Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.05 Şu ana yapılmış olan En büyük Patch geliyor

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Ben en çok barbarlardan muzdaribim.Adamların 2h kullanabildiği yetmiyormuş gibi bir de hide oluyorlar,arkamdan çıkıp bir dmg yiyorum.Sonra çat bir bakıyorum knockback,o bittiğinde stun,o bittiğinde de yeni ismini öğrendiğim No Escape(level 50 de 250dmg+6 sn,rootsunuz).Yani adamlar resmen stunlock yapıyorlar ve karşı gelebilecek birşey bilmiyorum.,

Hele root yediğinde istediğin yere dönememe epey kasıntı birşey.Adam arkamdan bir roota bağlıyor adeta patates oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

pis insan hepsi tek dolaşmıyorlar :p

ya ben şu minigame lerde kill sayısını neye göre veriolar onu anlamadım hala. 1 oyunda 2 tane fatality çektim ama kill 0 dı hala filan. o kişiye en çok dps yapan mı öldürmüş oluyor filan.

bi adamı baya düşürdüm filan sonra takım arkadaşım geldi öldürdük gene kill benm olmadı filan
Sosyal ağlarda paylaş

hehe minigame lerde kill genelde ilk vurana veriliyor sanırım çunku bir iki kere vurup bıraktıgım adamları bana yazmıştı:)

gang olayına gelince saçmalık ya işte her ırk tortage dan sonra kendi bolgesinde başlıyor ! kimeryalılar conan valley e yollanıyor ,akilonyalılar wildlands gidiyor,stigyalılar khopshef e yollanıyor ama gelgorki seni kendi ırkının bolgesine yollamasına ragemn kendin ırkın bile sana dalabildigi için gang e bir çozum bulmak en bastan zorlaşıyor.

hani en azından belli bolgelerde bunu engelleseler iyi olacak ama yok kardeşim adamlar npc ile konusurken bile dalıyor dur bi ya bismillah bi npc nin onundeyken quest teslim etmek 2 dak. alırmı? hayır almaz ama düşe kalka quest teslim ettigimi bilirim .
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar hekesin keyfine göre server var.Tutup pvp nin heryerde olduğu server de oynarsanız olacağı bu . Sizin dediğiniz gibi bazı yerlerde pvp olmaması demek bir bakıma rp-pvp veya pve server larına dönmek demek gibi.

Eskiden başka pvp server larında kesicek adam bulamıyorduk. Hatta 20 level conq. kasmıştım white sands de adam bile yoktu. O günleri hatırladıkça şimdiyi daha bir seviyorum.

Pvp server adı üstünde pvp nin ön planda olduğu , herkesin herkese , heryerde daldığı serverdır.Gelirken nasıl bir beklenti içindeyseniz artık.

Gank olayı tabi ki hoş bişey değil gibi geliyor ama aynı gank i sizde yapabilirsiniz.Yeter ki bir arkadaş bulun. Kaldı ki oyunun en güzel aktivitelerinden bir tanesi. Bir grup kurup kendinizden 15-20 level yüksek adamı kıstırıp kesmeye çalışmak.

Birde şu var asıl zevkli olan pvp , bir yandan pve yaparken geçtiğin yerlerde yaptığın pvp dir.Hem daha gerçekçi hemde çok farklı mekanlarda olabilen bir olay. Öte yandan ben 80 olayım ondan sonra pvp yaparım diyorsanızda, en sıkıcı pvp lerden biride o. Keshatta da sürekli aynı yerde , Guard lar eşliğinde pvp yapıyorsunuz yada çok nadir siege yapıyorsunuz. Siege fena değil ama onuda herzaman yapamazsınız.Hele büyücü veya okçu değilseniz işiniz hepten zor.

Bence yapmanız gereken eğer bu tip bir pvp serverında oynuyorsanız , biran evvel 80 olmaya çalışmak yerine her levelde pvp nin tadına çıkarmaya çalışın ve tek gezmemeye bakın.Bunu yaparsanız nispeten zevk alırsınız.

smyrnas said:

gang olayına gelince saçmalık ya işte her ırk tortage dan sonra kendi bolgesinde başlıyor ! kimeryalılar conan valley e yollanıyor ,akilonyalılar wildlands gidiyor,stigyalılar khopshef e yollanıyor ama gelgorki seni kendi ırkının bolgesine yollamasına ragemn kendin ırkın bile sana dalabildigi için gang e bir çozum bulmak en bastan zorlaşıyor.

