Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuzey Kore yer altında başarılı bir nükleer deneme yaptığını açıkladı.

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

simciii bakın

birinde silah varsa otorite ondadır,nükleer silahlanıp dunyanın cesitli yerlerinde 323409y6834096 tane atom bombası bulunduran bir ulkeye karşın diger butun ulkelere nukleer silahlanma hakkı dogar cunku kendi savunma mekanizmasını yahut sen yaparsan ben de yaparım gucunu bulundurmak ister,diger ilk silahlanan ulkelerde "biz silahlandık ama senden daha akıllıyız atmayız kemküm senin elinde canavar olur şşt bırak onu" deme hakkına sahip olmaz,bilmem anlatabildim mi
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyalizm'de duygusallık arayanlarda hata. Devrimler ve ideolojilerin korunması çiçeklerle olmazki. Proletarya için ahlak, din vs. artık saçmalıktır ( bkz. manifesto ) ( gerçi bombayı deneyen proletarya değil ama... ) Hani insanlık konusu bakımından haksızsınız. Her devrim kendini koruma çabası içine girer.

Anti-emperyalist bir ülkenin silahlanmasına ne sevindim nede kınadım açıkcası. Çünki bir tek büyük ulusların bu tür bombaları olduğu sürece, yanaşmazlar diğer ülkelerin "hadi bırakın şu sözleri" laflarına...
Sosyal ağlarda paylaş

firatram said:
Sosyalizm'de duygusallık arayanlarda hata. Devrimler ve ideolojilerin korunması çiçeklerle olmazki. Proletarya için ahlak, din vs. artık saçmalıktır ( bkz. manifesto ) ( gerçi bombayı deneyen proletarya değil ama... ) Hani insanlık konusu bakımından haksızsınız.

SEVE SEVE SOSYALİST YAPMAK LAZIM diosun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

nükleer silahların gücünün artırılmasında ... ortaya çıkan bilimsel ve teknolojik problemlerin çözümüne katkı sağlamıştır

Aradaki mentalite farkını görebilmen lazım.

Kaldı ki zaten herkesin aklına gelen tek çözüm "onda da var ozaman ben de üreteyim bir sürü" olsaydı nükleer silahlara karşı uluslararası yasalar olmazdı. ha ne kadar başarılıdır onu bilemem ama nükleer silah araştırmalarına giden enerjinin bir kısmını nükleer silah silahlarına karşı savunma ve nükleer silah yasalarını geliştirme üzerine verselerdi daha iyi olmaz mıydı?

Kaldı ki, bu dünyada en az nükleer silah kadar tehlikeli olan bir de biyolojik silahlar var. Zamanında rusya fabrika fabrika biyolojik silah üretirken, amerika hayretler verici bir şekilde biyosilah üretmek yerine, hem ona karşı yasalar geliştirdi hem de biodefans konuları üzerine bir sürü araştırma başlattı. demek ki bir çeşit silaha karşı savuma sadece o silahı üretmekle olmuyormuş. basit bahaneler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

firatram said:

Anti-emperyalist bir ülkenin silahlanmasına ne sevindim nede kınadım açıkcası. Çünki bir tek büyük ulusların bu tür bombaları olduğu sürece, yanaşmazlar diğer ülkelerin "hadi bırakın şu sözleri" laflarına...

anti-emperyalist ama ürettiği teknolojiyi sağdaki soldaki ülkelere satarsa da çok gülerim. ayrıca bir tek kendi ülken dışındaki kaynakları mı sömürünce emperyalist oluyorsun demek de isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
firatram said:
Sosyalizm'de duygusallık arayanlarda hata. Devrimler ve ideolojilerin korunması çiçeklerle olmazki. Proletarya için ahlak, din vs. artık saçmalıktır ( bkz. manifesto ) ( gerçi bombayı deneyen proletarya değil ama... ) Hani insanlık konusu bakımından haksızsınız.

SEVE SEVE SOSYALİST YAPMAK LAZIM diosun yani.

Nasıl yapmayı düşünüyorsun. Hangi devrim kendini silahsız koruyabilir ? İdeolojilerin güçlülüğü deme çünki anarşizm harici hiç bir ideoloji sonsuza kadar var olmaz bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
firatram said:

anti-emperyalist ama ürettiği teknolojiyi sağdaki soldaki ülkelere satarsa da çok gülerim. ayrıca bir tek kendi ülken dışındaki kaynaları mı sömürünce emperyalist oluyorsun demek de isterim.

Anti-emperyalizm bir bakış açısıdır. Nerden bakarsan ordan görürsün. Ben bunları "Ne mutlu Türk'üm diyene yazısı kaldırılsın" topiğindede yazdım. Bkz. SSCB, Stalin'in dikdatör politikasına bakınız. Veya SSCB'nin Afganistan'ı sömürmesine bakınız. Yani sosyalizm adını kullanması bile bir güç dengesi yaratabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Prawler said:
Ulkeden kacarsan sulaleni olduruyorlar.
Ulkeden kacmaya calisirsan sulaleni olduruyorlar.
Buyuk lider hakkinda supheye dusersen ve bu birinin kulagina giderse sulaleni olduruyorlar.
Rejim hakkinda supheye dusersen sulaleni olduruyorlar.
Ozgurluk yok.
Saglik hizmetleri yok.
Bir sehirden baska sehire gitmek icin ozel izin alman gerekiyor.
Butun televizyonlar, radyolar tamamen devletin kontrolunde.
Bir katarakt ameliyati bile yapilamiyor.
Butun sokaklar, butun duvarlar her taraf liderin fotograflariyla dolu.
Dis dunyayla herhangi bir baglantin yok.
Her turlu teknoloji yasak.
12 seritli otobanlar var fakat araba gecmiyor.
Halk acliktan kiriliyor.
Dogar dogmaz beynini yikamaya basliyorlar.
Insanlar katarakt ameliyati olduklari ve tekrar gormeye basladiklari zaman bunun tip degil de liderleri sayesinde oldugunu dusunuyorlar.

