Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

District - 9

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

1. denildi mi bilmiyorum ama 20yılda insanoğlu o havada uçan mothership'in barsaklarını bile incelerdi.
2. neill blomkamp ve teri tatchell çok iyi işler yapmışlar beraber.

ama standart bir tadı var. yazıcaktım, unutmuşum. tam çalışmadan kafamı kaldırdım. yemek yiyorum bi shor izledim şimdi.. yellow

bu alive in joberg
http://www.youtube.com/watch?v=iNReejO7Zu8
district9 direk zaten. adamın kısa filmi

bu da yellow. adidas için yapılmış kısa
http://www.youtube.com/watch?v=Jmd8BDiB-qU&feature=related

hep bi röportaj/belgesel tadı var. bi tane daha sci-fi çekicekmiş district10'dan önce.

sağlam sci-fi çeken o kadar az adam var ki. bırakın sağlamını uyduruk sci-fi filmi bile çok az var hani.

çok iyi valla.
Sosyal ağlarda paylaş

ekşi de görmüştüm, distirct 9 tarzı yerleşim alanlarına böyle isim veriliyor, atıyorum beyazlar district 5, komşu memleketten mülteciler distirct 6 falan. 9. da uzaylılara.

bir şey daha okudum da efsane gibi, distirct 9 daki mekan, bayağı gerçek hayatta zamanında terkedilmiş distirct 5 e aitmiş, yani gerçekten de öyle bi mekan varmış da onlar da filmi orda çekmiş mış mış.

film iyiydi kesinlikle, benim için en önemli faktörler orjinallik, konsept ve senaryodur, 9/10/7 verdim, 10 da 8 genel olarak. notum kıt fdsfs
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

An extraterrestrial race forced to live in slum-like conditions on Earth suddenly find a kindred spirit in a government agent that is exposed to their biotechnology.

HALO diyorlar.. doğrumu bilmiyorum ama HALO değilse inanılmaz garip ve komik bir konusu var filmin.

Trailer: http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=1409&item=0

Sovereign said:

ZOMG ALSKDFJŞLASKDFJ AŞLSKDFJAŞSLDKFJASŞD

hakkaten greatest sci-fi ever olabilir mi?

Yeni izledim, hastası oldum :D

lol konuyu açan adam daha yeni izliyo, hepsi +rep için di mi...
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak beğendim. bayağı saçmalık da olsa farklı bakış açısı fialn hoş olmuş

adamlar 20 yıl boyunca sıvı topluyorlar sonra baş kahramanımız gelip sıvının yarısını içiyor (son cihazdan çıkan sıvının çoooook daha fazlasını harcadı hayvan herif :D) ama adamlar hala gezegenlerine dönebiliyorlar kalan sıvıyla adsfsafd

madem öyle 10 sene önce dönseydiniz :)

Sosyal ağlarda paylaş

filmi çoook beğendim, 2.sini merakla bekliyorum.

açıkçası o sıvı kısmı bence de saçma olmuş, o küçük geminin çalışması için gerekli olan eşik enerjisini geçseler o bile yetiyomuş aslında. kafalarına çağırıverirlerdi büyük gemiyi..tabi filmde sadece oraya takılmamak gerekir. gayet başarılıydı genel olarak.

ama film, değişik senaryosuyla, gerçekçi kurgusuyla adeta süper yani..
Sosyal ağlarda paylaş

zeawee said:

filmi çoook beğendim, 2.sini merakla bekliyorum.

açıkçası o sıvı kısmı bence de saçma olmuş, o küçük geminin çalışması için gerekli olan eşik enerjisini geçseler o bile yetiyomuş aslında. kafalarına çağırıverirlerdi büyük gemiyi..tabi filmde sadece oraya takılmamak gerekir. gayet başarılıydı genel olarak.

ama film, değişik senaryosuyla, gerçekçi kurgusuyla adeta süper yani..

Dikkatini çekerim yanlız, en büyük sıvıyı en son seferde toparlayabildiler.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hıncal uluç tam bir troll. gerçekten..
"hıncal uluç" said:

Berbat bir film..
Beni yanıltan Peter Jackson oldu. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi yönetmeninin adını görünce koştum, Yasak Bölge'ye.. District 9!..
Jackson meğer yapımcı imiş. Yönetmen Neill Blomcamp.. İlk uzun metrajını çeken bir genç.. Nerden çıkmış.. Birkaç yıl önce, 10 dakikalık bir kısa metraj film yapmış.. "Her insanın içinde ayrımcılık, her insan için bir 'Öteki' vardır" demek için.. "Irkçılık, ayrımcılık yüzünden daha düne kadar ezilen zenciler var ya.. Hani ya damdan düşenler.. Onlar bile öyledir" diyor..
Güney Afrika'ya Uzaylılar geliyor.. Aç, zayıf.. Onları bir salaş kampa yerleştiriyorlar. Kurulmuş set filan değil. Bu salaş mahallede, gerçekten zenciler sefalet içinde yaşarmış, birkaç yıl öncesine kadar. O salaş mahallenin salaş dükkanında beyazlar, aç zencilere kedi maması satarmış, gerçekte.. Filmde zenciler uzaylılara ayni mamayı satıyor, ayni dükkanda.
Uzaylılar, iskeletleri dışarda yaratıklar. Bakınca Ebru Şallı gibi kemikleri sayılıyor.. Zenciler de onlara "Karides" diyor bu yüzden.. Hani kendilerine "Nigır/ Zenci" dendiği için kızanlar..
Mesaj güzel, güzel de, 10 dakika için güzel.. 112 dakika yapınca ayni malzemeyi, geri kalan 102 dakikada sıkıntıdan patlıyor insan.
Biz gittiğimizde, arada salonun yarısı boşaldı.. Ertesi gün Ali ve Aysun (Kocatepeler) küfrün bini bir para geldiler filmden..
Aslında bizim eleştirmenler yere göğe koyamayınca şüphelenmem lazımdı ya.. Kabahat bende..
Koca koca yazarlarımız filmdeki aptalca mantık hatalarını da görememişler hayret.. Aslında onlar da sıkıntıdan patlamışlardır ya.. Bakmayın.. Entel olmak, sıkıntıya tahammülle mümkün ülkemizde..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...