hani en azından belli bolgelerde bunu engelleseler iyi olacak ama yok kardeşim adamlar npc ile konusurken bile dalıyor dur bi ya bismillah bi npc nin onundeyken quest teslim etmek 2 dak. alırmı? hayır almaz ama düşe kalka quest teslim ettigimi bilirim .
Sosyal ağlarda paylaş

ya guzel hoş yazıyorsunuz eleştiri dozu kaçmadıgı surece guzel bişeydir de yani artık şu" pvp server isteyen istedigine dalar ,ne bekliyordunuz ki" laflarını bir kenara bırakalım . yani bu adamlar bu oyun hakkında bukadar tartışıyorsa bu oyun hakkında yada genel olarak mmorpg ler hakkında bişiler biliyorduz ama cok ama az en basitinden pvp serverda gang oldugunu anlayacak kapasitede insanlar oldugklarını dusunuyorum ,oldugumu dusunuyorum:)

benm anlatmak istedigim hatta anlatıggım! gan olayından şikayetçi olmak degil sanırım arkadasların da şikayeti bu şekilde degil ! gang olayının age of conan da saçma sapan boyutlara varması ve bunun bukadar saçamlıkd erecesine varmasının sebeplerini konusuyoruz sanırım yada benmi baska konudayım:) yoksa sanırım burdaki herkes biliyordur pvp serverın ne demek oldugunu:)

biri bana açıklasın bunu ozaman ! sen akilonyalısın ve akilonyalılar sana dalabiliyor . kimeryalalılarda sana dalabiliyor,sitigyalılarda sana dalabiliyor. bitmedi!!
3 ırk parti kurup gene sana dalabiliyor .olmadı 3 ırk raid kurup gene sana dalıyor işin saçmalıgıda burda çıkıyor zaten.

bukadar kucuk haritalarda 3 ırkın da birbirine dalabiliyor olması bu gang olayına sacmalık derecesine baglıyan şeyler. bir tane ress point etrafına 10 larca adam toplanmış birbirlerini kesip duruyor (conan valley de) şimdi bu pvp mi?

açıklayan olursa sevinirim:)
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece senin yazın için değil genel olarak yazıyorum.

1-Şikayetlerden biri çok gank oluyor olmasın

2-Herkes sadece başka ırklara dalsın

3-Pvp yapabilmek için level aralığı olsun (10 level aşağısına yada yukarısına dalamasın gibi)

1. si için zaten caydırıcı tarafı var.Pvp level kasan birisi seni bir kaç kez kestikten sonra 1 exp alır hale geliyor. Bunun dışında daha ne yapabilirler ki . Görev yapan saldırı yemesinmi ? Amacı sırf pvp yapmak olan biri o zaman nasıl eğlenecek, yada rogue classlar gibi invis özellikleri olan class lar nasıl eğlenecek bu oyundan?

2. Sadece başka ırklara dalmanın çeşitli sıkıntıları var. Hem pvp yapıp hem pve yapması oldukça zor. Diyelim bir kimmeryalı gitti kheopsew de görev ve pvp yapacak. Koca haritaya karşı tek başına görev yada pvp yapabilirmi dersin?Bence yapamaz.Kolay kolay kimsede pvp yapacam diye o kadar yolu katedip sonra herkese karşı tek oynamak istemez.

Birde başka bir olay var.Mage ler sadece stygia lı olabiliyor , stygia dada soldier class yok.Irklar arası savaşma olayı gelirse soldier class vs mage class savaşlarımı yapılacak?

3. Level farkı olayıda insanı çok kısıtlıyor ve gerçekçilikten uzaklaştırıyor. Oyunun belki de en zevkli kısımlarından biri 3-5 kişi toplanıp kendinden 15-20 level yukarda adam kesmeye çalışmak. Başka hiçbir oyunda yapamazsın ki bence büyük ayrıcalık bu. Detaylı yazıyı bu başlaık altında yazmıştım zaten.

Son olarak Hyboria nın bulunduğu çağ , tam bir karanlık çağ. Herkes herkesi öldürebiliyor. Öyle milletimden birini kesmeyim vs diye bir kavramda yok.O yüzden de tutup bu buna dalmasın gibi bir mantığı anlayamıyorum.Sonuç olarak istenen şeyleri gerçekleştirmek demek bence büyük dengeleri bozmak demek. Oyunun, şuan bu şekilde olması , genelde insanların bu şekli seviyor olmasından kaynaklanıyor. İlla sevmeyen çıkacaktır. Ama azınlık bu tip olayları sevmiyor diyede oyun dengeleri bozulmaz.

smyrnas said:
ya guzel hoş yazıyorsunuz eleştiri dozu kaçmadıgı surece guzel bişeydir de yani artık şu" pvp server isteyen istedigine dalar ,ne bekliyordunuz ki" laflarını bir kenara bırakalım . yani bu adamlar bu oyun hakkında bukadar tartışıyorsa bu oyun hakkında yada genel olarak mmorpg ler hakkında bişiler biliyorduz ama cok ama az en basitinden pvp serverda gang oldugunu anlayacak kapasitede insanlar oldugklarını dusunuyorum ,oldugumu dusunuyorum:)

benm anlatmak istedigim hatta anlatıggım! gan olayından şikayetçi olmak degil sanırım arkadasların da şikayeti bu şekilde degil ! gang olayının age of conan da saçma sapan boyutlara varması ve bunun bukadar saçamlıkd erecesine varmasının sebeplerini konusuyoruz sanırım yada benmi baska konudayım:) yoksa sanırım burdaki herkes biliyordur pvp serverın ne demek oldugunu:)

biri bana açıklasın bunu ozaman ! sen akilonyalısın ve akilonyalılar sana dalabiliyor . kimeryalalılarda sana dalabiliyor,sitigyalılarda sana dalabiliyor. bitmedi!!
3 ırk parti kurup gene sana dalabiliyor .olmadı 3 ırk raid kurup gene sana dalıyor işin saçmalıgıda burda çıkıyor zaten.

