Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet reklamcilikla ugrasanlar

Alis

Öne çıkan mesajlar

Matama nyc'de bir IM alakadar bir sirketle calisiyorduu en son hatirladigim kadari ile.. Eger o "Matama"dan bahsediyorsak.. Bu arada ben CPA marketing yapiyorum... ve CPA'lerde ozellikle forex urunlerde bir patlama var 33% ctr yuksek geldi biraz Hydra Networkle calisiyorum... var mi baska pepelek arkadaslar :/
Sosyal ağlarda paylaş

İnternet reklamcılığı olayını anlamıyorum ben.

20-25 yaş arası orta gelirli gençlerin takıldığı siteye hedef kitlen diye banner koyuyorsun. Tıklandıkça para ödüyorsun.

İyide tıklayan 40 yaşında internet cafe sahibi, koreli spam bot falan oluyo.

dergi, gazete, tv kadar reelde etkili olmamasına rağmen neden bu kadar tuttu benim aklım almıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ben isin biraz daha arastirma kismindayim su an, TAC Ad Auctions ile ugrasiyorum. Google tarzi ad auction sitelerine reklam veren intelligent agentlar yaratiyoruz. CPC kullaniyoruz, ucretler de GSP ile belirleniyor.
Tabi benim is sponsored search, arama sonuclarina reklam koyma uzerine daha cok yani.
Haziran itibariyle Microsoft'ta calismaya baslayacagim, orada CPA kullaniliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

20-25 yaş arası orta gelirli gençlerin takıldığı siteye hedef kitlen diye banner koyuyorsun. Tıklandıkça para ödüyorsun.

dergi, gazete, tv kadar reelde etkili olmamasına rağmen neden bu kadar tuttu benim aklım almıyor
Abi zaten cogu reklam cost per action, yani reklam veren siteye senden gidip de birsey alan, ne bileyim newsgroup'una kayit olan vs. insan basina para veriyor.

Ama ozellikle sponsored search, alisveris amaciyla arama yapanlari hedef aliyor, sen tv aratiyorsan mesela, belli ki tv ile ilgilisin ve tv almayi dusunuyorsun, bunda tiklama basina para odenir gayet. Hele hele "TV buy store" tadinda birseyse adamin keywordu, o keyword'e reklam veren sirketin odedigi para sirf TV'den daha fazla olur.
Falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Malesef ole degil, 20-25 yas demisin bu beliritigin rakamlar cok dusuk, bahsetigin sey Banner sistemi oda degisiyor. Yani Frank Kern diye birisi var Google'da arat istersen, 3 gunde 1.3 m $ yapan arkadasimiz. Internet reklamcilik cok hizli ve istikrarli buyuyor. Turkiye henuz CPA marketing yapamamakta birlikte dunya siralamasinda en cok kazanan ulkeler arasinda internet sektorunde. Bknz. Faruk Cetin Ak 18 yasinda ama aylik net geliri 60k$ + Nerden mi ? Sadece PPC marketingden.

Bende yaklasik 6 yildir bu islerle ugrasiyorum. Prof demiyorum ama bilgi seviyem baya yuksek PPC | Matt Cuts CPA | Mohandier bilgi seviyelerine her nekadar sahip olmasamda bilgimle idaaliyim. Ki zaten bu rakamlar ve researchlerim neticeleri gosteriyor..

Biliyorsunuz Forex islerinde Internet Marketinge girer E-ticaret'de (alibaba) ile is yapan binlerce Turk is adami var.. vs vs bitmez yani bunlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Ben isin biraz daha arastirma kismindayim su an, TAC Ad Auctions ile ugrasiyorum. Google tarzi ad auction sitelerine reklam veren intelligent agentlar yaratiyoruz. CPC kullaniyoruz, ucretler de GSP ile belirleniyor.
Tabi benim is sponsored search, arama sonuclarina reklam koyma uzerine daha cok yani.
Haziran itibariyle Microsoft'ta calismaya baslayacagim, orada CPA kullaniliyor.

Bid usulu ppc/cpc marketing anladigim kadariyla.. Auction sektoru baya yukselen bir trend gosteriyor..

said:
"TV buy store" tadinda birseyse adamin keywordu, o keyword'e reklam veren sirketin odedigi para sirf TV'den daha fazla olur.
Falan filan.