Sizin sosyalizminiz buysa icine edeyim sosyalizminizin.

Bu rejimi savunanlar keske orada dogsalardi da surunselerdi.

Katarakt ameliyati olanlar direk gidip liderlerine sukrediyorlar. Inanilmaz birsey. Bu nasil bir beyin yikamadir yahu?

Sizin o Kuzey Kore'yi gorduk diyen arkadaslariniz sadece onlara izin verilen tarafini goruyor.

v.s v.s de nerden biliyorsun,amerika ,yada onun güdümündeki insan hakları izleme örgütümü söyledi sana bunları?,99 yılında bu örgüt,k.kore de kıtlık sebebiyle,bu ülkenin 3 ay içinde toptan yok olacağını söyledi açlıktan,ve dünya ülkelerini,müdahaleye çağırdı,yıl 2009 10 sene oldu ve herifler nükleer silah denemeleri yapıyor,batının ağzıyla konuşmayı bırakın kendiniz olun biraz,matrix i demi izlemediniz yahu batının yaptığı bir film hahahaha

zep herkesin sıçtığı boku yemesi için,gıda alması lazım,açlıktan nasıl zıcacak olm,bokunu yiyen deli olsa senin gibi düşünmez mahahauıaha
Sosyal ağlarda paylaş

lafı dolandırmaya gerek yok, hiçbir ülke nükleer silah üretmemeli. "onlar da üretiyo bana ne bana ne" diyerek de meşrulaştırmamalı. "emperyalist" ülkelerle aynı dili konuşup, aynı despot yöntemleri benimseyip, aynı silahlara sahip olmayı hedefleyeceksen senin ne farkın var emperyalistlerden?

bugün enn fazla insan hakkı ihlalinin yaşandığı ülkeler afganistan ve suudi arabistan gibi şeriat devletleriyle beraber kuzey kore gibi "sosyalist" diktatörlüklerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu yurtta sulh dünyada sulh düşüncesiyle olmuyor işte,seni sevmiyen adam senin kökünü kurutacak silah üretiyorsa sen naparsın,yada bir köydesin yan komşun düşmanın senin,her gün seni taciz ediyor,v.s sen naparsın? uluslararası ilişkilerinde bundan hiçbir farkı yok,köyde köy azası muhtar,dünya da da nato,bm abd v.s v.s
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Kaldı ki, bu dünyada en az nükleer silah kadar tehlikeli olan bir de biyolojik silahlar var. Zamanında rusya fabrika fabrika biyolojik silah üretirken, amerika hayretler verici bir şekilde biyosilah üretmek yerine, hem ona karşı yasalar geliştirdi hem de biodefans konuları üzerine bir sürü araştırma başlattı. demek ki bir çeşit silaha karşı savuma sadece o silahı üretmekle olmuyormuş. basit bahaneler bunlar.

görmek istemiyorsunuz galiba.

eğer amerika gibi bir dev de zamanında biyosilah üretmek için kolları sıvamış olsaydı ve bu diğer ülkelere sıçrasaydı bugün paranoya içersinde oturuyor olurduk. Amerikayı sevdiğimden değil ama bu davranışı örnek davranış teşkil ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

burda batının şakşakçılığını yapmak sinirime dokunuyor,islamcı olabilirsin,komünist,ateist,sosyalist ,budist,her ne haltsan,emperyal güçlerin kuklalığını reddediyorsan ,gel beri tarafa,benim isyanım,dünyanın %15 inin %85 inin yediği yemekte gözü olmasında,yada size ne Allah a duam odurki abd-k.kore birbirlerini yesinde,o zaman avrupanın hamisi kalmıyacak,bakalım o zaman kime yaltaklanacaklar
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
burda batının şakşakçılığını yapmak sinirime dokunuyor,islamcı olabilirsin,komünist,ateist,sosyalist ,budist,her ne haltsan,emperyal güçlerin kuklalığını reddediyorsan ,gel beri tarafa,benim isyanım,dünyanın %15 inin %85 inin yediği yemekte gözü olmasında,yada size ne Allah a duam odurki abd-k.kore birbirlerini yesinde,o zaman avrupanın hamisi kalmıyacak,bakalım o zaman kime yaltaklanacaklar

ooo kafa uçmuş baboli senin. k.kore amerika yicek birbirini avrupa hamisiz kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
sentez kabiliyetinden yoksun olmak çok büyük bir hata. Hep tez veya antiteze takılıp kalanlar çoğu zaman geride kalır.

fethullah gülende gidip papanın elini öptü değilmi?,her zaman iyi değildir,karışmak,karıştırmak,benim gözümde fethullah gülenin 2 paralık değeri yok,niye biliyormusun,cia ajanı olduğuna inanıyorum,çünkü,bu dini geriletenlerden biri erbakan sa biride bu adamdır,sentez her zaman işe yaramaz,biraz dik dur yeter örnek:kuzey kore
Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var fetullah gülenle anlamadım olayın. biraz daha açarsan belki. fetullah gülenin yaptığı sentez mi yalakalık mı bilemedim zaten

Amerikayı sevmiyorsun diye onun biosilahlara karşı olan tutumunun takdir etmemek, görmezden gelmemek veya onu uygulayarak ondan faydalanmamak hata diyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...