Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Grand Ages: Rome

pronoit

Öne çıkan mesajlar

oyunun başlığı açılır diye bekledim bekledim açılmadı. umarım açılmamıştır da tokat gibi bir link ile cevap almam nese. oyun sezar zeus serisi gibi ama farklılıkları baya baya var. merlinin kazanında empire total war 'a rakip mi geliyor diye anans etmişler de yalan yani hiç alakası yok bildiğiniz şehir kur. güzel grafiklerle o şehri izle olayına dayalı bir oyun. cidden çok güzel şehirler kurulunuyor. ama sezardan sonra biraz aptala bağlanmış gibi çünkü nasil anlatsam. şehirde nüfüs olayı yok. ev var koca koca binalarda tek ev çalişiyor falan yani eskisi gibi abi hipodromu koydum 150 kişilik istihdam sağladım muhabetleri yok. ama tabii binalar geliştikçe istedikleri ev tipi değiştiği için biraz güzel. bir de teknoloji olayı koymuşlar böylelikle okullar kütüphaneler boşa gitmiyor o da güzel. eğer hani şehir kurayım izleyim ss alayım diyorsanız güzel oyun. askeri kismi da fena değil.

yani canı sıkılan sezar 3 ü seven adamlara tavsiye edebilirim. sezar 4 hiç oynamadım o konudaki yorumlarınızı da beklerim ama fazla konu dışına çıkmadan :D
Sosyal ağlarda paylaş

herhalde bi 4-5senedir cidden kaliteli, bi tycoon veya city management oyunu çıkartamıyorlar.

yok dinamikler cidden salakça. amcalar eğlence az diye gidip market place'i ve bakery'i yakıyorlar. benim o esnada yapmış olduğum tavern boşa gidiyor. sonra o bölgeye yemek tedarik edilemiyor diye gidip wheat farmı yakıyorlar. sonra iş yok, diye tutup yapılmış taverni yakıyorlar.

yapan adamlar herkesi neron sanıyor galiba.

kalan üretim olayından bahsetmiyorum bile. aslında bahsedilecek bişiyi de yok. ev olayı ilk postta anlatılmış.

güzel şehirler yapılabiliyor!

ve... hepsi bu
Sosyal ağlarda paylaş

görsel olarak cidden süper şehirler yapiliniliyor. onun dışında abi kolay ya ben yangını önleyen bina bile yapmiyorum. yangını anarşiye bağlamaları gerçekten kötü olmuş. arada bir oynamak için güzel sonra ss alip arkadaşlarına yolluyorsun. gaza geliyorlar başliyorlar. sonra beğenmiyorlar ama şehirler ciddi ciddi güzel oluyor. bu görsellikte bir sezar istiyorum açikcasi veya sezar 3 modu yapsinlar ?!?!?! hehe müzikleri de iyi bu arada.

kaynak toplama olayı kolay ve güzel abi. köle marketi yapiyorsun. o kaynak binalarının yakınına. sonra upgradeleri basiyorsun. kötü olan hammedeyi aldıktan sonra onu işlemekten öte direk pazarlanilincak binayı koyman. deniz ticareti güzel ama böyle önce rotalar falan aratiyorsun öyle yapiyorsun ticareti.
şey de kötü oyunda beklediğim kadar çeşit yok özellikle eğlenceye yönelik. tapınaklar güzel şey de hoş platformlar yapip lüks evleri koymak. ayrı bir hava veriyor ama cidden ben görsel anlamda kurulan şehri izlemekten çok mmenunum özellikle o haritaya yukardan bakip şehrin büyüyüşüne taniklik etmek güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

kaynak yönetimi yok ki oyunda.. kayalık kısımlar var mesela. arkadaş oralara taş ocağı kurdurtmuyor. öle haritaya kayalık koymuşlar sadece. resource olarak işaretlenmemiş. sen de bişi yapamıyorsun işte. 1wheat farm, 1mill, 1bakery kuruyorsunuz diyelim. bunların etrafında hizmet ettikleri halka çıkıyor. o halka içine japonyayı koysan doyurur. keza tarım için üretim miktarı falan yok!

ölçüler adetle ve halka genişliği ile! 1-1,5saat içinde ankara'da freemode'da pantheon ve colloseum dikebiliyorsunuz diyim size. gerisini anlayın işte!

