Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google'ı sarsacak rakip

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

Böjeek said:
Asteroth said:
Böjeek said:
Prosciutto said:
niye aramasın ki?

wolfram alphayı sizmi kuruyosunuz acaba?

edit:imla

Bayaa düzeltmişsin imlayı edit'le.

nesi varmış. ne battı gene gözünüze:(

Wolfram Alpha'yi siz mi kuruyorsunuz acaba?

tam imlasi oluyor hatta acabanin da yeri degismesi gerekir hehehe. ama tabi bunlara dikkat ediceksek isimiz var di mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence oldukca basarili. Ha google-killer degil. Ama alpha'da daha.
Google.com-killer olur; her gecen gun, coplukten biraz daha nasibini aliyor cunku. Benim 4 ay once yaptigim blog, senelerdir bu isi yapanlarin onune gecmis durumda google search'te. Sacmaligin daniskasi. Eger duzgun sekilde degerlendirirlerse basarili olur. Ha buna ozel spam'lerin cikmasi da oldukca mumkun; ki populer her sey de oldugu gibi, bu da coplukte yerini alabilir. Ilerleyen gunlerde goruruz onu. Alpha'dan bi kurtulsun da...

Wikipedia karsilastirmasina kismen katiliyorum. Mevcut durumda, wikipedia_v2 gibi duruyor. 4 sene google'i hesap makinasi olarak kullanmistim. Eger bu olsaydi bunu kullanmayi tercih ederdim; grafik falan da ciziyor nasilsa. Obur taraftan wikipedia anlamaya yonelik icerik sagliyor. Bilgiyi, senin ihtiyacin dogrultusunda egip bukup sonucu vermiyor. Wolfram'in amacisya su anda daha cok buna yonelik. Misal wikipedia'da integral diye aratirsin, sana nasil yapilacagini da gosterir, bilgisini de verir. Ama spesifik bir sonuc getirmez onune. Wolfram'da function'i verirsin, sonucu getirir. Nasil yaptigini gostermez... Bu da farkli olduklari yer.

Bence guzel bir hesap makinasi yapmis amcamlar. Kullanmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...