Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni 80 Olanlar İçin Tanking Gear Toplama Önerileri...

neferon

Öne çıkan mesajlar

Başlık biraz uzun oldu çok fazla araştırmadım ama bakındığım kadarıyla bu konuyla ilgili başlık bulamadım...

Benim şu anki sorunum 80 oldugumda HC lere girebilecek kadar Def. Rate e sahip olabilmek....

En kolay sekilde nasıl Crit Immune bir set yapabileceğimi sorucam.. sanırım 540 def rate gerekmekte bunun için..
bilgilerinizi burda paylasırsanız sevinirim...
Sosyal ağlarda paylaş

para sorunun yoksa dk isen 2 warrior/paladinsen 3 parca epic craftable var/shield-boots-helm) onlar zaten baya guzel defence ratingli.birde maviler baya guzel defence ratingli (belt-legs) craftable hatta cogu mordan daha cok defence rating var baska pek ozellikleri olmadıgı icin geriye kalanlarda questlerden falan gelenleri ayırdıysan 1-2 tanede reputaionla alabileceklerini alırsın yeter heroiclere.daha fazla staminası var diye cloth chest giyen tank gordukten sonra kesin yeter diyorum bu soylediklerim:)
Sosyal ağlarda paylaş

bana da bi yardımcı olsanız :D http://armory.wow-europe.com/character-talents.xml?r=Earthen+Ring&n=Valthic şöyle suan yeni başladım walla kastırmaya ama kararlıyım sdfsd

level 71 daha 80 değil sonucta ama dedimki bu işi anca level up tanking ile öğrenirim simdiden başladım o yüzden.
talentlere vs ne diosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:
http://www.wow-loot.com/warrior.htm

Burası 70-80 aralığında nerde ne düştüğünü görmek için son derece yeterli bir site. Biraz zaman ayırıp incelerseniz nerde ne item düştüğünü görüp, sadece tank, dps veya healer itemlarını görmek için listeleri filtreleyebilirsiniz.

@scorch

Bence 80 olana kadar tanklıkla fazla uğraşmana gerek yok. Becerin varsa zaten 80'den sonra da rahat rahat öğrenirinsin. Tanklık iyi konsantirasyon(ve iyi item) gerektirse de öğrenmesi okadar zor değil bence. En azından kısa tanklık kariyerimde hiç zorlanmadım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin şey taktik. Bunu öğrenmek için tank olarak 70'ten 80'e kadar sürünmeye gerek yok, hatta oyunu oynamaya bile gerek yok. Youtobe tarzı herhangi bir siteden izleyerek taktikleri öğrenebilirsin. Tabi bu hiç hatayla yada kazmalarla karşılaşmayacağın anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

en hızlı alman gerekenler bs craftları + wrymrest templedan alınan cape + mumkunse jwc lerden birine use:dunyalarca dodge verne trinketlerden yaptırman..hp whorelara yetebilmen icin min 25kl hp 'en olması lazım.. ama aslında normal bi healerla def in cap se 22k ile her turlu hc yi tanklarsın belki anub haric.. ondan sora atlas lootdan baka baka dusurmeye calıs itemları.. ogrenmen gereken onemli seylerden biri..dropların def leri dusuo yerine dodge ve parry veriolar bs craftlarıyla karsılastırıldıgı zaman.. bu baya gral bise.. avo cok lazım 80 de tanklarken.. ama def cap ine dikkat etmelisin..540 da def caplenio.. bunu saglamak cin HoL normal'den def veren trinket war onu dusurebilirsin..
daha ilerde dikkat etmen gerekenler.. expertise i %12 e cıkarman lazım parry i ignore edebilesin(bu sana ne avantaj saglıyo.. sunu saglıyo boss parry ettigi zaman bi soraki swing i daa hızlı gelir bu da petchwerk gibi ki bosslarda healerın isini iyice zorlastırır) hit %8 olmalıki misslemee threat generationda sorun yasama.. hp cok da onemli degil 25k unbuffed la bile naxx tanklarsın eger gerekli skilllerin iyi ise..

