Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunterlar ve WotLK

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

said:
benim mainimden sonra ikinci olabiliiiir

direk
rogue melee giriyor risk altinda filan dersek rogue dan sonra hunteri sokarsiniz pet de melee ve olmesi durumunda cok agir dps ve utility kaybi var

sartharion 3D de roar of sacrifice gorevi alip aptal fissure lar veya lavanin ucu ile pet ai islemediginden (ki peti salmiyorum bile yanimda oturuyor) salak salak olup raid in wipe yemesine sebep olabiliyor

kendini kurtarmanin bile cok zor ve asiri pratik ve dikkat gerektirdigi sarth 3D de birde petle ugrasmak cildiriyor sac bas yolduruyor birde o peti utility yuzunden kurtarmak zorunda olmak iyice cildirtiyor

ben pet met istemiyorum
adam gibi yapsinlar su talentlari, eskiden pet cikaranla dalga gecerlerdi TBC oncesi sadece kendimden sorumlu ranger gibi sniper gibi oynardim
butun specleri yarim yamalak bir AI nin insafina birakmak cok sacma

ayrica artik yetti

bloodlust
BoK
BoS
battle res
fort
MoW

madem bring the player not the class ve hybridler dipies yapip cogu encounterda "dizayn" bahanesiyle purelarin eline vericek bende 4 pure dps arasinda bu bufflarin dagitilmasini istiyorum arkadas

paladin gelmeyince BoK BoS, druid olmayinca BR, shaman yoksa bloodlust yok bu ne be

"efendim gerekli degil anca progressde lazim olabilir onlar"

zaten farma aldigim bossa alt da getirtirim ben, malygos 6dk yi bloodlust olmadan yapin yiyorsa veya sarth 3d yi, her denemede kullanmak icin 2 shaman lazim direk

hani bu eski mentalite gidiciydi?
bu yuzden hybridleri bufflamistiniz?

ver bloodlust i rogue a battleres i lock a filan

komedi direk, BM %3 dmage increase veriyor, MM %10ap surv Replenishment

ret paladin hem BoK getiriyor hem %3 damage hemde Replenishment hemde tek specde hemde benim kadar damage yapicak

sonra ghostcrawler denen dingili savunuyor millet

pure dps ler birbirleri ile salak pvp mevzularindan kapismayi birakip birlesip haklarini aramali pure dps enternasyonel kurulmali ve devrim icin calismalara baslanmali artik!
Sosyal ağlarda paylaş

raid buffları konusunda viktora katılıyorum. hunter raid bufflayan bir sınıf değil bence. BM FI retri paladin buffıyla stacklenmiyor. TSA aynı şekilde DK ve shaman buffıyla stacklenmiyor. survival desen sadece replenish veriyor ve max dps buildlerde replenish için puan ayıramıyorsunuz, yada en fazla 1 puan ayırabiliyorsunuz. ayrıca EW eskisi gibi bütün raide etkilemiyor, sadece hunter'ın kendisi için geçerli. yanlız hybridlerin pure dps classlar kadar dps yaptığına inanmıyorum ben. en azından bugüne kadar hiçbir hybride geçilmedim dps konusunda.

ek olarak sarth3d o kadar da zor bi encounter değil açıkçası. roar of sacrifice kullanmadan da yapılabiliyor rahatlıkla. biz ilk kestiğimizde heroism bile kullanmamıştık mesela. tabiki faydası çok büyük ama olmazsa olmaz değil yani. peti canlı tutmak biraz pratik gerektiriyor fakat imkansız değil. peti passivede tutup zamanında geri çağırmal ve çok zorda kalınca lava wallardan kaçırmak için master's call kullanmak yeterli oluyor.

