Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Wave

Hergonan

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

Google Wave'in neden bu kadar abartildigini cidden anlamiyorum. Gmail chat'i allayip pullamislar ve full screen yapmislar browseri. Interneti degistrecek falan ne alaka yani.

şöyle anlatmaya çalışayım. ilk duyduğumda "ne saçma şey, gereksiz, çakma facebook" gibisinden düşünmüştüm wave hakkında. ne zaman ki sitesine girip üye alımının davetiye vasıtasıyla yapıldığının ve siteye üye olamadığımın ayırdına vardım, aptal gibi google wave davetiyesi aramaya başladım. gidilemeyen yerin, elde edilemeyen şeyin, yasak olanın çekiciliği dersek yanlış olmaz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gutshot said:

evet gmail gibi işte

gmail gibi de değil ki.. gmail beta olarak çıktı ama yaptığı işi taş gibi yapıyordu..

wave hem abartıldığı gibi çok farklı ve işlevsel bir yapıda değil. hem de bariz yapması gereken şeyi kötü yapıyor. yazdığımız yazılar 2-3 sn arkadan falan takip ediyor. chrome kullan demek de buna çözüm değil.

sonuçta ben daha bir olayını göremedim wave'in. bakalım gelişerek ilerler belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

wave hem abartıldığı gibi çok farklı ve işlevsel bir yapıda değil. hem de bariz yapması gereken şeyi kötü yapıyor. yazdığımız yazılar 2-3 sn arkadan falan takip ediyor. chrome kullan demek de buna çözüm değil.

sonuçta ben daha bir olayını göremedim wave'in. bakalım gelişerek ilerler belki.

cok yuzeysel bir yaklasim degil mi bu racta? "yazdigim yazi 2-3sn arkadan geliyor ==> yapmasi gereken isi kotu yapiyor" bu mudur yani? bu asamada (developer preview) yapmasi gereken is firefox'la tam uyumlu olmak mi?

wave'in genel olarak overrated olduguna katiliyorum ama elestirirken ne beklediginizi de gozden gecirmeniz lazim.. eger kriter communication & online collaboration'sa, bu haline email destegi eklense wave gayet iyi bir platform.
Sosyal ağlarda paylaş

müm yazının 2-3 sn geç gelmesi atlanabilecek bir konu değil.. zira burda en büyük olayı yazı yazmak ve bir tür anlık mesajlaşma ortamı olan bir şeyden bahsediyoruz.

tabii ki de çok yüzeysel eleştiri benimki. daha çok şey söylenebilir. ama yanlış değil sonuçta. ve çözülmedikçe de ne yapsalar yapsınlar, wave hep problemli kalacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...