ozellikle dk lar icin.. spec sıkıntısı yasamadan tanklık yapabilirsiniz 70-80 aralıgında.. aga ben dps im die gezmeyin.. basit bi dk tank rotasyonu

Death grip(range olan bi target a)- DnD - IT - PS - PEST
baska bi target a don hangi spec olduguna baglı onun dps rotasyonu ama bi tane blood rune u PEST icin kullan. baska bi target a don rinse & repeat.. DnD Up oldugu zaman Dnd kullan.. Dark command agrosu kacan mobu geri almak icindir agrolu mob a kullanılmaz..

temel mantık DnD ve plague leri targetları da olabildigince tutabilmek.. her birine tek tek it ps atmak yerine tek bi pest yeterli oluyo..

tavsiye glyphler.. DnD glpyh,Death grip glyph(80 de degistirin),pest glyph..

Son olarak HP whore lara kanmayın 22k+ her hc ye yeter.. 25k+ naxx10 a yeter 30 falansa dunyaları sololarsınız bile :P..
Sosyal ağlarda paylaş

screwy'in söylediklerinde sadece tek birşeye itirazım var oda illa BS olmana gerek yok. Tüm BS itemlarını ah'den temin edebilirsin. Bunun yerine JC+Mine veya herb+alchemy alman daha mantıklı olabilir. Bende herb+alchemy var hiç BS'nin eksikliğini çekmedim. Ara sıra mine'ınkini çekiyorum ama ona da katlanılıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

heroic + naxx icin deep frost tank oneririm, hale hazırda nerflenmeden dunya kadar cd sahibi oluyorsun, unbreakable armor lich born vs derken her dakikanın %70 ini mitigation da geciriyorsun zaten, DND istersen kullan istemezsen ilk targeta 2 desiase + pestilence uzerine Hownling blast yapınca her targetta ortalama 15+ threat uretmis oluyorsun zaten sonrasında main targete frost strike (rune dump olarak ) ve genel rune attackların hs+oblit+IT her 6 sn de 1 de HB tekrar tekrar arada birde main olayan targetlerinden birini secip pestilence le desiaseleri yayarsan guzel olur.

tanking icin 4 farklı spec var aslında blood tanking i tavsiye etmem, sarth 3d icin bi Hp boost build var oda gereksiz en mantıklı olan Physical tanking icin frost, spell tanking icin unholy

BS + Jc yada Jc + Alch olmalı // ya consumable lardan bonus almalı ya BS den +2 gem slot almalı vede 3 +41 sta acmalısın ki dailyleri yapıp hergun 1 dragon eye da kendini kurtarır.

http://www.wowhead.com/?talent=jfVMVZGMxthxdRhRVost

frost build asagı yukarı ...
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler detaylı açıklamalar için :D gerçekten işime yarayacak şeyler var ^^

bide şöyle düsündüm ben maximum efektiflik icin pure tanking olarak (sonucta dual spec de gelio)

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/deathknight/talents.html?tal=0055001403300010000000000003252505100030110311204131000005000000000000000000000000000
Sosyal ağlarda paylaş

delucian yazdıgın frost build pve raid dps specidir.. yanlıs yolladın ya da bunla tanklıosan healerları baya uzuosundur :D:D.. ulduar patch i oncesi frost aura gereksiz baya..hungering cold daa da gereksiz =)) tam bi pvp talent i.. hatta ben suan dps oynuyorum frost aura lı unholy aura lı tipleri direk kicklemeyi tercih ediyorum kotu talent seciminden kaynaklı.. =)) frost tanking eglenceli baya bi.. dnd siz olmaz o bi rahatlık mob kacırırsın.. bise olur howling blast vurmayı verir sora ugras dur mob u alcam die.. nese 5/5/5 den sora yeterli threat ureten her talent iyidir candır kandır.. frost ise %3 hit chance dusuren talent almayan gozumde tank degildir..
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/deathknight/talents.html?tal=0050020000000000000000000003250505100532112001005101350035230000000000000000000000000

benim kulladıgım threatte hic sorun yasamayan baya iyi bi build..