spec ne olursa olsun pet hunterdpsinin bir parçası. bm ile oynuyorsanız 2.5kdpse ulaşabiliyor pet tek başına. mm yada survival da ise 1k dpsi görebiliyor pet. dolayısıyla ölmemesi gerek. özellikle sv spec ile oynarken pet ölürse tekrar resslemek 10 sn ve 4k+ mana. BM PvE ve standart MM PvE buildlerde imp revive pet olduğu için sorun daha az survivala kıyasla. her ne olursa olsun pet ölmesi dps kaybı.
Sosyal ağlarda paylaş

benide gecen hybrid yok ama oynadigin adamlarla ilgili

raidim yetodur tank herkesten cok dps yapar gidip tanklar cok dps yapiyor diye aglarim yani kisisel veri onemli degil

http://www.wowmeteronline.com/rank/clazz/dps/all/6/0/3

dunya genelinde her encounter icin DPS ranklari
DK warrior dolu liste ustleri ve say bak kac hunter var orda

hani GC efendi diyorya "tek encounter pathwerk bizim icin kriter degil her class in listeyi topliyabilicegi degisik encounterlar var genele bakin" diye iste her boss orda en iyi dps yapan adamlar ortada, her class in potansiyelide cok rahat gozukuyor saglam veri ise saglam veri

PvE damageimiz az diye kiyameti koparan roguelar bile daha cok temsil ediliyor orda, mage ler zaten cosmus ki hem fire hem arcane cok iyi dps yapiyorlar, warlocklar affliction a takilip kalmis hunterlarin surv de yigildigi gibi ama uzun sureli encounterlarda yonetiyorlar direk

pure dps olupta listede cok yer bulamiyan bir hunter var

2 hunter goruyorum biri gluth da 6.880 yapmis trap ve sting combosundan gelen LnL proclariyla digeride rokabud sapphironda 5400 yapmiski filterdan hunteri ac su anda en iyi dps yapan hunterlardan biri bu adam, cogu yerde hutnerlar arasi 1 numara

farlina da 7600 yapan hutner var thaddius harici bir hunterin ulastigi en yuksek rakam bu ama frost DK ayni bossda 10k yapmis...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
-evet cocuklar beta basliyor ilk once arenada 4 sezon surundunuz LoS dan cok etkileniyorsunuz o yuzden size LoS ignore eden 2(!) shot vericez

-teknik yetersizliklerden dolayi bunu baska zaman yapicaz o yuzden simdilik unutun
[hr]
-Camouflage diye bi skill veriyoruz size lvl80 de bunla limitli stealth olup trap falan dizebilicek opener alabiliceksiniz

-Camouflage i vermiycez cunki rogue lara ait bir olayi hunterlara verirsek uzulebilirler o yuzden level 80 de freezin arrow vericez, hunterlarla instance yapan bilir hunter CC si zaman aliyor bunla rahat edersiniz ayni trap ama firlatiyorsunuz CD da paylasiyor (aynen bunu dedi GC efendi, tricks of the trade ne is diyince doluyor lafi)
[hr]
-Bear trap diye birsey vericez yeni ability bu trap rootliycak icine gireni

-Bear trap i kaldirdik onun yerine bear effectini normal freezing trap e ekliycez oyle bir vurusta kirilmiycak artik

-Freezing trap BUGLANDI, pet kirdigi icin yeni bir cozum bulana kadar kaldiriyoruz bu yeni ozelligi

[hr]
-survival 41p yi marksmen 21p ye aldik surv 41p ye surv 21p talentini koyduk gecici olarak maksat bos durmasin yeni 41p vericez

-survival 41p release e yetismiycek o yuzden ilk patchde koyucaz onu

-survival 41p yapmaktan vaz gectik mevcut talent i biraz cilalarsak da olur

-surv 41p de degisiklik yapmayi dusunmuyoruz
[hr]
-Disengage istendigi gibi calismiyor ve baya sorun oluyor o yuzden bunu beta bitmeden duzelticez sizin reverse blinkiniz olucak o yuzden su anda zayif olabilir verimsiz olabilir ama hersey super olcak

-mevcut teknoloji yetmediginden disengage i ileri bir tarihte duzelticez o zamana kadar idare edin
[hr]
-hunterlari nerfledik evet nerfun ayarida kacti ancak diger classlarin sizi gecmesi sorun degil cunki hunter mekaniklerini ulduar patchinde baya bir degistiricez

-ammo yu oyundan kaldiriyor daha enteresan ve eglenceli bir ammo sistemi getiriyoruz ulduar ile o yuzden nerflere cok kafa takmayin

