Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kendi kendine spam mail

Karag8z

Öne çıkan mesajlar

selam arkadaşlar ,
çok rahatsız olduğum bir konu var. kendi kendime (başkalarına gönderiyormu bilmiyorum) gmailden spam geliyor gözüyor. antivirüs programım açtırmadığından içeriğini net göremiyorum. sadece kendi emailimden kendime geldiğini görebiliyorum. şifremi değiştirdim genede devam ediyor. bunun bir çaresi var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

yapabileciğin bir şey yok. yani normal bir spam maile ne yapabiliyorsan, onu yapabilirsin en fazla.

from alanı önemsizdir aslında. maili gönderen istediği değeri girebilir oraya (bkz: spoofing). asıl bilgi mail header'da tutulur.

senin örneğinde de spam mail gönderen kişi, from alanına da gönderdiği kişinin bilgilerini yazıyor. olay bundan ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus'un dediği gibi spoof ile sanki senin adresinmiş gibi gösterilerek atılıyordur mail. gmail'i smtp server olarak kullanılarak yapılabiliyordu böyle bir şey hatırladığım kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

aslında o senden gelmiyor, mesajın headerlarına bakarsan başka serverdan çıktığını görürsün, kimden geldiği kısmı rahatlıkla değiştirilebilir. Ne yazık ki bu kadar garip bir mail protokolü var dünayda :D
Sosyal ağlarda paylaş

Efrasiyab said:
Bana Hotmail hesabımda oldu. Şifren geçmiş büyük ihtimal ellerine. Şifreyi değiştirdim, bilgisayarımada virüs taraması vb yaptım hallettim. Eğer şifre değiştirdiğin halde hala oluyorsa Bilgisayarında virüs, keylogger falan olabilir.

bununla alakası yok, açıklamalar yukarda :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...