Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

District - 9

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

R5'i izledim ama sinemaya'da gideceğim. GI:Joe'yu amerika ile aynı tarihte getirip district 9'u ekim 2'de getirmenin mantığı nedir çözemedim.

Kesinlikle izlediğim en iyi 5 sci-fi arasına girdi bu film. District 10'u merakla bekliyorum hatta onu geçtim district 1'den 10'a kadar film çeksinler =P. Ha bi de bunun director'u halo'yu da çekecekmiş.

Bu arada en çok bu filmin Türkiye'deki tepkisini merak ediyorum acaba bu film Türkiye'de tutabilecek mi, gerçi hiç zannetmiyorum ama.

Bence açıklanması gereken bir plot hole var(Aslında tam olarak plot hole değil ama saçma geldi bana);

Uzaylıların en azından insan kadar zeki olduğunu anlayabiliyoruz, onu geçtim altlarında hayvan gibi bir mothership var. İnsanoğlu mal mıdır da bu uzaylılara 3. sınıf vatandaş gibi davranıyor? Hayır yani o mothership'i olan adamın kafasının atıp başka gezegendeki kardeşleriyle birlikte dünyayı dümdüz etmeyeceklerini nereden biliyorlar?

Ek olarak eminim böyle bir olay olsa çoğu insan uzaylıları kendilerinden aşağı görürlerdi peki ırkçı olmayan insanlar parayla ya da başka yollarla hiç mi bu uzaylıları kaçırmayı denememiş?

Sosyal ağlarda paylaş

Film MÜKEMMEL. (tu)(tu)

Konu süper, senaryo süper, atmosfer süper, efektler güzel, yönetmen başarılı. Film sanki ilk kez E.T. izlermiş gibi duygulandırabiliyor.

En iyi yanı ise başroldeki Sharlto Copley. Adamın imdb aktör bölümü bomboş, görünce inanamadım.

Filmin maliyetinin sadece 30 milyon dolar olması gibi bir güzelliği var. Buna rağmen bolca efekt görüyorsunuz ki mechinden uzaylısına gayet şahane olmuş.

Devam filminin temelini atmış. Gişe başarısını şimdiden sağlamış. Yönetmen de niyetli. Devamı da başarılı olursa klasikler arasında yerini alır.

2 Ekim'e kadar sabredebilecekseniz mutlaka sinemada izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin bütçesi sanki 30 milyon dolar degil de 300 milyon dolar sanarsın o özel efektlere.Helal olsun dedirtti bana filmin sonunda;ama ilginç olan günümüzde var olan sorunlarını veya insanların temel içgüdülerini,davranışlarını uzaylı ekseninden eleştirmeye çalışmak daha da mükemmel.Sanırım filmin her kesimden bu kadar cok övgü almasının sebebi budur.

Şahsen bilimkurgu filmlerdinden hiç haz almayan ben,gözümü bir saniye alamadım filmden.Devamını bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

İzlediğim en muhteşem SciFi lardan biri heralde. Kurgu, animasyon, hikayenin gelişmesi çok iyi. İnsan oğlunun bir hayvandan farklı olmadığının kanıtını böyle gözümüze gözümüze sokuyor film. Efsane olacak derecede potansiye dolu bir film. Bundan sonra Alien hikayesinin bir de öbür tarafından bakılıp bir çok filim yapılacak. Yaşasın yaratıcı birkaç yapımcı ve Peter Jackson.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Film güzel de çok abartılmış bu konuda bence.

aynen böyle. ayrıca biraz tırtlıklar var kurguda.

o silahları kullanıp saygı görmek varken, uzaylılar niye zuzaylı yerine konmayı tercih ediyor anlayamadım. afrikalı çetelerden bile pislik muamelesi görüyorlar 2 kutu kedi yemi için. filmin bir kısmında zannediyorsun ki, bu uzaylılar köle gibi bişe, o geminin sahibi olamayacak kadar geri bir ırk. sonradan film öyle bir noktaya geliyor ki, aslında isteseler dünyayı fethederlermiş. aksiyon filminin içine derin konular katmak istemişler, ondan olmuş sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Asteroth said:

Film güzel de çok abartılmış bu konuda bence.

aynen böyle. ayrıca biraz tırtlıklar var kurguda.

