Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anathema'yala mi Anathema'sizmi yasamak daha acidir?

Loserandlost

Öne çıkan mesajlar

Gerçekten süfer bi grup. Bence anathemayla yaşamak daha acı veriyor. Ama yani ne onla ne onsuz gibi bişey. Aaaaah ah. *!duygulanır*[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Ben Tommy giyiyoruuum sen ex-port giyiyosuuun benim tişörtüm senin tişörtünü döveeeeer
Gallant, the Macho 14 June 2003 01:20 tarihinde demiş ki:
Kadın dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek
Sosyal ağlarda paylaş

Bu foruma şimdi Volfied ın yorumunu bekler olduk. :D[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Ben Tommy giyiyoruuum sen ex-port giyiyosuuun benim tişörtüm senin tişörtünü döveeeeer
Gallant, the Macho 14 June 2003 01:20 tarihinde demiş ki:
Kadın dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek
Sosyal ağlarda paylaş

:)
ilk Volf yorumu geliyo ztn arkasından HellHound :D
bkz:Arama>Sentient
anathema...:)
herzaman dinlenicek bi grup değil ya....ben çok değer verdiğim anlarda dinlerim...asla öyle haybeye dinlemem yani....[hline]Eraq, 09 July 2003 17:56 tarihinde demiş ki:
ne baarıyon bonkıraşır :P
ah gözüm çıkmış :D
Dellenenrüzgar
Sosyal ağlarda paylaş

dersler yuzunden acamadim paticik i iki gundur
ama sizi geride birakmayacam
Anathema bir kere dinden atilanlar degil Cursed Ones yani lanetlenmis olanlar demektir (kaynak www.dictionary.com)
tersi de benedictus dur :)

Anathema hem eski doom stiliyle, hem de yeni emotional stiliyle bneim iki yonden kalbimi fethetmistir. Cavanagh kardesler beni oldurmustur, Anathema hakkinda yazdigi yazi ile Ema abla ya olan hayranligim artmistir, ve kaderin bana olan bi oyunuyla (soylemicem) ANathemaya bagliligim sonsuz olmustur.

Unutmamak icin her hafta bir dozaj her sarki dinlenmeli dicem, ama Anathema unutulmaz. Belki Opeth gibi cok etkileyici melodileri yoktur, ama melodilerine ekledikleri sozler sizi oldurur. Pink Floyd dan etkilendikleri icin (kendileri soylemislerdir) Eternity ve Alternative 4 abumlerioni sarkilari bagli yapmislardir, ve hatta Another Brick In The Wall Pink FLoyd ise
Eternity de Anathema dir.
Iki vokalleri olmustur TOm Patterson ve Cavanagh (yenisi Davie di galiba, ya da Davie gitarist olandi) ikisi de asmis kisilerdir, ki Antimatter (Patterson un ayrildiktan sonra kurdugu grup) gene asmis muzikler yapmaktadir.

Anathema nin her sarkisi hakkinda oturup bir seyler yazabilirim, ama sizi yorar okumak, o yuzden kisa kesiyim, Anathemasiz olmaz. Anathemayla olmaz diye bir sey yok, eger cok bunalim olmussaniz Release in basini dinleyip o gitar ile bi aska gelin, sonra da Temporary Peace dinleyip bi 6 dk dinlenin (bence dunyadaki en guzel album bitirme sarkisi, dalgalarla baslar A Fine Day To Exit in sonunda (sarkinin ve albumun) ve dalgalarla kapanir, Deep inside the silence, staring out upon the sea
The waves are washing over, heart forgotten memories... diye gider...[hline]28:06:42:12
That, is when the world will end
Sosyal ağlarda paylaş

Isimlerle berbat olan ben
hemen hataalarimi duzeltiyorum, metal masterimiz HellHound sooledi valla, ozur dilerim herkesten
Darren White vokali (olsun ha TOm ha Darren, ses guzel vokaldeki) TOm da DUncan mis, ama Antimatter da TOm diye geciyodu bi yerde o yuzden (Antimatter sitesinden indirdigim bi mp3 de)
Davie de Danny olacak
our dilerim herkesten, ama olsun, sarki sozlerine ve adlarina gelin, ya da baterilerine :P[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

www.seslisozluk.com ......anathema :AFOROZ, LANETLEME, LÂNETLENMİŞ KİMSE, LÂNETLİ ŞEY, NEFRET EDİLEN ŞEY
--------------------------------------------------------------------------------
(i). aforoz, Lânetleme (özellikle katoliklerde) ; aforoz edilmiş veya lânetlenmiş kimse; yasak edilmiş şey.,aforoz

ne kadar işguzarız .. Yok manası budur.. herşeyi ben biliyorum..
:hrr:

