Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsense Sorunsalı [PIN Kodu]

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Selamlar

Google reklamları ile para kazanma furyasına katılmış bir patiyim. Yaklaşık 15-16$ para kazandım, fakat google ödemeleri pin doğrulaması sebebiyle durdurduğunu söyledi.

Şöyle ki;

Google said:

AdSense yayıncılarının hesaplarını korumak amacıyla başvurunuz sırasında belirttiğiniz ödeme adresine bir PIN kodu gönderdik. Bu PIN size herhangi bir ödeme yapılmadan önce PIN Kodu Bilgi sayfasına girilmelidir. Güvenlik nedeniyle PIN kodunuzu size yeniden gönderemiyoruz. Bu sırada, hesabınız etkin kalır ve reklam göstermeye ve para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Fakat benim google'a verdiğim adrese pin kodu içeren bir belge gelmedi. Mail atıp sorgulamak istedim fakat benimle aynı problemi çeken tonlarca insanla karşılaştım, vazgeçtim.

"Yine google" said:

Şu tarihte ya da ondan sonra yeni bir PIN isteyebilirsiniz:
22.Haz.2009

Şimdi adsense kullanıcısı olan patilere soruyorum;
22 Haziran'a kadar beklemeli miyim?
22 Haziran'da pin istesem tekrar gelir mi?
Hesap doğrulamasında bulundum ben, tekrar pin doğrulamama gerek var mı?

Çok baydıysam şayet ÖM yoluyla halledelim.

Saygılar efenim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnış bilgi vermiş arkadaşlar daha doğrusu eski bir bilgi bu eskiden 100$ altında pin number yollamazdı. Ama Geçen seneden beri 10$ 'a kadar pin number yolluyor Google. Bilgin olsun sanırım mail address sorunu var sende. Google Ad Support'dan P.O adressini tekrar kontrol et . Unutmadan pin number geldikten sonra ödeme nekadar yapilcaksa 10$ bile olsa ödeme yapilir. Ama gereksiz 10$ oda farklı bir mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten 10$ ödensin diye çırpınmıyorum arkadaşlar :)
PIN kodu gelmesi için çırpınıyorum. İlerleyen dönemlerde sıkıntı çekmemek adına.

Derken bugün google adsense mail attı.

gugıl said:

Merhaba,

Size normal posta yoluyla bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderdik. Bunu yaklaşık 2-4 hafta içerisinde almanız gerekiyor. AdSense ödemeleri almaya hak kazanmak için PIN’inizi, aldıktan sonra hesabınıza girmeniz gerekir. PIN’inizi girmek için PIN postanızla birlikte gelen talimatları takip etmeniz yeterlidir.

Yayıncıların, PIN’lerini girmek için ilk oluşturma tarihinden itibaren 6 ayları olduğunu unutmayın. PIN’inizi 4 ay içerisinde girmezseniz, web sayfalarınızda Genel Hizmet İlanları (PSA’lar) görüntülemeye başlayacağız. PIN’inizi 6 ay içerisinde girmezseniz, hesabınız devre dışı kalacak ve ödenmemiş kazançlar ilgili reklamverenlere geri ödenecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Alis said:

Yalnış bilgi vermiş arkadaşlar daha doğrusu eski bir bilgi bu eskiden 100$ altında pin number yollamazdı. Ama Geçen seneden beri 10$ 'a kadar pin number yolluyor Google. Bilgin olsun sanırım mail address sorunu var sende. Google Ad Support'dan P.O adressini tekrar kontrol et . Unutmadan pin number geldikten sonra ödeme nekadar yapilcaksa 10$ bile olsa ödeme yapilir. Ama gereksiz 10$ oda farklı bir mevzu.

PIN kodunun gelmesinin hasılatla bi alakası yok diye biliyorum. Nitekim bana 0$ iken gelmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...