Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babaanneler.......

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
(Mailime gelmiş,beğendim paylaşmak istedim)
Babaanneler.......
>>> -Babannem bir filmde dusup denizin altinda kalan ucaktaki yolcularin kurtulmasi icin Yasin okumustu,nur icinde yatsin.
> > >
>>> -Bes yasindaydim. Koye, babaannemlerin yanina gitmistik. Bir ara tuvalete girdim. Tuvaletin kapisi birden acildi. Babaannemin gozleri pek iyi gormezdi. Utancimdan kuculdukce kuculdum. Babaannem bana bakti. Ben ona baktim. Anneme seslendi: "Gelin tuvalete yine tavuk girmis!" Kadincagiz beni tavuk zannetmisti yaa....
> > >
>>> -Bir super babaanne itirafi da benden. Izmir'deyken televizyonda Ajda Pekkan' i seyreden, birkac gun sonra Ankara'ya dondugunde televizyonda yine Ajda Pekkan'a rastlayan babaannemin yorumu: "Buraya da mi geldi bu zilli?! Nereye gitsem pesimde!" Huzur icinde yat babaannem.
> > >
>>> -Bir spor programinda Ridvan Dilmen su talihsiz cumleyi kurdu: "Ben Washington'a inanan bir insanim." 85 yasindaki babaannemim tepkisi ani ve keskin oldu: "Allahsiz herif! Geber e mi!"
> > >
>>> -Ben de babaannemi yazayim. Oturdugu apartmanin sakinlerini on bir ay boyunca laf tasiyarak birbirine dusurur. Ramazan gelince de iftar yemegi verip baristirir. Haci ya...
> > >
>>> -Babaannem nisanlisindan hamile kaldigini anlayana kadar karnindaki bebek dort aylik olmus. Kilo almasina ragmen boyle bir sey hic aklina gelmemis cunku "evlenmeden" hamile kalinmaz saniyormus.
> > >
>>> -Gecen gun babaannem (95 yasinda) bende kaldi. 1- Haber sunucularini torunlari sanip bana, "Bunlar benim en hayirli torunlarim. Her aksam gelip hal hatir sorarlar" dedi. 2- Elindeki portakali israrla Ali Kirca'ya ikram etmeye calisti. Almayinca da kufur etti! 3- Beni komsunun kizi Melike sanip annemleri kotuledi durdu. 4- Akli basina gelince (yani kim oldugumu soyleyince) annemleri ovdu durdu. 5- Star'in haberlerini
izlerken tansiyonu cikti. 6- Epey guclukle uyuduktan sonra saat gece ucte sabah namazi kilip beni ayaga dikti. Sonuc olarak, bakmasi zahmetliydi ama yine de cok sirinsin babaanne. Seni seviyorum.
> > >
>>> -Babaannem tam bir laz kadinidir. Her zaman elleri ve ayaklari kinalidir. "Bir kadinin ellerinde nisan yoksa (tirnaklardaki kinayi kastediyor) zebaniler ellerini rendeleyecek" der. Babaanne vallahi Stephen King halt etmis yani yaninda.
> > >
>>> -Babamin kucuklugunde, babaanneleri namaz esnasinda secdeden geri otururken bir tencereyi kadincagizin hop diye altina koyarlarmis. Rahmetli de hic bozmadan, "Seni vallahi doverim. Allaaahu ekberrr!" diyerek namaza devam edermis.
> > >
> > > -Babaannem namazinda niyazinda bir kadindiri anlayana kadar karnindaki bebek dort aylik olmus. Kilo almasina ragmen boyle bir sey hic aklina gelmemis cunku "evlenmeden" hamile kalinmaz saniyormus.
> > >
>>> -Gecen gun babaannem (95 yasinda) bende kaldi. 1- Haber sunucularini torunlari sanip bana, "Bunlar benim en hayirli torunlarim. Her aksam gelip hal hatir sorarlar" dedi. 2- Elindeki portakali israrla Ali Kirca'ya ikram etmeye calisti. Almayinca da kufur etti! 3- Beni komsunun kizi Melike sanip annemleri kotuledi durdu. 4- Akli basina gelince (yani kim oldugumu soyleyince) annemleri ovdu durdu. 5- Star'in haberlerini
izlerken tansiyonu cikti. 6- Epey guclukle uyuduktan sonra saat gece ucte sabah namazi kilip beni ayaga dikti. Sonuc olarak, bakmasi zahmetliydi ama yine de cok sirinsin babaanne. Seni seviyorum.
> > >
>>> -Babaannem tam bir laz kadinidir. Her zaman elleri ve ayaklari kinalidir. "Bir kadinin ellerinde nisan yoksa (tirnaklardaki kinayi kastediyor) zebaniler ellerini rendeleyecek" der. Babaanne vallahi Stephen King halt etmis yani yaninda.
> > >
>>> -Babamin kucuklugunde, babaanneleri namaz esnasinda secdeden geri otururken bir tencereyi kadincagizin hop diye altina koyarlarmis. Rahmetli de hic bozmadan, "Seni vallahi doverim. Allaaahu ekberrr!" diyerek namaza devam edermis.
> > >
> > > -Babaannem namazinda niyazinda bir kadindir. Ziyaretine gittigimizde ev kalabalik da olsa hep televizyonlu odada namaz kilar. Alismis olsa gerek, sesten falan hic rahatsiz olmaz. Bir gun o namaza durmusken biz televizyon izliyorduk. Kanallari gezerken birden babaannemin ahenkli sesi dua ile karisik bir sekilde bizi dumurlara yelken actirdi: "Velem yuleeedd... Kanali degistirmeeee... Velem yekunlehu... Ajans baslayacaaak... Kufuven ahad!"
> > >
> > > -Seksen iki yasinda olan babaanneme hayranim. Ondaki enerji ve akil bende olsa inanin beni kimse tutamazdi. Babaannemin alti tane torunu var. Fakat hic birimizi ayni gece yemege goturmez. Boylece alti aksam farkli yerde yemek yer. Oturma odasindaki koltugunun yaninda TV ve klimanin kumandasi, telsiz telefonu hazir bulunur. Cep telefonu ozentisi de var ama konu komsudan utaniyor. Hafta sonlari buyuk alis veris merkezlerine gittiginde aldigi seyler cola, Fanta, hazir pizza, dondurulmus yiyecek, cips, bir kiloluk en az dort cesit dondurma, cikolata, meyva suyu. Seni seviyorum babaanne.
> > >
> > > -Yetmis sekiz yasinda, tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelismis
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...