Buna optimizasyon deniyor :) go buy tv yada buy cheap tv yada tv yazarsan bidder fazla bu yuzden LTK bulman gerekli buda rekabeti azaltip masrafi azaltir ve 100% geo targeted customer olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnis PPC ile bazi keywordlerle diyelim dandik keywordlerle 1$ kazanirken ayni keywordleri kullanaraktan siz reklam verin ve reklamlarinizi CPA'lere yonlendirin satis basina 30$ alirsiniz.

Yani PPC icin 1$ masraf
CPA 30$ kar = 30-1 = 29$ kar.

Ha bunlardada para vermeden'de yapabilirsiniz Google Adwords Vouchers alaraktan 250$ kuppon aliyorsunuz buna harcadiginiz para 30$ :) yani siz 250$ tiklik seyi 30$ vermis oluyorsunuz 250 tikin 100% satis yapsa

7500$ eder kar
7500-30$ 7470$ net kar

Tabi nasil kullanacagina bagli ki nitekim bazi keywordler var "Turkiye icin gecerli degil"
Bu keywordlerden tiklama basina 54$ kadar alabiliyorsunuz. Bunlari sanirim bilmiyordun..
Sosyal ağlarda paylaş

Cok ufak isler ya oyle voucher al google kas falan, teoride cok guzel para gibi gelebilir de, alisveris yapicak 250 kisiyi senin siten araciligiyla alisveris yaptiracak kadar cekecek guclu bir web siten olmasi, bu insanlarin Turkiye'den falan degil Amerika, Ingiltere'den falan olmasi lazim, uzerine rakiplerini domine etmen lazim, olme esegim olme.

Sirket dahilinde olmadan findik fistik isler gibi geliyor bana bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten daha oncede belirtim CPA isleri TR'de islemiyor PPC'ler isliyor onlarda genelde urun bazli degil servis bazli reklamlarda isliyor.. Benim hedef kitlem MA|CA|VI digerlerini umursamiyorum acikcasi.. Ve acikcasi kuppon islerini birakali baya oldu... Ama gene'de yariyor artik kuppon kullanmadan direkt odemek daha rahat oluyor benim icin Outsourcing gerisini hallediyor.. Onemli olan hedef ettigin kitlenin ne istedigi demography. vs vs iste cogu WM'lerin sorunu'da burda basliyor saniyorlar ki hersey SEO SEM vs vs degil halbuki musteriyi tanimadan is yaparsan yapamazsin bu yuzden bu islerde sabirli sermaye sahibi ve birikimci olman gerekiyor en onemlisi arastirmaci.. Yoksa yapamazsin.. 1000$ aylik kazancla bilemedin 500$ max kazanirsin okadar calisarak bir yerden sonra semi automated olmasi icin bazi seyler bedelini odemeye hazir olcagini farketmek en onemlisi...

CTR%
ROI%
EPC%

Tamamen analyze etmen gerekli yoksa seo yaparaktan kolay olsaydi ohoo... Bunun viral marketingden tut social bookmarkinge kadar yolu var .. Ama dedigim gibi sinir yok :) Ve acikcasi suanda Video Reklamciliga gireli 1 yil oldu bana gore Video ADs en guzeli olcak...

Bu arada daha once demisin simdi dikkat ettim MS'in alt sirketlerinden olan Fastsearch'de abim calismakta.. arama motoru icin.. :) MS' ailesini tanirim bilirim Google'a suanda rakip olarak gosterilmiyor ama ne yazik ki insanlar arka planda ne oldugunu bilmedigi icin.. MS'iu kucumsuyorlar.. nese
Sosyal ağlarda paylaş

Internet reklamciligi zor ama zevklidir, tek basiniza bile yaparsiniz siteniz olmadan, ama cok paraniz gidebilir , hemen gaza gelmeyin. Rakamlar gozunuzu buyulemesin, tr de ayda 200-300k dolar kazananlar var benim tanidigim, fakat baska sektorlerde milyar dolar kazananda var. Yani bu bi is iyi yapani var, batani var cikani var. Rakamlar cok onemli degil o yuzden. Bu isin her alanida birbirinden farklidir, ayri bir uzmanlik alanidir. Simdiden kolay gelsin ilgilenenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Bu bence maliyetlerden kaynaklanıyor. Bir tv'ye gazeteye dergiye vereceğine reklamı, daha çok kullanıcısı olan ve daha ucuz ( belkide değildir ama benim gördüğüm kadarıyla ) interneti yeğliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...