Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bi kac sorum olucak

OogahBoogah

Öne çıkan mesajlar

PvP olayına gıcıklığım nerede başladı;

Crom serverinde 74 levele kadar kasıp sonradan oynamayı bıraktığım conqueror um vardı. Oyuna tekrar döndükten sonra 79 levelin yarısına kadar geldi. Bu arada free migration olayı çıktı. Tabiki ben oyunu bıraktığımda birçok kişi de "birçok Türk de" oyunu bırakmış zaten. İlk başlarda FrF ve Alaturka guildleri vardı bildiğim. Sonra yine paticikten Anatolian Hun Empire çağrılarına uydum. O sıra WoW da raid yaparken bir anda esti, Aquilonia serverine migrate ettim.
İlk gank yeme olayına kadar oranın pvp server olduğundan haberim yok. RP yazısını görünce ben direkt dalmıştım olaya.
Bu gank olayını nasıl anlatsam insan sinir oluyor. Guardların yanında bile doğruyorlar. Oradan bir ranger öbür taraftan bi caster takımı ne olduğunu anlamıyorsun onlar tabi şirketi kurmuşlar pata küte kesiyorlar. Tamam pvp yapmak zevklidir ama olay pvp yi aşmış. Vahşi batı teksası buraya göre herhalde huzur şehridir.
Nihayetinde gıcık oldum. Orada bir karakter açıp 79 level kastığım karakterimin tüm itemlerini satıp paraya çevirdim ve yeni açtığım karakteri hazır free migration varken 6 lvl di sanırsam tekrar croma yolladım. Bir müddet paralı migration bekledim baktım o da olmayınca karakteri sildim.
Diğer bir husus; 74 level kastığım assasin karakterimi de sildim. Şu görünmez olma hikayesi beni çılgına çevirdi. Arkadaş en az kendimden 3-4 level üst seviyelerimde hidingim olmasına rağmen benden 3-4 level düşük moblar bilmem kaç metreden beni spotlayınca çıldırmamak elde değil.
Tamam gün ışığı var perception falan var da hiç mi rogue class olmanın avantajı olmaz yahu. Çok güzel karakter eğer şansın yavar gider hiding ile yaklaşabilirsen bir combo da öldürüyorsun ama quest yapması, bir yerden diğerine geçmesi işkence mübarek. Gizlenerek gideceksin o da çalışmayınca insan çıldırıyor. Nihayetinde onu da sildim.
Şimdi 73 levele gelmiş guardianımla mutlu ve mesut devam ediyorum. Tanklık işini de çözdüm gibi.

Daldan dala atlıyorum ama bir husus daha var.
Neden Türkler normal serverlerde oynamayı sevemez. Neden illa pvp yapmak veya yapamayıp köşe bucak kaçmak isterler.
Hadi diyelim normal serverlerde oynayan neden birbirleri ile oynamayı eziyet görürler. Yani bizler bir araya gelemez miyiz. Birbirimize karşı acaip bir garezimiz var gibi sanki birbirimizi çekemiyoruz.
Demek istediğim güzel guildlerimiz var ama istiyorum ki PvE serverlerde de Türk guildleri olsun. Yahu ingilizce parçalayacağız diye göbeğimiz çatlıyor.
Oyunda gördüğüm bir eksik var. oyunda düello yapmak diye bişey yok. İlla birbirini öldürecen. İnsanların WoW daki gibi kendilerini sınamak için arkadaşları ile duel yapabilmeleri iyi olurdu.
Neyse anladınız siz neler demek istediğimi.

