Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben Erzurumlu bir oy pusulasıyam

Mohi

Öne çıkan mesajlar

Ben Erzurumlu bir oy pusulasıyam. Hayatta en sevdıgım iki şey: Bizim matbaada kıtlama yaparken çıkan o ses.
Bi de Erzurumspordur.
Bizim burda çaya şeker atılmaz. Şekerden bir parça kıtlanır, üzerine çay yudumlanır.
En üzüldugum şey de gençlerin bu işsızlık derdidir.
- Ne oldu senin o iş?
- Olmadı dayı bizim iş!
Fakat dün görduhlerimden sonra içimde bir umut belirlendi. Taner beni aldi. Oy atcaği yere götürdi.
- Mehmet abi haydi eyvallah, pusulamı aldım gidiyorum.
- Güle güle yolun açık olsun!
Hayatımda ilk defa dışarı çıhmışam. Gide gide okul diye bir yere geldim. Duyduguma göre burayı kuran Atatürk'ün öğretmenleriymiş.
Taner gibi yüzlerce Erzurumlu genç de orda bekleşir. Bazıları bizim matbaadan hatırladım. Hepsinin yüzi gülir. oy atcahları yer çoh moderin, çoh tehnoloji.
Baktım Taner'e geldi sıra, tam sevinirken, akpnin böğrüne bastı Taner eveti! duydum ki ordaki diğer herkeste 2 poşet kömür için basmış akpye.
Ben Erzurumlu bir oy pusulası olarak akpye Taner adına hakketten lanet ederem.
Sosyal ağlarda paylaş

bir erzurumlu olarak üzülüyorum akp nin almasına mhp de baya iyi almış gerçi ama yinede erzurum mhp nin kalelerinden biriydi eskiden yazık. ama yinede genel seçime göre azalma var akp oylarında. sevindirici bi nokta dtp ye yüzde 1 oy çıkması ki bence o bile fazla. ne yaparlarsa yapsınlar erzurum karışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...