o silahları kullanıp saygı görmek varken, uzaylılar niye zuzaylı yerine konmayı tercih ediyor anlayamadım. afrikalı çetelerden bile pislik muamelesi görüyorlar 2 kutu kedi yemi için. filmin bir kısmında zannediyorsun ki, bu uzaylılar köle gibi bişe, o geminin sahibi olamayacak kadar geri bir ırk. sonradan film öyle bir noktaya geliyor ki, aslında isteseler dünyayı fethederlermiş. aksiyon filminin içine derin konular katmak istemişler, ondan olmuş sanırım.

o kadarda basit degil dunyayi ele gecirmek :P

senin dedigin kadar basit degil olay. filmin bir yerinde bu canlilarin dusuk seviyedeki irk oldugu ve emir almadan hic bir sey yapmadiklari soyleniyor. belkide silah kullanilmamasi emredilmis olabilir.

ayrica en gelismis robotlari dahi 20 kisilik zaiyatla def edildi insanlar tarafindan..

2 milyon uzayli ile dunyayi ele gecirebilirlerdi demekde bizim gibi vahsilere ozgu. nereye ele geciriyorsun koca dunyayi uc bes silah ve oncacik yaratik ile. bir atom bombasina bakar varligin. ucmayan bir gemin ve ser sefil olmus acliktan geberen 2 milyoncuk canlin var kaci asker kaci normal ????

2 milyon nere 10 milyar nere..

Sosyal ağlarda paylaş

kanuni nin yorumuna ek

ayrıca yakıtı tekrardan üretmeleri 20 yıllarını alıyor. birazda bu şekilde ezilmeye mahkumlar. savaş çıkmış olsa o yakıtı üretemeyecekler. ayrıca zırhları vs de yok. silahla çok kolay yaralanıp ölebiliyorlar.

mechler de ana geminin çalışmasına bağlı onuda gördük. insanlara karşı ellerinde silah var ama oda yeterli değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

senin dedigin kadar basit degil olay. filmin bir yerinde bu canlilarin dusuk seviyedeki irk oldugu ve emir almadan hic bir sey yapmadiklari soyleniyor. belkide silah kullanilmamasi emredilmis olabilir.

ayrica en gelismis robotlari dahi 20 kisilik zaiyatla def edildi insanlar tarafindan..

2 milyon uzayli ile dunyayi ele gecirebilirlerdi demekde bizim gibi vahsilere ozgu. nereye ele geciriyorsun koca dunyayi uc bes silah ve oncacik yaratik ile. bir atom bombasina bakar varligin. ucmayan bir gemin ve ser sefil olmus acliktan geberen 2 milyoncuk canlin var kaci asker kaci normal ????

dünyayı ele geçirme durumu mübalağ tabii; ama öyle çöp karıştırıp, 2 kutu için tekmelenecek tipte adamlar da değiller. filmin başındaki profil sırıtıyor yani uzaylılara biçilen.

Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Kanuni said:

dünyayı ele geçirme durumu mübalağ tabii; ama öyle çöp karıştırıp, 2 kutu için tekmelenecek tipte adamlar da değiller. filmin başındaki profil sırıtıyor yani uzaylılara biçilen.

Zaten insan ırkının bir hayvandan farkı olmadağını göstermeye çalışıyor film. Ne kadar zararsız silahsız olurlarsa olsunlar, insanlar NO ALIENS! diye riotlar felan yapıyorlar filmin başında gösteriliyor. Irkçı gelişememiş canlılarız, Nijaryalı herifler de zaten bu acizliğin bir göstergesi. Zaten bir toplama kampında izinle, lisansla falan yaşayan zavallı canlılardan nemalanmaya çalışıyorlar. Filmin esas anlatmaya çalıştığı o zaten. Yahudiler de 2 kutu için tekmelenecek tipte adamlar değillerdi ama neler yapıldı anlatmama gerek yok yani.

Sosyal ağlarda paylaş

insanlar boşuna bağırmıyor.

uzaylılar anasını ağlatıyor şehrin, tv falan çalıyorlar hehe

yani neyse bu konu dendiği gibi o kadar da önemli değil. yoksa uzar gider. sanırım anlatmak istediğimi anladınız siz de. film güzel film; ama bu konu gözüme battı benim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...