Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllarca savaştı sonunda muhtaç kaldı

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

nessariean sözlerine dikkat et 1400 yıl önce bir kitap yazılıyor lafını ölçmeden tartmadan konuşma,asıl senin yaptığın din sömürüsü burda bu gazete küpürüyle dinin ne alakası var,yalakalık yapmak için yazılmış bir haber olabilir ama,burda dalga geçmeni gerektirmez bende kınıyorum,muhsin yazıcıoğluna iyiki öldü diyenleride,bu kadına iyiki kanser oldu gebersin ölsün başörtü taktı diyenlerede,
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Absolut said:
Cahillik ve dini sömürü.

Abi bu trolleri niye ciddiye alıyorsunuz ki? Herifler utanmadan "kuran karşıtlığı yaptı o yüzden kanser oldu" bile der yani. Sallamayacaksınız trollden farkları yok.

cumhurbaşkanımızın en sevdiği gazete olduğu için sövüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

din'in içeriğini kavrayamayıp sadece dış görünüşe göre bir din sınıflandırması yapmaları beni oldukça rahatsız ediyor. bilakis temel kavramlardan yoksun sadece görsellik ağırlıklı bir anlayışı rahatlıkla özümsemek, özümsenmesini görmek ve bunu hoş görmek güç. içeriği boşaltılmış ve sadece dış kabukları kalmış bu garip düşünce biçimini herhangi bir dinle bağdaştırarak, benzetmeyi mazur görün, tüm kutsallığı sadece bir kılıfa çevirmek garip bir sahtekarlık olarak yansıyor. ve bu durum genele çok daha rezil bir şekilde yayılıyor. en basitinden "başımı kapattım ve ben müslümanım!" düşünceleri ile gezdiği belli olan ve bu müslümanlık düşüncesine hiç yakışmayacak şekilde barıştan, anlayıştan uzak yaşıyan insaları günlük yaşamınızda bol bol görüyorsunuzdur.

düşününce ironik geliyor. bi inanca bağlı olduğunu ve tüm gereklerini yerine getirdiğini ifade ediyorsun. öyle ki esas şartları dışında kalan, daha görsel ve içerikten, anlamdan, özden uzak kısımları dahi inanarak yaptığını iddia ediyorsun. gelgelim sıradan insanlık değerlerinden uzak bir şekilde hareket ediyorsun.

keşke sakalla, bıyıkla, başörtüyle olsa.. bak keşke o kadar kolay olsa. biraz sakal ve dönsün sevapmetreler! azıcık örtelim başımızı da sebil olsun aksın nurlar gökyüzünden!

bunların inandığı müslümanlık ile benim inandığım giderek farklılaşıyor. 2-3gündür uyumadım, haber de izlemedim fazla bu süre içinde. bu yazıyı bile öle göz atıp okurmuş gibi yaptım. ama kanserli birisi üzerinden bu tür garip yorumlara girişenin, üzerinden prim yapmaya çalışanın ahlak ile ilişkisinden şüphe ederim. din kısmı ve günah kısmı ile ilgilenecek merci farkı. kendilerini oraya havale ediyorum.. ancak müslümanlığın ve inanmanın bu kadar karalanması ve bunu yapanların inananlar olduklarını iddia etmeleri üzücü geliyor bana. din bu değil
Sosyal ağlarda paylaş

Müslümanlığı yiyip bitirdiler.İçinde 1001 türlü felsefe ve kişisel gelişime yönelik çalışmalar olan bu dini bile en iğrenç şekiller ile lekelediler ve insanları dinlerinden soğuttular.Birşeye tüm kalbinle inanıyorsan öncelikle onu insanlara yanlış aktaranı,rant sağlayanı,çarpıtanı ve kendi amaçları uğruna kullanan insanlarlı karşına alıp savaşacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Özlem Albayrak Vakit'in haberini görmüş ve arttırmış:
la gazetta della burka said:
İlginç olan bir şey daha var: Giden koca, Gülen Cemaati'ne değil de, sözgelimi Türkan Saylan'ın kızlara bursla birlikte "bekaretinizden kurtulun" tavsiyeleri verdiği Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne...

Bu arada yazı şu meşhur 'Fetullahçı koca' hikayesi hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

İyilik yapmak için dine gerek olmasının kötü olduğunu düşünsem de ben de dinin özünde kötü olduğuna inanmıyorum. Ama içinde bir hiyerarşi olan her şey (daha doğrusu özünden olmasa bile sonradan içinde hiyerarşi yaratılabilecek diyeyim), çarpıtılmaya açıktır. Söz konusu tanrı gibi sonsuz güçte bir varlıkla onun kulları arasında bir ara basamak olunca bu hiyerarşi daha tehlikeli oluyor çünkü o ara basamaktaki insan bir süre sonra tanrının yer yüzündeki temsilcisi oluyor. Çok güçlü bir ülkenin başındaki çok agresif ve kötü bir yönetici grubu kadar kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:
Müslümanlığı yiyip bitirdiler.İçinde 1001 türlü felsefe ve kişisel gelişime yönelik çalışmalar olan bu dini bile en iğrenç şekiller ile lekelediler ve insanları dinlerinden soğuttular.Birşeye tüm kalbinle inanıyorsan öncelikle onu insanlara yanlış aktaranı,rant sağlayanı,çarpıtanı ve kendi amaçları uğruna kullanan insanlarlı karşına alıp savaşacaksın.

Kesinlikle.1-2 sene öncesine kadar öyle çok aşırı olmasa da dindar bir adamdım.Ama gerek bu iktidarın din üzerinden sömürüleri gerek dünyada yaşananlar karşısında dini duygularım yok oldu denecek kadar azaldı diyebilirim.Agnostik ettin lan beni RTE !!!bir
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...