Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her zaman umut varmıdır? [ Y: 2 M: 0 ]

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

"
-Her zaman umut varmıdır?
-Evet var,hayrola?Neden merak ettin?
-Bilemiyorum...Ya yoksa?
-Hayır...Hiç düşünme bile,çok düşünüyorsun be...işlemciyi ısıtacaksın...
"

Düşünmekti...Bir parçada olsun...Yaşadığım dünya,bana göre tamamen sıfırdan ayarlanmıştı...Evet evet...Herkezin kendi düş dünyası burası...Düşlere dalıp,yitip gitmek amaç...Hiç durmadan,farkına varmadan...

Farkına varmayı deniyorum zorda olsa..
Fırtınaya karşı uçmak denir belki buna...
Bir dalga geliyor karşıdan.Biliyorum,o dalga bana sert çarpacak.Halbu ki,benim bir suçum yok,o okyanusa girmekten başka...Ne mi yaptım?Suçum büyük...Belli ki,seninde suçun büyük ki,benim yanıma oturmuşsun...Suçlar tutar,zincirler yada demir parmaklıklar değil ya...

Benim suçlarım çok uzun zaman öncesine dayanıyor işte.Çok çok uzun zaman öncesine...
"Sevmek" kavramını almışım elime,"sevmek" diye..Sonra bir bakmışım,kayıp düşmüş elimden..Tuzla buz olduğunu zannettiğim bir kalp,aslında yokmuş..
Sonra "Acı" gördüğüm şeylerin hepsi yine yalanmış ve bir o kadarda "gerçekmiş"...
"Gerçek" sandıklarımsa,ikilemler arasında kalmış,ezilmişler öyle...
"Arkadaşlık-Dostluk" eşittir para olmuş...Bir baskılı kağıda satılır olmuş herşey...Güzellik sayılan şeyler,aslında karanlıklar olmuş..
Vahşetlerinin farkına varamaz olmuş insanlar...Sessiz kaldığında ezmeyi denemiş,çok konuştuğunda ise susturmayı...Haksız yere,haklı sayılmayı...Nereden bilebilirdim ki...Bilebilirmişim...Suç hep bendeymiş...

Biraz efkar demlesem alırmısın?Gecenin 3 üne gelmiş saat.Ne kadar hızlı kovalıyormuş meğer yelkovan akrebi...En hızlı benmişim ölen kardeşlerimin arasından..En hızlı zaman,bir anda yaşlandırmış beni...
Aşk zannettiğim şey,umutlarımla beraber kaybolup gitmeye yüz tutmuş,bir meydan savaşında,kılıcına yaslanıp gazi olan yiğit misali...

Geriye parçacıklar kalmış sadece...Hayaller...
Bir parça ondan almışım,diğerine uydurmayı deneyerek...Bir parçada ondan...Sonra bir bakmışım,olmamış...Sil baştan...
Tekrar tekrar uğraşlarım boşa çıkar gibi olmuş...Genede devam etmişim şelaleden kaçmak için küreklere tam kol asılmaya,bu yorgun halimle...

iki yıl mı oldu,iki bin yıl mı...Bilemiyorum...Serapları görürsün uzaktan,yanına vardığında hiç bir şey yoktur,ve hatırlayamazsın neye benzediklerini..Belli ki,aşk Böyle birşey işte...Görüp,duyup,hatırlayamamak...Rüzgara karşıyım...Hiç umurumda değil,ölene dek ayaktayım...

Şimdi soruyorsun değil mi suçumun ne olduğunu?İşte...Doğruyu söylemiyeyim...Dokuzuncu köyden kovdular beni...Üzgünüm,cevap verirsem bu köydende kovacaklar...

sen cevap versene bana,
Her zaman umut varmıdır??

-Aşkım böcüğüm ne düşünüyorsun?
-Seni canım..Neyi düşünebilirim ki?Düşünecek ne kaldı ki bu dünyada...Geriye kalan,"umutlarımdan","sessizliğimden" ve "yanlızlığımdan" başka..
[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
Sosyal ağlarda paylaş

Umut olarak neyi aldığına göre değişir. Tekrar tekrar aynı acıları çekmek ise umut tabii ki var. O şarkıyı her dinleyişinde gözlerinin dolması ise umut evet hala umut var demektir.

Peki umut olmalımıdır her durumda veya umudu doğru yerde mi arıyoruz. Umudu mutsuluğun vede hayaller dünyasının içinde aramak ne derece doğru.

Umut her doğan günün içinde saklı ama yalın değil, umut tek bir şeye bağlı değil, umut asla birisine bağlı değil. Umut yeni doğan günün ta kendisi...[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşıyorsan vardır çünkü insanoğlu gereksiz olduğunu anladığı zaman kendini yokeder... Umut ayakta tutan yegane şeylerden biridir her zaman olup olmaması sana bağlıdır. İstersen bitebilir istersen devam eder ve umudun devam ettikçe sen de devam edebilirsin...
Kimsenin umudunu kaybetmemesi dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

umut olmadığı sürece yaşam olmaz.her başarının gerçekleşmesinden önceki umut aslında her yenilgiden sonra da vardır.ama insanlar yenilgilerden sonra karamsarlığa büründükleri için küçücükte olsa yüreklerindeki o umutu göremiyolar.benim tavsiyem umudu ezmek yerine ortaya çıkarmak için elimizden gelini yapmak...işte hayat o zaman yaşanır.günlük elde edilen mutluluklar birkir ve geleceğe bi pay bırakır.[signature][hline] Maybe
Oh if I could pray and I try, dear,
You might come back home, home to me.
Janis Joplin
Sosyal ağlarda paylaş

insan hep bir beklenti içindedir.var olduğu sürece ya sahip olamadıklarının ya da olmak isteyipte olamadıklarının beklentisi.işte insanoğlu buna umut diyor.ama büyük ama küçük yaşadığın sürece her ne kadar herkes için farklı olsada. nede olsa bir bütün olarak hayatın içinde aslında herkes kendi hayatını yaşar.yoksa öyle değil mi?[signature][hline]*!Bugünün dünden farkını ancak yarın anlayabiliriz...*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...