Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cizimler (tablet)

cakeonroof

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:
teknik eksikliğim cok fazla diyordun ama döktürmüssün. Ne ara geliştirdin bu kadar yahu. ,ilk resimlerinde güzeldi ama bayağı geliştirmissin.kendi kendinemi gelistirdin yoksa birilerinden destek aldınmı

tableti bu sene basinda almistim iste ,ilk cizimlerde ocak subat ayi icerisinde denediklerimdi.kullanmasini pek iyi bilmiyordum elimde de adam gibi brush lar yoktu.yani kimseden yardim almiyorum ama surekli tutorial izliyorum speedpainting ile ilgili birde gunde 50ye yakin dijital painting inceliyorum pratiklerin yani sira.ha elimden tableti photoshopu alip kagit kalem verirsen bespara etmez cizimlerim hala ayri konu.dijital ortamin getirileri hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Wylde said:
bişey sorabilirmiyim . bir önceki sayfadaki elf hatundaki sol elinin ordaki yeşil glowu nasıl uyguladın . Hep karşılaşıyorum o tür şeylerede bi türlü nasıl olduğunu çözemedim .

ole kabaca yaptim altta yardimci olur belki(photoshop)

1-shape belirle
2-biraz glow ver
3-1i griden beyaza daha yakin bi hala getirip 2nin ustune color dodge olarak uygula,bir iki kez yapabilirsin bunu elde ettigin sonuca gore.birlestir sonra bu layerlari biraz level i ile oyna
4-sagdaki gibi belirledigin bi rengi 3de elde etmis oldugun shape in ustune overlay olarak uygula.
5-backgroundda daha iyi gorunur die bg attim. bg ile shape arasina golge ekle biraz,yine levellarla oyna.
6-birlestir bg ile shape i.flatten olmus layer uzerinde yine level arttir ,isiga parlamaya yardimci olur.

smudge tool da kullanabilirsin uygularken birde plastic wrap efektini deneyebilirsin yer yer.kabaca bu sekli elde ettikten sonra herhangi bi nesneymis gibi golge ve isik ekliyorum(boyuyorum) ustune daha sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında sanırım sormak istediğim şeyi tam soramamışım =P . Şimdi bi nesneye glow verip etrafı parlatması ok ama hani nesnenin parlattığı cisimler insanlar fln olayı çözemediğim kısım , mesela o bahsettiğim resimde kızın bacağına , kemerine fln yansıyo ve o yansıdığı yerlerin uç kısımlarına ayrı bir ayar parlaklık veriyormuşsun gibime geldide onu merak ettim ^^

Bide tablet olarak ne kullanıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Wylde said:
Ya aslında sanırım sormak istediğim şeyi tam soramamışım =P . Şimdi bi nesneye glow verip etrafı parlatması ok ama hani nesnenin parlattığı cisimler insanlar fln olayı çözemediğim kısım , mesela o bahsettiğim resimde kızın bacağına , kemerine fln yansıyo ve o yansıdığı yerlerin uç kısımlarına ayrı bir ayar parlaklık veriyormuşsun gibime geldide onu merak ettim ^^

Bide tablet olarak ne kullanıyorsun

yansima isigi onlar. isik kaynagindan (ki burda spell elindeki) yansiyacagini dusundugum yerlere overlay bi layer da boyuorum tekrardan.uc kisimlar dedigin yerlerde daha ince daha belirgin boyanmis dis hatlar sanirim. onlarda ayni sekilde derinlik definition vermek icin nesneye gore boyuorsun.ayar parlaklik falam degil boyuorsun iste.gozlemle alakali biraz sordugun.

wacom intous3 a5 wide tablet
Sosyal ağlarda paylaş

amatör olarak ilglleniyorum demiştin değil mi?
ne biçim amatörlük be bu?! :S

tebrik ediyorum, özelliklere sonlara doğru dibim düştü (abarttım). çok güzeller, çalışmalarının devamını isteriz

edit: dayanamıcam soruyorum :D tutorial site tavsiyesinde bulunabilir misin, veya brush? deviantartda da aynen ekliyorum favoriye, kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

http://rapidshare.com/files/225970825/brush_sets.zip.html
kullandigim brushlari indirebilirsin bu linkten.cogu custom brush aralarinda 8-10 tane kendi yaptiklarim var.4 set halinde zipleyip attim buraya.

http://www.vimeo.com/user441775/videos
video tutorial olarakda suraya goz atabilirsin, epey ogreticiler.sevdigim takip ettigim bi digital painter.kendine ozgu iyi bi tarzi var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...