Hadi kalın sağlıcakla...
Sosyal ağlarda paylaş

komik olan 394893 kişi sen tek başına giderken seni 50 kere gangleyince 1 pvp xp alıolar. çok amaçsız bir davranış. bende bot gibi res olup gitmeye çalışıorm devamlı illa biri kesiodu. ama bazıları bi yerden sonra vazgeçip salıodu. bu server mergeden sonra bu da değişti. ruslar çıldırmış durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun zevkli kismi pvp. Pve'si icin bu oyun oynanmaz bence. Crafting hala cok kotu, raid'ler, dungeon'lar bayik.
Birakmadan once ben en buyuk zevki 4 arkadas dusuk lvl kasarken aldim. Ben hox, bir assasin, 2 ranger. Hemen bir gecede Tortage'den ciktik. Wildlands'de biraz quest pvp yaptik. Hepimiz lvl 21-25 arasi olunca Fields of the Death'a daldik lvl 35-45'lere hatta yolda yakaladigimiz lvl80'lere pata kute dalip kesiyorduk. Isin komik yani lvl'imiz dusuk oldugundan normal moblari olduremiyorduk bile. Atik oyuncular Global Channel'den Fotd'a gitmeyin gang var diye agliyorlardi.
Oyunu basindan beri beraber oynuyorudk. Her birimizin en az 4'er tane lvl 80'ni vardi ama elimiz onlara hic gitmiyordu. 1 hafta boyle teror estirdik. Kimi pvplvl3 oldu, benimde bayagi az kalmisti. Bu ekonomik kriz olaylari falan baslayinca grup dagildi. Bende class'lar arasi balance gelene kadar biraktim oyunu.
Oyunda en buyuk zevki dusuk lvl pvp'den aldim. Ama hep kendimizden yuksek lvl'lere daldik elimizden geldigince. Gank yiyorsaniz ve bas edemiyorsaniz grup kurmaya calisin. Iyi oynayamiyorsaniz yalniz kurtluk cok zordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işte ona yanıyorum bende. Biz kasarken yoktu bu olay. pvp lvl 4 lüyo 80'e gelmeden millet. Valla bir grup arkadaş olsa böyle baştan kasarım yani.

Birde arkadaş grubuyla oynadınmı gerçekten cok daha zevkli oluyo çünkü beraber kasamazsan kasamıyorsun,kastırmıyorlar Oyun o hale geldi
Sosyal ağlarda paylaş

ben oynadığım vakit ki bu sanırsam 1.5 ay önceye denk geliyor.Tam bir gank fest vardı.İşin komiği türkler tarafından ganklenip Global'da Türklere,Atatürk'e,islamiyete ve Türkleri Arap zannedip tüm araplara sövenler oluyodu.
Hayatımda gördüğüm en garip global chat sanırsam bu oyunda :)
Bir yandan böyle bir saçmalık yürürken bir yandan hayat üzerine,politika üzerine inanılmaz derin muhabbetler açılıp saatlerce konuşuluyodu da aynı global chatte.
Sırf global chat için açıcam bi ara accountu tekrar asd :)
Sosyal ağlarda paylaş

Pvp işini bence bir düzene koymaları lazım word pvp bıktırdı insanı bende oyunu bıraktım sırf bu tarz saçmalıklar yüzünden hem gank var hemde çok önceden önüne geleni kesip gank delisi olmuş pvp lvl 5 görmüş herifler khes. hava atıyor zaten bu kişilere 10 kişi dalsa nafile yine kesemiyoruz bu oyunu gank bence mahvetti evt esasında pvp güzeldir ama bu pvp lvl olayı gank dahada tetikliyor hele pvp serverda oyuna yeni başlıyacaklara sabır diliyorum.8-)

Bu oyunu bırakmamda en büyük nedeni pvp serverda genelde 1 kişiye 10 kişinin dalması ve bu işi durmadan tekrarlamaları sanki benden gelecek 1 pvp exp. çok işlerine yarayacakta düzgünce 1vs.1 pvp yapamdıktan sonra ben oraya pvp serverı demem abi buna gank server derim.(td)
Sosyal ağlarda paylaş

bende bişi sorcam, oyunda para hala bi işe yaramıyor mu? Harcıyacak bişiler geldi mi? Değeri nasıl, mesela min kaç goldu olan zengin sayılıyor, soru saçma gibi görünüyor da piyasa nasıl değişti onu merak ediyorum. çok param vardı benim, gold değerlendiyse tekrar aktive edip satarım falan

edit: furyde bu arada acc'lar
Sosyal ağlarda paylaş

alch da para ancak recipe bulursan belki bana göre. aynı şeyler diğerleri içinde geçerli.

kitap bulman lazım. weapon ve armorda para var. culture setler yapıp satıyor millet.

para kazanmak nasıl bulsam bende uygulicam zaten :D

basalt toplayıp 100 tanesini 2 golda satıodm ancak öyle yani. ama çekilmez buda.

t3 lazım bina olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Necro, hox olsam paranın ..... koyucamda .Değilim işte. Sırf Villa yaparaktan zengin oluyosun düşen recipe'ler , Gemler , çeşitli tradeskill itemları. Olayı bitiriyosun.

Biri bana söylemişti Wild dagga biriktir deli para ediyor lvl 80 e kasana kadar biriktirmişim low lvl moblardan düşüyordu hemde. Şuan baktım baya baya bi para ediyo 20 tanesi 2g mu ne . Şuan hatırlamıyorum nerden düştügünü . Wild Dagga nerden toplayabilirim ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...