Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gg Capitalism (France)

calimero

Öne çıkan mesajlar

Hehe. Avrupa da sosyalizmin ayak sesleri duyulmaya başlanıyor yeniden. Fransa da Anti-kapitalist parti adlı bir oluşum ortalığı kasıp kavuruyor. sosyalist partiden daha fazla güce sahip şu anda bu oluşum. Sarkozy ile (en az) kafa kafaya gidebileceği düşünülüyor.

gg Sarkozy, gg kapitalizm.

Macaristan da da sol ciddi yükselişte. Ülke harap ve bitap düşmüş durumda. kapitalizm karşıtlığı ciddi revaçta...

Bakalım, rüzgar yine avrupa dan geleceğe benziyor..
Sosyal ağlarda paylaş

konu dışı garbıça dönmesin diye. ha banlıyım zaten oradan ama banlanmadan önce bu kararı almıştım zaten. oranın modlarına güvenimi tamamen yitirdim (görece dasaaa dışında) kuralları uygulamadaki objektiflik ile ilgili. zaten konu dışı (diğer konulara girmeyen her şey" olarak tanımlanmış. garbage ile farkı olduğunu düşünmüyorum.

bu yüzden garbıç...
Sosyal ağlarda paylaş

fransız ihtilali, paris komünü, 68 olayları vs ilk akla gelenler...

Edik:
Otedengelen said:

calimero said:

abi sarkozy nin karısının fotoları beni ilgilendirmez ama dünyayı saran bütün akımların ilk deneyimleri hep fransa dadır ve buradan çıkmıştır pratikleri. dünya da en az uyum sağlama da (obedience) fransa dadır...

niye bu anarsi sevdasi?

anarşi sevdası değil abi kapitalizm in şu andaki rakibi sosyalizm için de öldürücü bir etkendir "obedience". obedience olmasaydı Sovyetler, Çin, Küba gerçek sosyalizm e gidebilirdi baskı sayesinde...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...