirlermiş eğer isteseler veya en azından yapıcak adamları oynatabilirmiş sinan çetin. ama mevzu halkı anlatmak olunca hakikatten halka yakın tarzda kişiler ve halk gibi samimi şaşkın anlam veremeyen bir tarzda, ürkek ve hatta amatör görünümde oyunculuklar kullanılmış. bence bu çok güzel. çünkü bana yapmacık olmayan bi halk imajını verdi.

-diğer bi husus askerler: ilyas salman ve kemal sunal filmlerini hatırlayın. onalra benzer halleri var o askerlerin.. o askerler, hani en doğuda, dounun doğusunda bir çocuk olur da, al şu şiiri okud ersiniz de, sanki yabancı dilde bişi okuyomuşcasına okur size, bir de heyecanlıdır.. bir de o askerler sadece askerleri de simgelemiyo. o askerler yönetimi simgeliyo. yukarıda da söyledik, o dönem yönetimi kraldan çok kralcı idi. vur deyince öldüren tiplerle doluydu. işte askerlerde de öyle bir anlayış yansıtılmaya çalışılmış..

-evdekilerin ise sazla mozart vs çalabilmesi.. hem biraz mizah yapmışlar, hem de "siz halka batılı olun cahil kalmayın derken, bu halk sizi bile şaşırtacak kadar modern ve kültürlü" imajı vermek istyenmiş. diğer yandan, kendi kültürümüzün batı kültüründen çok daha güzel olduğu, en azından bize ait bizden bişey olması sebebiyle daha iyi olduğunu anlatılmak istenmiş. kaldıki bir dönem köy enstitütlerinde eğitim gören köylüler, en az 2 enstrüman çalmayı, 1 yabancı dil konuşmayı biliyorlardı.. sonra kapatıldı o enstitüler..

bence bu kısa filmde çok şey anlatılmış. ama işte tarih bilmeyen popüler gençlik, herşeyi sux, oo rulz şeklinde siyah ve beyaz olarak görüp yorumladığı için, avrupa yapımı kısa filmlere oo süper diyip, türk yapımı kısa filmlere çöplük muamelesi yapıyor.. ya da sırf birini (nedense artık) sevmediği için, yaptığı herşeyi kötüleyebiliyor..

cık cık...
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

...

cık cık...

Üzgünüm ama sen bana cahil de, tarih bilmeyen popüler genç de sonra seviye bekle.

Üzgünüm ama "Vize" tartışmasında ki düşüncelerin, buradakiyle yan yana bile gelememesi, tam bir kültür dansözü olduğunu gösteriyor.

Senden ricam, bu filmi okur gibi lütfen bunu da oku...

Yasaklanan reklam gibi, Kısa film gibiymiş, Doğulu, Fakir ve Kürt bulunmakta..

Sosyal ağlarda paylaş

yavrucum, istediğin kadar ağla. istanbula vize uygulaması için çalışmalar başlatılmış. istanbul belli partlara ayrılmış, planalrı hazır. üzerinde çalışıolar. hadi bende sorun var, bana gelip konuşuyosun. vize uygulamasını başlatanlara da gidip konuşsana.. alla alla.. valla benim anlattıklarım doğru ve doğru da birdir.. sen şunu şunu düşünüyodun ondan düşüncelerini sevmiorum diyosan bu senin zavallılığın olur. çükü ancak zavallı insanlar hiçbirşey hakkında şünmeden genel yargıda bulunurlar.

edit: bu arada bu koyduun videonun ne alakası var konuyla. yahu ne saçma sapan iş yapıosun allaşkına. hele bi git işine ya haha..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

yavrucum, istediğin kadar ağla. istanbula vize uygulaması için çalışmalar başlatılmış. istanbul belli partlara ayrılmış, planalrı hazır. üzerinde çalışıolar. hadi bende sorun var, bana gelip konuşuyosun. vize uygulamasını başlatanlara da gidip konuşsana.. alla alla.. valla benim anlattıklarım doğru ve doğru da birdir.. sen şunu şunu düşünüyodun ondan düşüncelerini sevmiorum diyosan bu senin zavallılığın olur. çükü ancak zavallı insanlar hiçbirşey hakkında şünmeden genel yargıda bulunurlar.

Kişisel çabalarımı sana ispatlamak zorunda olmadığım ve toplum bilgisini bir forum da öğrenmeyeceğim açık bir gerçektir. Ayrıca bizim bile bilmediğimiz hangi kaynaktan yararlanıyorsan bize söyle de, bizde dünyayı kesin ve bir olarak oradan takip edelim. Üstüne seni sevmek yada sevmemek gibi bir tercihim söz konusu bile değil. Niye seveyim? Neden sevmeyeyim? Sen kimsin?

Lütfen en azından seviyeli bir şekilde tartışırken ortamı germeyi, insanlara hakaret etmeyi bırakmanı tavsiye ediyorum. Biraz "şünerek" bakarsan, belki bizim de yaşadığımızı farkedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

bana kalırsa da oyunculuklar da iyi, film de iyi. sinan çetin iyimidir. orasını bilmem, şahsen tanımıyorum adamı.