[Bu mesaj Loserandlost tarafından 17 July 2003 12:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tabi ki anathema sız bunu düşünmek bile saçma bence

kaç tane grup biliyorsunuz hüzünlü anlarınızda sizi bir kat daha hüzünlendiren
(bi saniye bu iyi olmadı, en azından normal dinleyiciler için nese salla)

mutlu anlarınıozda yine hüzünlendiren

ne zaman dinlerseniz hüüznlendiren

ve şu da var ki anathema her zaman dinlenemeyecek bir grup
tabi köprüler ya da ilaçlar la aranız çok iyiyse gece gündğüz de dinleyebilirsiniz:)[hline]
With their tanks and their bombs
and their bombs and their guns
In your head in your head
They are dying
The Cranberries-Zombie

[b]Bi de tıklayın da murada ereyim
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan yapmıycaktım ama gene canımı sıktınız..
www.dictionary.com..
anathema:
1.A formal ecclesiastical ban, curse, or excommunication.
tam çeviri: resmi bir şekilde kiliseden dinden kovulma (banlanma),lanet beddua küfür afaroz veya aforoz etme..
ben daha ne diiim..
:hrr: :hrr:

[Bu mesaj Loserandlost tarafından 17 July 2003 12:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle sakin ol, buirasi kavga alani deigl, mantikli tartisma alani

dictionary com un ilk satirlari o kelime hakkinda:
a·nath·e·ma ( P ) Pronunciation Key (-nth-m)
n. pl. a·nath·e·mas
A formal ecclesiastical ban, curse, or excommunication.
A vehement denunciation; a curse: “the sound of a witch's anathemas in some unknown tongue” (Nathaniel Hawthorne).
One that is cursed or damned.
One that is greatly reviled, loathed, or shunned: “Essentialisma belief in natural, immutable sex differencesis anathema to postmodernists, for whom sexuality itself, along with gender, is a ‘social construct’” (Wendy Kaminer).

--------------------------------------------------------------------------------
[Late Latin anathema, doomed offering, accursed thing, from Greek, from anatithenai, anathe-, to dedicate : ana-, ana- + tithenai, to put; see dh- in Indo-European Roots.]

FOrmal ecclesiastical ban, curse or excommunication.
Bu anlam eve,t kiliseden atilmis olanlar, afaroz edilmisler

Diger anlamlarina ve latincesine bakiyoruz, ve ingilizcenin nasil bir dil oldugunu ogreniyoruz:
A vehement denunciation; a curse: “the sound of a witch's anathemas in some unknown tongue” (Nathaniel Hawthorne). Denunciation : The act of accusing another of a crime before a public prosecutor. (iftira atmak, suclamak)
Nathaniel Hawthorne adli kisinin lafina da bakarsak, cadinin sesi bilinmeyen dilde anathemalardir, yani lanetlerdir.

One that is cursed or damned : Buna da istersen afaroz edilmis olan de, lanetlenmis olandir bunun Turkceye cevirisi.

One that is greatly reviled, loathed, or shunned: “Essentialisma belief in natural, immutable sex differencesis anathema to postmodernists, for whom sexuality itself, along with gender, is a ‘social construct’” (Wendy Kaminer).

Nefret edilen, korkulan, kacilan kisiler.

4 anlam var, 4 un 3 tanesi dogrudan lanetlenmis olmayi gosteriyor, tek bir anlami ise kiliseden kovulmus olani (Afaroz).
Ingilizce gibi bir dilde bir kelimenin anlaminin kac koseye cekildigini biliyorsundur umarim. Ama afaroz edilmek, lanetlenmis olmaktan cok daha spesifik bir sey, o yuden genel anlam once geliyor.

Tekrar soyluyorum burasi bir tartisma alani, kavga degil, ve sen tartismaktan insanlarin birbirlerine agresif sekilde konusmalarini anliyorsan yanlis yerdesin.[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...