Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanane Yaşamalı İmza Kampanyası !!

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Bize yaşattığı o eğlenceli dakikalar ve Türkiye'de Oyunculuk için !
Bu zor durumda snn ye borcunuzu ödeyin !

Sanane Yaşamalı Diyorum ![hline]Derler ki biryerden sonra acımaz daha fazla...

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 21 April 2003 20:43 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 21 April 2003 20:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sanane sanırım kolay kolay kapanmaz!
yada kapattırmayız!
esen kimmiş bea!
unkapanındaki küçük bir mağza!
biliçsiz bilinçsiz yaptıkları işler!
millet çekiyor sonucunu![hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*
Tıkla tıkla bak ne çıkacak ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
orc_lord, 21 April 2003 21:47 tarihinde demiş ki:
yada kapattırmayız!

ehe yuruyun aslan turk gencligi kim tutar sizi[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
-Kings of Chaos-
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

onu söylemeye çalışıyorum ben de.. buna dikkat etsinner (özellikle orda uo oynamış olanların) orda çook güzel anıları var ama bi de işin diğer tarafı var..
ayrıca deep-night pek celallendin sen.. ne alaka şimdi? tamam sen iste bu son mesajım olsun bu threadlere de bi görüşüm var ki söylüyorum.. (ki bu görüşlerim direk snn'yle diil orjinal oyunlarla ilgiliydi genelde)[hline]Only now, only now does he know, silver doom, unseen moon will show
Sosyal ağlarda paylaş

Ben:Türkiye'de orjinal oyunun geleceği yok kardeşim yok pazar mazar burada pazarlamasınlar böyle kısıtlanacaksak

Ben:Satmasınlar Türkiye`ye o zaman emek vermesinler Türkler için karşılık da beklemesinler ! Demin de dediğim gibi.

Nefr:Deep-Night, 21 April 2003 22:11 tarihinde demiş ki:
Türkiye'de orjinal oyunun geleceği yok kardeşim..

Neden? "Çok fazla alternatifi olduğu için" dersen başa döneriz, ona göre =]

Eğer sen bedava oyun oynayamaz hale gelirsen oyun oynamayı mı bırakacaksın, bir şekilde bütçeni ayarlayıp 20 tane kopya yerine bir tane orjinal oyun mu alacaksın? Bence çoğunluk ikinci seçeneğe yönelecektir, eğer SNNin kapatıldığı doğru ise bunu düşünen tek kişi de değilim üstelik.

Deep-Night, 21 April 2003 22:21 tarihinde demiş ki:
Satmasınlar Türkiye`ye o zaman emek vermesinler Türkler için karşılık da beklemesinler..

Yani diyorsun ki; "Adam emeği harcasın, üretsin oyunu, ben oynayıp keyif alayım, ama benden kar etmeyiversin, bana mı güveniyor emeği harcayıp üretimi yatırımı yaparken?"

Doğru mu anlamışım?

Ben:Yani oyunların satımı ve pazarlanması için Türkiye`yi hiç görmesinler.Haritada siyaha boyasınlar. Bizi kendimize bıraksınlar biz öööyle oyun sorunumuzu kendi kendimize çözeriz (:

Nefr:Ben de öyle düşünüyorum, ama ben aynı zamanda harcanan emeği, yapılan yatırımı da düşünüyorum.
Daha önce de söyledim; ben de genelde kopya oyun alırım, orjinal oyuna ancak çok beğendiğim ve ciddi oynamayı planladığım birşeyse para ayırırım maliyeti çok daha yüksek olduğu için. Bu da zaten sadece BG ve DAoCta oldu şimdiye kadar, OSIde de reg code alıp oynadım. Ancak açıkçası eğer kopya oyun bulamıyor olsa idim, gider farklı şeylere harcadığım paradan ayırıp belki daha az ama orjinal oyun alırdım oyun oynamayı bırakmak yerine.

Fakat dediğim gibi, objektif bakmaya çalışın, size -ilk bakışta- zararlı olan şey illa kötü olmak zorunda değil. Ilk bakışta diyorum, çünkü Türkiye'de orjinal oyun satışı artar ve adam gibi bir piyasa oluşur ise daha ciddi yatırımlar yapılması da mümkün olabilir

Ben:Niçin Türkiye`ye orjinal oyun konusunda yatırım yapılmasını isteyelim?

Kenderleme:editörlüğünü yaptığın oyunun türkiye'de satılması için.. getirmeseler 31564$ kargo ödeyip de yu ve pazarlanması için Türkiye`yi hiç görmesinler.Haritada siyaha boyasınlar. Bizi kendimize bıraksınlar biz öööyle oyun sorunumuzu kendi kendimize çözeriz (:

Nefr:Ben de öyle düşünüyorum, ama ben aynı zamanda harcanan emeği, yapılan yatırımı da düşünüyorum.
Daha önce de söyledim; ben de genelde kopya oyun alırım, orjinal oyuna ancak çok beğendiğim ve ciddi oynamayı planladığım birşeyse para ayırırım maliyeti çok daha yüksek olduğu için. Bu da zaten sadece BG ve DAoCta oldu şimdiye kadar, OSIde de reg code alıp oynadım. Ancak açıkçası eğer kopya oyun bulamıyor olsa idim, gider farklı şeylere harcadığım paradan ayırıp belki daha az ama orjinal oyun alırdım oyun oynamayı bırakmak yerine.

Fakat dediğim gibi, objektif bakmaya çalışın, size -ilk bakışta- zararlı olan şey illa kötü olmak zorunda değil. Ilk bakışta diyorum, çünkü Türkiye'de orjinal oyun satışı artar ve adam gibi bir piyasa oluşur ise daha ciddi yatırımlar yapılması da mümkün olabilir

Ben:Niçin Türkiye`ye orjinal oyun konusunda yatırım yapılmasını isteyelim?

Kenderleme:editörlüğünü yaptığın oyunun türkiye'de satılması için.. getirmeseler 31564$ kargo ödeyip de yurtdışından getirmek zorunda kalmaman için.. olabilir mi mesela?

Ben:Zaten editörlüğünü yaptığım oyun için Orjinal oyun yatırımı yapılmış değil. Zaten orjinal oyun olmadan oynanamayacak online oyunları getirtiyorlar.Orjinal oyun yatırımıyla alakası yok.Bence.Ayrıca kargo ücreti 48067367347$ da olmuyor (: Zaten ana fiyatı hep aynı yani o fiyatı verecek insan 10 15 $ kargo ücretivi verir herhalde Türkiye ye gelmesi sadece Yurt dışından sipariş için olan önyargıyı ve çok da devasa bir mebla olmayan kargo ücretini kaldırıyor o kadar

İşte bir önceki threadde sorulan sorular ve cevaplarım.[hline]Derler ki biryerden sonra acımaz daha fazla...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...