http://talent.mmo-champion.com/?deathknight=00500200000000000000000000003250505105203311000025101351005230000000000000000000000000&glyph=000000000000&version=9722 bu da gelcekte kullanılcak build.. lutfen pvp talentları almayın tanking spece.. dps de cok etkilemez ama tanking de cok onemli her talent
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:
delucian yazdıgın frost build pve raid dps specidir.. yanlıs yolladın ya da bunla tanklıosan healerları baya uzuosundur :D:D.. ulduar patch i oncesi frost aura gereksiz baya..hungering cold daa da gereksiz =)) tam bi pvp talent i.. hatta ben suan dps oynuyorum frost aura lı unholy aura lı tipleri direk kicklemeyi tercih ediyorum kotu talent seciminden kaynaklı.. =)) frost tanking eglenceli baya bi.. dnd siz olmaz o bi rahatlık mob kacırırsın.. bise olur howling blast vurmayı verir sora ugras dur mob u alcam die.. nese 5/5/5 den sora yeterli threat ureten her talent iyidir candır kandır.. frost ise %3 hit chance dusuren talent almayan gozumde tank degildir..

dogrusu bu

hmm evet guild sitesinede 3-5 build yazmıstım onlardan yanlıs kalmıs elimde, dogrusu yukarda,

HB vurur her zaman tanksın hit capsin vurmada bile BB vurur vurur yani, frost 51 in de gayet faideli oldugu can kurtaran yerler var, misal sarth whelpler hemen yanında duran healera hurra dedi geliyo, yada gluth da addlerle ugrasıyosun (25 men 3. tanksın) gene gayet hos
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten herkes çok faydalı bilgiler aktarmış teşekkürler...
Benim merak ettiğim bişey daha var şu an...
Tahminen bu gece 80 olurum ve talent yaparken Tanklık için Tek el silaha yüzde 3 lük hit rate veren talent iyi gibi göründü bana ama sanırım rune olayında silaha 25 def rate veren rune sadece two-handeded silahlara uygulanabilmekte...
Asıl soru ise şu :) hit rate bi sorun yasatmakta mı DK Tanklara... Elbet olması iyidir ama yüzde 3 lük bi eksiklik cok bi fark yaratırmı ki tahminebn hit rate veren pek bi item olmayacak üstümde... (gerçi gerekirse giyerim bişeyler... )

Edt...

Ben talentimda PvP ye yönelikte sorun yasamak istemediğim için

Talent

Biraz hızlıca yaptım aslında bu talenti ama yine de begenemdiğiniz ve alınması gerekite alınmamıs olan seyler varsa nedenlerini de soyleyerek acıklarsanız sevinirim...
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:
http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/deathknight/talents.html?tal=0050020000000000000000000003250505100532112001005101350035230000000000000000000000000

benim kulladıgım threatte hic sorun yasamayan baya iyi bi build..

http://talent.mmo-champion.com/?deathknight=00500200000000000000000000003250505105203311000025101351005230000000000000000000000000&glyph=000000000000&version=9722 bu da gelcekte kullanılcak build.. lutfen pvp talentları almayın tanking spece.. dps de cok etkilemez ama tanking de cok onemli her talent

yazdığın build benimkine çok yakın ama merciless combatın tanking build için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.. belki kalabalık trashlerde falan etkili olabilir ama bir iki boss dışında (kel'thuzad 25, vs.) 35'den sonra agro kaçırmazsın zaten.. o istisnalarda da kurtarılabiliyor bir şekilde.. o talent yerine annihilation falan alırdım ben heralde ama tabi benim düşüncem bu.. daha iyi diye demiyorum =)..

bu arada patchwerk'te parry haste yok.. ama diğer hemen hemen her bossta var tabi =P..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...