Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi için Yeni Mama...

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

Kedim eftalya (chinchilla, 4.5-5 aylık, dişi) son günlerde mamasını iştahsız yemeye başladı. Kullandığımız mama(eve geldiği günden beri onu kullanıyoruz)artık hoşunamı gitmiyor yoksa sıkıldı mı bilmiyorum ama eskisi gibi iştahlı yemiyor (hatta bizim yemek tabaklarını koklamaya falan başladı kendileri son günlerde, ki hiç yapmazdı.). Şimdi aklımda mamasını değiştirmek var ancak bi iki sorum olacak.

1. İştahsızlığın sebebi başka bir şey olabilir mi? (Mesela havaların sıcak seyir etmesi veya son 1-2 haftadır akşam 10'a kadar evde yalnız kalması gibi. Çünkü keyfi yerinde gibi bol bol oynuyor ayaklarımı ısırıyor vb.)

2. Hangi marka tavsiye edersiniz. Veterinere sormadan önce birkaç tane isim almak istedim.

3. Galiba Whiskas'ı kimse tavsiye etmiyor. Ondan uzak mı duralım ?

birde alakasız olacak ama kedi için iyi bir tarağın fotoğrafını koyabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

konusu geldiği için sormak istiyomda, bu whiskas ı ben tavsiye eden hiç duymadım, neden bu kadar meşhur peki, sonuçta ne kadar artistik, ne kadar şatafatlı yapsanda, belli bi kalitenin altında olursa elbet popüleritesini kaybetmesi gerekiyor. ben de hiç kedilerime yedirmedim ama hep merak ettim. neyse fazla merak bozmasın sonra beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Veterinerin önerdiği mamanın değişik markalarını kullanın. Hayvan doğal olarak bıkıyor bir süre sonra devamlı aynı mamayı yemekten. Ben 3 günde bir dönüşümlü olarak farklı marka mama veriyorum. Gene 3 günde bir yağsız en küçük kutu dardanel ton balığının yarısını, gene ara sıra evde pişen tavuk, v.s. veriyorum. Hayvanı hep aynı cins, aynı tat mamaya mahkum etmek haksızlık gibi geliyor bana. Çok seyrek olarak, diyelim ayda 4-5 öğün whiskas sulu ya da kuru mama verdiğim bile oluyor, sırf hayvanın hayatında biraz heyecan olsun diye. Zaten son derece monoton bir yaşamları var, hiç değilse yemek yoluyla arada mutlu olsunlar diye düşünüyorum.

Bu arada evet, sıcak ve stres iştahlarını azaltıyor.

edit: sürekli kullandığım mamalar: pro plan ve diğeri hills idi sanırım, bunların kısırlaştırılmış erkek kediler için uygun olan çeşitleri
Sosyal ağlarda paylaş

wildpervert said:

konusu geldiği için sormak istiyomda, bu whiskas ı ben tavsiye eden hiç duymadım, neden bu kadar meşhur peki, sonuçta ne kadar artistik, ne kadar şatafatlı yapsanda, belli bi kalitenin altında olursa elbet popüleritesini kaybetmesi gerekiyor. ben de hiç kedilerime yedirmedim ama hep merak ettim. neyse fazla merak bozmasın sonra beni.

bence tv reklamlarından kaynaklanan bir kulak aşinalığı var herkeste veterinerim hiil's den sonra ıams ı verdiğinde babam ki hiç mama hakkında bilgsi olmadığı halde whiskas niye almadın dedi.. siz düşünün gerisini 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

sıcak havalar özellikle uzun tuylu kedileri baya etkiliyo. benimkide cok fazla yemiyo bu aralar. arada yaş mamada ver sadece kuru mama kullanma. ama yaş mamayıda abartmamak lazım yoksa ona alışıyolar kuru mama yemiyolar bu sefer. tek öğünlük konservelerden alıyorum, haftada 1 kez 1konservenin hepsini koyuyorum bitiriyo anında :) whiskas'ı bende tavsiye etmiyorum ve kullanmıyorumda. bu kadar populer olmasının nedenide reklamlar ve insanların marketlerdeki reyonlarda tek eli yuzu duzgun ambalajlı whiskas'ı görmeleri bence.

mama konusundada tavsiye edebilecegim markalar proplan,hill's, eagle pack, natural balance, royal canin.eğer bulabilirsen eaglepack holistic select diye bi mama var onu hem cok sevmişti hemde tüyleri daha canlı ve dökülmesi durmuştu ama izmirde bulamıyorum onu heryerde. yada royal canin'in iran kedileri için özel bi maması var tüyleri guclendiriyo tüy dökülmesini azaltıyo, kullanmıştım ve o da guzeldi ama diger super premium mamalara göre biraz fiyat farkı var :) şuanda proplan adult mama kullanıyorum.

son olarak uzerinde ornegin "by chicken products" veya by ... products şeklinde yazan mamalardan alma onların içinde tavugun,ördeğin vb. et olarak kullanılamayan yerleri kullanılıyo. o tür mamalardan uzak dur derim.

bu tip ince uçlu bi tarak alman daha iyi olur. ince uçlu canını acıtır fln diye dusunme daha cok hoşlarına gidiyo ama tabi cok bastırmıcaksın :)

http://www.idealfiyatrehberi.com/urunresmi/Elastik_Tarak_18_cm_en_ucuz____elastik_tarak_18_cm__494.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

furminator , ben köpeğime kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim dehşet bişi

bu arada ülkemizde 100-120tl gibi uçuk fiyatlara satılıyor bu alet ama ben orjinalini ebay den 20tl ye getirtmiştim, imkanın varsa araştır

[video]http://www.furminator.com/flash/cat.htm?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

furminator , ben köpeğime kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim dehşet bişi

bu arada ülkemizde 100-120tl gibi uçuk fiyatlara satılıyor bu alet ama ben orjinalini ebay den 20tl ye getirtmiştim, imkanın varsa araştır

[video]http://www.furminator.com/flash/cat.htm?feature=oembed" width="459">

ohaaa nası alıyo tüyleri öle arkadaşlar böyle birşeye ihtiyacım var araştıralım yorumları burda paylaşalım 100-120 arası çok yaa
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Veteriner hekimim,kediler için hills öneriyorum.Bugüne kadar hillsi beğenmeyen yada mama yüzünden sağlık sorunu yaşayan kedi görmedim.Ayrıca değişik türde mamaları oldugu için arasıra değişimde yapabilirsiniz.
Hillsin distiribütörüde veteriner hekim ve çalışma prensibini biliyorum,güvenebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim rahmetli oldu kedi gerçi ama, ilk aldığımızda veteriner mutlaka bu mamadan kullanın diyordu markasını unuttum, hayvan yiyordu ama çok istekli değildi.

Whiskas'a geçince koluna kanadına kan yürüdü hayvanın tüyleri parladı, okyanus balıklısının özellikle müptelasıydı.Reklam gibi oldu ama Whiskas iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...