-mevcut teknoloji yetersizliginden ammo degisikligini 3.1 de yapamiyoruz daha ileri bir tarihte yapicaz ama
[hr]
ama yeter artik harbiden yeter
bir US accountu edinicem, sirf GC ye ve takimina 3 sayfa laf dosemek icin

1.2 demi 1.3 demi ne soz vermislerdi her petin ozel ability si olucak diye kac sene sonra WOTLK cikinca geldi anca ki TBC boyunca verilen ve geri alinan sozleri saymiyorum bile

harbi tiksinmeye basladim kac senedir oynadigim classdan zevk alamiyorum artik ve resmen kaluak tosbaglari gibi hissediyorum paso onumde sallanan bir havucla

yani yapmiycagin seyi yapamiycagin seyi niye soz verirsin, 1 hafta bile gecmeden dalga gecer gibi niye yok sonra yapicaz dersin

zaten wotlk in ikinci haftasindan beri naxx yapiyorum patchwerk den arrowsong bir hala dusmedi ilk 25 pug inda bunu alan hunterlar var adaletin bu mu dunya

Tamamen katılıyorum.Valla mail atıcam bir seferde ne kadar nefliyosanız nerfleyin ve sonra bırakın ne nerf ne buff yapmayın. Bizde bilelim neyle oynadıgımızı. bu kadar cocuk oyuncagı olmus bir karakter yok..
Sosyal ağlarda paylaş

@Viktor

Hybrid vs Pure dps class denge(sizlik)leri için ben de çok veryansın ettim burada ama pati ahalisi pek aynı fikirde olmadı pure dps'in hybridden daha önde olması gerektiği ile. :P
said:
PvE damageimiz az diye kiyameti koparan roguelar bile daha cok temsil ediliyor orda

fsdfs yarısı buglu hat specten kalma. xD
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
@Viktor

Hybrid vs Pure dps class denge(sizlik)leri için ben de çok veryansın ettim burada ama pati ahalisi pek aynı fikirde olmadı pure dps'in hybridden daha önde olması gerektiği ile. :P

Bu konuda bende tepkilenmiştim özellikle bi arkadaş gelip druid staff ına çemkirdiği için herkez baya ayaklanmıştı burda:D

Eğer haklı olsaydın...bu oyunda hybrid class lar hybrid gibi oynayabilseydi eyvallah derdim. Ama hybrid diye geçinen class lar pure diye geçinen classlardan daha çok odaklanması gerekio belli bi treeye.

Ufak bi örnek...Destro+affli "hybrid" talent buildinden bahsedebilir gayette güzel iş atabilirsin bu build le ama gidip moonkin+feral yada prot+fury yaparsan (ki burda crit veren 5 talent olayından bahsetmiorm 36 35 0 falan yapçaksınız hydrib olcaksanız eğer) bir boka yaramaz.

Daha bariz bi örnek ben bi enhancement shaman olarak diyelim sartherion tarzı bi combatta (ki enhancement şu an en heal atası hybrid) healer dps hybrid takılmaya çalıışsam. Attım healler hem vakit hem mana kaybettirir 4.5k dps yapıosam 2k dps yarım k da hps yaparm bidaaki raid ede beni almazlar. Belli bi saatten sonra enhancement shaman demek. Melee dps demek oluo shaman olmaktan çıkıo. Çünkü bu artık min/max oyunu. Siz spec inizi iteminizi rotation ınızı hybrid oynamak için bozarsanız. Herhangi bi classtan 20kat kötü olrsunuz.

Eklenti(doyamadm yazmaya:D): Sonuç olarak "hybrid" bi class hybrid item toplayıp hybrid specle oynayıp hybrid rotation kullanırsa. Merak etmeyin pure dps hybrid dps i 10a katlar.
Sosyal ağlarda paylaş

burda sen Hybrid class mantıgını yanlış anlamışsın biraz oturan, aynı anda herşeyi yapandan ziyade malygosta tank dc olduğunda retri palamaız recpect olup gelip tanklıyor olay bu yada boomkin gidip healer oluyor ama hunter hangi ağacı secerse secsin oyunda tek rol bicilmiş ve bu rolu oynarkende bu kadar zevksizleştirlmemesi gerekiyor. bm nerfi gerekliydi ama bulidi oyundan sildiler daha sonra survival olduk abartı oldu dediler yine nerflediler. bm özelliklerinin bi kısmını geri verdiler bidaha ki patch te mm yi bufflarlar sonra ki hafta yine nerflerler cok oyuncak ettiler burda biri bi laf demişti Wotlk la beraber Pure class oynamak iyice baydı demişti valla cok sıkıldım ben hunterdan su an :(
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi senn class ın ne bilmiorm ama eminim "benim yapamadıımı yapıor" değildir olay.