bukadar kucuk haritalarda 3 ırkın da birbirine dalabiliyor olması bu gang olayına sacmalık derecesine baglıyan şeyler. bir tane ress point etrafına 10 larca adam toplanmış birbirlerini kesip duruyor (conan valley de) şimdi bu pvp mi?

açıklayan olursa sevinirim:)
Sosyal ağlarda paylaş

1. si için zaten caydırıcı tarafı var.Pvp level kasan birisi seni bir kaç kez kestikten sonra 1 exp alır hale geliyor. Bunun dışında daha ne yapabilirler ki . Görev yapan saldırı yemesinmi ? Amacı sırf pvp yapmak olan biri o zaman nasıl eğlenecek, yada rogue classlar gibi invis özellikleri olan class lar nasıl eğlenecek bu oyundan?

rogue classlarındaki insanlardan biri benim. level 30 mob beni spot ediyor abi. takım arkadaşım beni spot ediyor. 951 hidingim var ve gelen geçen beni hide edebiliyor. rogue oldumda ne oldu diye çok fazla söylendim umarım düzeltirler.

bende soruyorum işte raide giden 24 kişinin yolda gördüğü ki raid bölgesindeki 1 kişiyi kesmesinin nedeni nedir işte. ben bunu anlamıyorum. buna laf edince ağlama pvp serverı oluyor. ama bu pvp filan değil işte. ben ganglenmeye filan karşı değilim. ama mobla konuşurken kesemesinler misal. takım arkadaşım beni spot etmesin. ben takım arkadaşım benden 100mt ötede combatta diye hide olamıyorum. o zaman ne anladım rogue classından ben. neden 951 hiding verdim ben diye soruyorum işte. combat hide filan lazım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

stinger said:

3. Level farkı olayıda insanı çok kısıtlıyor ve gerçekçilikten uzaklaştırıyor. Oyunun belki de en zevkli kısımlarından biri 3-5 kişi toplanıp kendinden 15-20 level yukarda adam kesmeye çalışmak. Başka hiçbir oyunda yapamazsın ki bence büyük ayrıcalık bu. Detaylı yazıyı bu başlaık altında yazmıştım zaten.

daha öncede dediğim gibi tamam kessin ama full dps yapamasın diorm ben. daha çok evade şansım filan olsun. yada stun süreleri kısa olsun. o zaman yüksek levellı olmanın pek anlamı olmuyor.

yani biz epic bossa dalıyoruz tek kişi olunca direk ölüyoruz. ama 5-6 kişi olunca kesiorz. bu mantığa yakın olsun işte demek istediğim bu.

hoş demo epic kheshte boss kesebilio tek başına. 4398439 tane cc si ve 403940945094 dk süreeleri var maşallah ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

@stinger

tmm yazıdıgn şeylerde haklısın ama ozaman birde şunu dusunmek lazım neden bu forumda hadi bu forumu bırak aoc nin ufak çaplı diger forumların hiç biryerde pve content tartışılmıyor cunku oyunun en basta ki buyuk eksikliklerinden biriydi ama yok burda da hiç birimiz tartışmıyoruz pve content i cunku insanı sacmalık yapmaya surukleyen pvp sistemi var bu gercek yahu!

oyunun herşeyi pvp xp olmuş bundan ibaret herkes en azından lvl40 a kadar en az pvp lvl 2 yada 3 olmaya bakıyor. guild ler grind gunleri duzunliyor neden ? gang e karısmadan low level ler lvl atlasaınlar die nerde kaldı oyun zevki!

ben cok gordum conan valley olsun,whitessand olsun 4-5 kişi surekli birbirini kesiyor :D abi napıyorsunuz dedim , birbirimizi kesip pvp xp alıyoruz demişlerdi:D yani gelde gulme şimdi bunu cok kişi yapıyor zaten.

sonra oyunda pvp hide ozelligi uzerine kurulmuş butun sınıflar hide olabiliyor tek fark rogue sınıfları hariç digerleri hareket edince staminadan yiyor yani bunu dusundukçe bile oyunun pvp sindeki saçmalık bariz goz onunde hadi onuda geçtim mob ların 40 metre oteden gordugu hide olmuş barbarı ben burnumun dibinden goremiyorum :D yani şu oyunda bir conanvalley domuzu kadar zeki olmadık valla:D

komedi ya gecende minigame yapıyoruz oratalıkta kimse yok herkes hide:D 15 dakıkalık oyunda rahat 5-6 dakika kimse kimseye dalamadı ortada gorunen bişey olmayınca:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...