Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Online Oyunlara Vergi

Boci

Öne çıkan mesajlar

jonywayt said:
Boci said:
Dworgian said:
abi blizzard ın türkiyede ofisi olmadıgı sürece bize do-ku-na-maz

anlamıomusunuz yahu :D

Olurda dokunursa bi resim çeker koyarsın artık foruma :)

yok ss alıp prınt edıp göbegine yapıstırıp üsküdar meydaninda dolastıracam ben efe yi :D

yavaaaaş :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya birisi, 100binlerce kişi adsl üyeliğii kapatırsa nasıl olur demiş.

aklınızda nasıl bir türkiye var bilmiyorumda, şu şikayetleriniz forum topiclerinizden öteye gidemez, kimsenin gitmez. ha değişiklik yapıp blizzarda mail atan 3-5 kişi olabilir, okadar yani. şimdi ben wow oynayamayacağım diye adsl imi iptal mi ettiricem? ne sen yaparsın ne başkası.

açıkladım valla inanamıyorum şuan. yetişkin insanlar gibi düşünelim biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

sonuçta nşa'da bu vergiyi ödeyecek kişi biz deiliz. devlet vergiyi hizmet yada ürün karşılığında bizim ödeme yaptığımız kurumdan alır, eski sistemde bizde bu harcamaları fatura/fiş yardımıyla beyan ederdik ve bize vergi iadesi yapılırdı. devletin bi alacağı varsa blizin kapıya benden daha canımımı alacak. bliz sonuçta diğer ülkelere fatura gönderiyor, gerekli girişimleri yapsın burayada gönderilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar bi kişi de çıkıp tersini söylememiş hayret ettim. blizzard sonuçta kar amaçlı kurulmuş bir şirket. öyle yunan tanrıları gibi kafası atınca ceza olsun diye eylemlerde bulunamaz. asıl türkiye'den gelecek oyuncularını kaybetmemek için vergi anlaşmasını bile seve seve yapabilir yeri geldiğinde. ne kadar hayal perestsiniz şaşırdım..

ayrıca olayın türk telekomla bir ilgisi yok, telekomunikasyon iletişim başkanlığı diye bir kurumumuz var.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
ya arkadaşlar bi kişi de çıkıp tersini söylememiş hayret ettim. blizzard sonuçta kar amaçlı kurulmuş bir şirket. öyle yunan tanrıları gibi kafası atınca ceza olsun diye eylemlerde bulunamaz. asıl türkiye'den gelecek oyuncularını kaybetmemek için vergi anlaşmasını bile seve seve yapabilir yeri geldiğinde. ne kadar hayal perestsiniz şaşırdım..

ayrıca olayın türk telekomla bir ilgisi yok, telekomunikasyon iletişim başkanlığı diye bir kurumumuz var.

Tabiki sende haklısın blizz hoop bilmem kaç yüz bin türk account'unu kapatamaz.

Ama türkiyenin belirli bir prosedür ile blizzard'dan vergi almasını bizde isteriz. Fakat bu kalkıp son kullanıcı olan bizlere yansıtılmamalı. Hani şirketten alamadık bari oynayanlara yumulalım demesin devlet..
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
DoruK said:

Tabiki sende haklısın blizz hoop bilmem kaç yüz bin türk account'unu kapatamaz.

Ama türkiyenin belirli bir prosedür ile blizzard'dan vergi almasını bizde isteriz. Fakat bu kalkıp son kullanıcı olan bizlere yansıtılmamalı. Hani şirketten alamadık bari oynayanlara yumulalım demesin devlet..

ozaman blizde ben vergi mi ödüyorum deyip son kullanıcı olarak bize onu ilave eder bide vergi iadesi kaldırıldı faturalardan vergi iadesi almıyosun geri verip özel gider indirimi olarak muhtasardan dusuyor ona göre alıyosun paranı asgari ücretli bi kişi icin bekar 46-47 civarı bi sey aylık
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
abi fantazi yapmayın

türk hükümeti blizzden "türkiye dışında sunduğu hizmet" için vergi alamaz

alsa alsa bizim k.kartlarımızdan yaptıgımız harcamalardan alır.

o zaman gidip gaming card alırız.

ona da uyanır ona da ayrı bi kılıfla vergi uydurur

max olabilecek budur.

blizin turkiyede ofisi cartı curtu varsa onlara vergi tahakkuk muabbeti olabilir ama ondada ciftte vergilendirme olayı olur
bide bl de nasıl durumlar aynımı sıra cokmu gözlerinden öperim efeye selamlar
Sosyal ağlarda paylaş

game card türkiye içinde ayrı bi şenlik komedi, geçen gün dostta gördüm 1 tane 60 tl şaka gibi :) onlarda bişeylerin yanlış olduğunun farkındalarda anlamamışlar. internetten sipariş verebileceğiniz çok güvenli siteler var yani hatta şu anki 13€ luk ödemeden bile daha karlı
Sosyal ağlarda paylaş

Bak sen Türk Telekom'un yaptığı işe. Hangi yüzle bunu istiyorlar ? Önce bağlantılarını düzeltsinler ki vergi istemeye yüzleri olsun bu kadar yüzsüz bu kadar adi bir şirket umarım yeryüzünde çok nadirdir. zaten oyuna girmek için ekstra'dan Freedom'a para bağlıyor çoğu türk oyuncu. ha hem mok gibi bağlantın olacak hem her ay bu mal bağlantıya rağmen tıkır tıkır paranı almayı bileceksin. 2 ay ödenmeyen faturalar için icra takibi başlatacaksın. hemde "online oyunlar için vergi" isteyeceksin. Gel ne istediğine hep beraber bir göz atalım derim ben bu habere. Embesil yaratıklar ne yapacaklarını şaşırmış bunlar yahu. bu kadarda yüzsüzlük olmazki :@
Sosyal ağlarda paylaş

soru:

kafama takılan tek nokta benim hizmeti pariste mi aldıgım tr da mı aldıgım.

sonuçta adamın serverı orda. "ben burdan oraya baglanıp hizmeti alıorum"

ilginç

neyse

sonuçta kötü haber bu çünkü bi punduna getirip buna vergi koyabilir demek oluo türkiye cumhuriyeti

cevap:

koyabilir tabii vergi kaybı deniyo buna zaten yeni bi yönetmelik çıkardılar bununla ilgili ama toplu olarak hareket edilemediğinden ( internet üzerinden hizmet verildiği için ) teker teker uğraşmaları gerekiyo bu online gaming ve satış yapan sitelerle. ve sen hizmeti trde alıyosun fransada deil : )

rica ederim : )

hukukçu bir arkadaşımla yaptıgım uzun konuşmanın sonucu bu

yani patladı benim teorim.

bildireyim dedim

lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...