Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization - Fall from Heaven II

sharky

Öne çıkan mesajlar

Official Site

Daha once de bir cok Civilization IV mod u oynadim, ama bu kadar psikopatini ilk defa gordum. 3 gundur basindan kalkamiyorum.

Her irkin kendine ait psikopat olaylari var, hatta bir yerde bir Gate falan build ettim, kendi irkimi birakip Hell Spawn larla devam ettim.

Saka gibi.. Mutlaka deneyin!

Beyond the Sword 3.17 ( 3.71 de olabilir ) nin uzerine yuklenmesi gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun single playerda hiç çökmüyor, ırklar teknolojiler,wonderlar çok güzel, ve ilginizi çekermi bilmiyorum ama benim çok hoşuma giden "no settlers" seçeneğide var başlangıçta, yani hiç bir oyuncu settler yapamıyo fakat barbar şehirlerini ele geçirmek serbest.
multisi ise malesef buglı, oyunun bi yerinde "oos" eror veriyor ve bunun save load ile de düzelme şansı yok.
biraz kolay olmasının haricin de şimdiye kadar oynadığım en güzel moddur kendisi
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Kolay mi ? Ben ilk 3 oyunumda direk mahvoldum, barbarianlar yuzunden. Dunya Faerun gibi resmen.. Diger kralliklardan korkacaginiza ortamdan korkun daha iyi :)

çok sıkıntı yaratıyosa barbarlar clan of embers ile oynayabilirsin onlara saldirmiyo barbarlar hatta world spelleri var for the horde diye, erkenden bi rush yapabilirsin gelicek unitlerle.
fakat endgame unitler dandik
Sosyal ağlarda paylaş

dakkar said:
çok sıkıntı yaratıyosa barbarlar clan of embers ile oynayabilirsin onlara saldirmiyo barbarlar hatta world spelleri var for the horde diye, erkenden bi rush yapabilirsin gelicek unitlerle.
fakat endgame unitler dandik

Yok alistim artik :) Ilk 3 oyun icin oyleydi o :)
Sosyal ağlarda paylaş

biraz dengesiz gibi mod elf aldım şehirlere bombardment yapabilmemin tek yolu gemilerle. bide red dragon çıktı 18 strength. şehri var %80 defans.. kıyısı olmasa imkansız yani (en güçü ünitem 12 str, first strike mantığı da değişik oldugu için mass archer gidip keserim gibi bir şans da yok).

sonlara doğru oyun bi sapıttı ayrıca unitlerin hepsi immortal hiçbiri ölmüyo. tigerları öldürmek için şehre cage e koyuyorum bi tiger daha geliyor başkente hemen :D
great personla da denemem lazım bi ara :P

büyülerin açıklaması yok civilopedia yada ben bulamadım o da çok zorluyor hangi mana tipini alayım karar veremiyorum :(

great general çıktı bi tane. şehre yolladım kayboldu. şu anda great general 150/30 gösteriyo. yani geçmiş de gitmiş ama general yok..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragon 5 oyunda bir cikiyor bana :) Zor oldurdum valla.

Netekim, Mithril upgrade lerle falan o 12 lik amcalar 16-17 oluyor. Hele bir de item falan bulursan, eh guzel bir spellcaster ile de bufflarsan, cok fena oluyorlar.

Olmadi Heborem mi ne onu oyna, 22 lik mi 23 luk mu ne bi demonu var. Deli gibi onune geleni kesebiliorsun :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sereglin said:

BtS modu demissin de normal civ4 mode'u degil mi bu ? bir deniyim.

bts modu olmasi lazim cunku yukarida corporation iconu var, vanilla civde o icon yok.

Ben calabimle oynuyorum, oyunun sonlarina dogru(techlerin bitmesine yakin) butun vampire unitlerim 20+ level oluyor ve tum sehirleri kolaylikla aliyorum..
early-midgame savaslarda Grigori adventurer seviyorum ama din secemedigim icin researchde geri kaliyor.
varmidir baska favori irki olan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...