Tanımadığın için sus bence. Ben tanıyorum. Hayatı boyunca, "önemli insanlar siyah giyer" gibi bir mottodan yola çıkarak her zaman siyah giyen egosu tavanda biridir kendisi. Eskiden polis taşlayan arkadaşlarıyla şu an emperyalizmin muhteşemliği hakkında hararetli tartışmalar yapmaktadır. Paranın eğip bükebildiği insana en güzel örnektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Gkgokhan said:

Dragonmax said:

Kişisel çabalarımı sana ispatlamak zorunda olmadığım ve toplum bilgisini bir forum da öğrenmeyeceğim açık bir gerçektir. Ayrıca bizim bile bilmediğimiz hangi kaynaktan yararlanıyorsan bize söyle de, bizde dünyayı kesin ve bir olarak oradan takip edelim. Üstüne seni sevmek yada sevmemek gibi bir tercihim söz konusu bile değil. Niye seveyim? Neden sevmeyeyim? Sen kimsin?

Lütfen en azından seviyeli bir şekilde tartışırken ortamı germeyi, insanlara hakaret etmeyi bırakmanı tavsiye ediyorum. Biraz "şünerek" bakarsan, belki bizim de yaşadığımızı farkedersin.

siz kimsiniz arkadaşım? uzaylımısınız? kendini neden benden ayrı tutuyosun? bizim de yaşadıımızı farkedersin falan?

not: hemen üstteki post alıntı yapılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

|Joker| said:

Dragonmax said:

Tanımadığın için sus bence. Ben tanıyorum. Hayatı boyunca, "önemli insanlar siyah giyer" gibi bir mottodan yola çıkarak her zaman siyah giyen egosu tavanda biridir kendisi. Eskiden polis taşlayan arkadaşlarıyla şu an emperyalizmin muhteşemliği hakkında hararetli tartışmalar yapmaktadır. Paranın eğip bükebildiği insana en güzel örnektir.
joker , sinan çetin iyimidir bilemem çünkü tanımıyor demişim. sen neden tanımadıın için sus diosun. afedersin ama nasıl bi düşünce yapın var. çılıdırıcam yahu!!

hani desemki sinan çetini tanımıoyrum ama süper bi adam. bana diyebilirsin tanımıyosun, sus bence.. evet bu olabilir..

ama BEN DEMİŞİMKİ, SİNAN ÇETİN TANIMIYORUM, O YÜZDEN BİLEMİCEM NASIL BİRİDİR

ve demişimki OYUNCUKLAR VE FİLM GÜZELDİ.
burda sinan çetin yorumu yapmamış gördünmü

GÖRDÜMÜ ALOW. VARMI OKU YAZMA ?? GÖZÜN GÖRÜYOMU?? ha iyi o zman.. bi daha oku madem..
Sosyal ağlarda paylaş

yaş polemiğine giren adamda olsa olsa 7 8 yaşındadır.

edit: ayrıyeten Sinan Çetin'e ait bir film hakkında konuşurken onunla alakalı bir şey demedim ama film güzel olmuş nasıl bir mantıktır? Filmi yapan, oyuncuyu seçen, kurguyu montajı yapan, sesi dublajı yapan, yönetmeni olan adamsa, nasıl dersinki film iyi ama yönetmen kötü? Böyle abuk bir cümle nasıl kurulur?

2. edit: Bu şeye benzedi, yüzüklerin efendisi güzel film ama Peter Jackson'ı bilmiyorum nasıl biridir, nasıl film yapar. Adamın yaptığı film güzel ama adam nasıl biri bilmiyorum. Allahım ya, bir debüyük harfle yazmış kendisi 18 yaş üstü ya :D.
Sosyal ağlarda paylaş

pitır ceksın ruhhastası şizofren eneset ilişki seven, çocuk tacizcisi, turşuyla kiraz reçeli yiyen biri olabilir. mesela. tmm.. ama yüzüklerin efendisi güzel bir seriidi..

aynı şekilde sinan çetin şöle böle böle olabilir. bilmiyorum tanımıyorum. tanımak zorudna da diilim. ama bu kısa film çok güzeldi.

ayrıca evet 7 yaşındayım.

tartışmaya devam etme. sağlam dayanakların yok, boşlukta saçmalıosun. lolokyhxbyw
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış yer, yanlış çıkışlar, yanlış argümanlar.

Herkes haksız olduğunu düşünürken, haklıyım diye diretmek, doğru birdir diyebilmek de ayrı bir yanlış ayrıca. Doğru bir değil ne yazıkki.

Bu kısa filmden de anlayabilirsin bunu zaten. Çok kötü bir film ama en azından vermek istediğinden farklı bir mesaj verebiliyor bu anlamda.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

siz biliyomusunuz ki, 1931 yılında, cumhuriyetin yıl döneümü kutlamaları yapılacağı gün, atatürkün arabasıyla geçeceği caddede hazırlıklar yapılmış bitmiş iken, bir vatandaş arabasıyla o yola kadar yarım çıakrak arabasını döndürüp, geriye doğru park ettiği için istanbuldan doğuya sürülmüştür. sebebi : "sen nasıl atanın yoluna arabayla çıakrsın!" bu gerçektir. çok merak eden varsa okusun araştırsın..

1931'de ne arabalı vatandaşı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...