çok vasat, çok kolay ve çok saçma bi oyun.. ama görsel açıdan harika.

ha unutmadan evleri yanyana bitiştirin, popularite'ye +1 koyuyor bölece. bunları öle bi sıralayın ki evlerden çin seddi yapın. kimse geçemesin e mi?

neyse efendim, bi pazar günü tatil yapalım, oyun oynayalım dedik adam gibi oyun bulamadık. yalnız simulasyon oyunlarının durumu adventure oyunlarından daha acı! adam gibi bi tane oyun çıkmamış ne kadar süredir. hele şehir yönetimi, kaynak yönetimi tadında en son sim city 4 çıkmış sanırım.. kalanı çok aptalca grafik paketleri işte.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
kaynak yönetimi yok ki oyunda.. kayalık kısımlar var mesela. arkadaş oralara taş ocağı kurdurtmuyor. öle haritaya kayalık koymuşlar sadece. resource olarak işaretlenmemiş. sen de bişi yapamıyorsun işte. 1wheat farm, 1mill, 1bakery kuruyorsunuz diyelim. bunların etrafında hizmet ettikleri halka çıkıyor. o halka içine japonyayı koysan doyurur. keza tarım için üretim miktarı falan yok!

ölçüler adetle ve halka genişliği ile! 1-1,5saat içinde ankara'da freemode'da pantheon ve colloseum dikebiliyorsunuz diyim size. gerisini anlayın işte!

çok vasat, çok kolay ve çok saçma bi oyun.. ama görsel açıdan harika.

ha unutmadan evleri yanyana bitiştirin, popularite'ye +1 koyuyor bölece. bunları öle bi sıralayın ki evlerden çin seddi yapın. kimse geçemesin e mi?

neyse efendim, bi pazar günü tatil yapalım, oyun oynayalım dedik adam gibi oyun bulamadık. yalnız simulasyon oyunlarının durumu adventure oyunlarından daha acı! adam gibi bi tane oyun çıkmamış ne kadar süredir. hele şehir yönetimi, kaynak yönetimi tadında en son sim city 4 çıkmış sanırım.. kalanı çok aptalca grafik paketleri işte.

abi evleri yanyana dizebildiğin gibi U şeklinde falanda dizebiliyorsun. hayir tamam kesinlikle bir sezar 3 değil de . abarttığın kadar kötü de değil kusra bakma.

iyi de sokaklarda da taş var ama kimse maden kurmuyor oraya değil mi? sorun o değil. sorun istihdam yok oyunda . bildin ev başına iş yeri düşüyor.

iyi de bakery zaten belli bir bölgeye hizmet ediyor onda sorun yok ki bakery nin kullandığı ekmek kaynağı var onu sağlayamazsan elinde patliyor bakery.

oyun bence ortalamanın üstünde sevenlerine hitap edebilecek bir oyun. askeri kısmı da bayağı iyi olmuş diğer şehir kurma oyunlarına nazaran.
Sosyal ağlarda paylaş

baba bana feci kolay ve feci basit geldi oyun. o daire içine japonyayı koysan 1tarla ile doyurabileceksin nerdeyse! simcity'de hastanelerde/okullarda daire kapsama alanı vardır ama aynı şekilde üzerine tıkladığında doktor/öğretmen sayısını ve o kısımdan faydalananları da görürsün. kaynak yönetimi detaylıdır yani. burada kaynak maynak yok. ha kaya dediğim de -açın ankara'yı mesela. onu hatırlıyorum şimdi- ortada koca bi tepe, 3 yanda koca dağlar!

evleri koy, herkese iş yaratıldı mı bak, ortalarda daha sonra tavern ve herbalist için biraz alan bırak, evleri ||||||| diz yanyana, resourcelar için uygunsa slave marketlardan faydalan ve trade center üzerinden yeterli miktarda madde girişini sağla..

ee bitti.

çok kısıtlı, kısır bi oyun. en azından seni eğlendirmiş olması güzel.. ha bi de grafikleri güzel. dediğim kadar kötü değil derken dediğim 5,5/10 olur.

grafiklerin güzel olduğunu söylemiş miydim?
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyi de o çembere milyon tane ev koyamiyorsun 1 . tüm şehir kurma oyunlarında fiks bir mevzu vardır zaten 2 . günümüzdeki herşey aptallar için üretiliyor 3 . herşey dört madde olmalıdır 4 .

ps. müzikleri de güzel. askeriye kısmı da güzel. teknoloji olayı da güzel. ailelere 'estate'ler alıp avantajlar sağlamakta güzel. dediğim gibi oyun güzel değil ama iyiye yakın bir şey. böyle kafa dolunca açip rahat rahat şehir yapip ss ler alinilabilincek bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...