Mesela huntersan yada rogsan. sartherionda enrage siliosn bu paladin çıkarıp raid e seni almak için çok makul bi neden.

Classların yaptıı sadece dps değil. Mesela magelerin dps i ayıptır sölemesi bok gibiydi tbc de ama kalecgos a 3magele girerdik biz guilddede 4mage vardı yani. Yada mesela ben zg timed run düzenlerdim magesiz kesinlikle gitmezdim (19kere rolledim mount a ve kazanamadım-_-).

Bu konu daha çok "druid ler tankla beraber her roll u yaparsa warrior lar niye oyunda var" konusunda çok tartışılmıştı. Mesela Druid lerde rebirth bile var ölen adamı canlandırıolar warrior napsın denmişti. Warrior da vigilance eder adam aggro alıp ölcekse bu olayı ortadan kaldırır. Yada gider instance ta healer a intervane atar öldürtmez vs vs... Kısacası warrior adam öldürtmez druid ölen adamı resler. Rebirth e güvenip druid alırsın instanceta adam ölr sonra reslenir ama gider iyi oynayan gözü açık bi warrior alırsın kimseyi öldürtmez bence çok adil.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:
burda sen Hybrid class mantıgını yanlış anlamışsın biraz oturan, aynı anda herşeyi yapandan ziyade malygosta tank dc olduğunda retri palamaız recpect olup gelip tanklıyor olay bu yada boomkin gidip healer oluyor ama hunter hangi ağacı secerse secsin oyunda tek rol bicilmiş ve bu rolu oynarkende bu kadar zevksizleştirlmemesi gerekiyor. bm nerfi gerekliydi ama bulidi oyundan sildiler daha sonra survival olduk abartı oldu dediler yine nerflediler. bm özelliklerinin bi kısmını geri verdiler bidaha ki patch te mm yi bufflarlar sonra ki hafta yine nerflerler cok oyuncak ettiler burda biri bi laf demişti Wotlk la beraber Pure class oynamak iyice baydı demişti valla cok sıkıldım ben hunterdan su an :(

Abi malygos tannklıcaksan hayvan gibide prot gearın glyph in cartın curtun olması lazım. Bu oyunda gear çekmek lvl kasmaktan çok daha zor artık. En basitinden bizimde eladamri diye warlock umuz var oda tankımız dc olduğunda "alt charina girip" gelior warriorıyla tanklıor.

Edit: Madem hunter o kadar kötü niye sen guilddesin. Yada niye nihilum da sadece hybrid classlar yok? Adamlar dünyanın en iyi guild i eminim en iyisini biliolardır.

Bu arada masq... Paladin benim yapamadıımı yapıor demiştin. Bide söle bi durum varki hepimiz insanız. Senin specin yada gearın yanlış sçeilmiş olabilir. Yada paladinin gearı senden iyi olabilir. Yada çok basitçe senden iyi bi oyuncu olabilir. Hepsini geçtim senden daha şanslı bile olabilir...dps işi birazda şans işi sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla rogue umda var warlockumda var warriorumda var. Kendi accmde olsn arkadaşların acc sinde olsn oyunda ki her classla bi fikrim olcak kadar oynadım (dk hariç) ama shaman en çok hoşuma giden oldu bide ayıptır sölemesi çok uzun süredir oynadıım için nekadar deli etsede bırakamıorm.

Enhancement şu an arenada en kötü speclerden biri (tüm classlar dahilinde) insanlar bu kadar ağlıcaana git respec at diyo ama 500k honor ı dedem kasmıcak yine ben kasıcam... Bu class a o kadar honor ı yeniden kasıcaama. Gider bi paladin yada priest kasarm ki eskiye nazaran herkezin bildii gibi şaırı kolay lvl kasmak... Ona kasarım o kadar honor ı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...