Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ceviz ağacı kesimi

Reogmar

Öne çıkan mesajlar

şehir içinde ceviz, kavak, çınar gibi ağaçlar riskli değil mi yav? kanalizasyon foseptik dinlemez yarar geçer diye biliyorum ben. tabiki de ağaçların kesilmesine karşıyım ama sonuçta kanalizasyonların delinmesi riskli iş, boka bulanırsınız valla acımaz kanalizasyon =P ya zaten boşverin geliyo dünyanın sonu insanoğlu bitecek, kasmayalım ölümümüzü ancak 3-5 gün erteleriz bundan sonra sdsdf
Sosyal ağlarda paylaş

:( şöyle şeyler niye yapıyo insanlar anlamıyorum yazık ağaca. sordun mu niye kestiniz diye belki ölücekti o ağaç sen anlamadın o şahane mühendis olduğu için anladı?

Yalnız çok utanarak söylüyorum galiba bizim arka bahçede ceviz ağacı vardı ve ben 10 sene sonra şimdi hatırladım bunu yani hala bile olabilir sabah gidip bakiyim
Sosyal ağlarda paylaş

çeviz ve kestane açağları zamanında osmanlı devleti korumasında işmiş ... bunun nedenide insanların çeviz ve kestanesi kendileri topluyor ve bunu arayıp bulmaları gerekiyormuş. bu tür ağaçları kim kendi bahçesinede ekmiyormuş bu yüzden insanlar daha çok faydalansın diye osmanlı devleti bu tür ağaçları koruma altına almış ...Ama Şimdi Türkiye Cumhuriyetiyiz o yüzden fazla bir seçenegin yok sadece mahkemeye ver paran var 3-5 yıl ugraşsınlar komşularınız belki bir daha kesmezler ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...