Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2K9

Shadow

Öne çıkan mesajlar

Şu son bir kaç gündür günde bir kaç saat oynuyorum. 3-4 saat tutorial'lar ile uğraştım ama hepsini bitiremedim daha.

Dünden beri rookie seviyesinde maç yapıyorum ama rookie bile çok zor geliyor. Adamlar top çalıyor, blok yapıyor, smaç basıyor vs acımıyor. Yani en azından bir hata yaptığın zaman gidiyor top.

4-5 maçtan bir tanesini zar zor kazanabildim anca. Çok çekişmeliydi ama baya zevkli oluyor. O da ben Celtics alıp karşı tarafa baya düşük seviyeli bir takım verinceydi. Son maçımda hep 5-6 puan üstüm gidip son yarıda 2 puan farkla yenildim. Saçımı başımı yoldım ama heycanlı oldu baya. :)

Kontrollere alışınca gittikçe zevklenmeye başladı oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

konsol portu olması sebebiyle oyunun en saçma ve alışılması zor yönü , direct pass yapmaya çalıştığınızda oyuncular üzerinde beliren iconlar değişmiyor.

b14 nedir abi? ezberlemek zorunda kalıyosun b14ü hangi tuşa atadığını.. saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de sinir ediyordu o. XBox 360 Controller kullanıyorum. Icon pass yaparken mavi, sarı tuşlar çıkacağına B11 falan diyordu. Aynı şekilde tutorial'da da yok B6'ya bas, sonra B5'e bas falan diyordu.

Çözüm olarak community patch buldum. Texture'larla oynayıp B11 vb resimleri XBox tuşlarıyla değiştirmişler. Ayrıca topu alan adamın altındaki silik yeşil çemberi de siyah-beyaz daha belirgin bir çemberle değiştirmişler.

http://nba-2k.com/x-box-360-gamepad-icon-for-nba-2k9/ bu icon pass için
http://nba-2k.com/x-box-360-gamepad-icon-for-nba-2k9-v2/ bu tutorial, taktik seçimi falan için
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Oyunu hala zevkle oynuyorum. Jazz'la sezonun ortalarına geldim. Pro zorluğunda oynamaya ilk başladığımda ağlatıyorlardı beni. Şimdi üst üste 8 maç kazandım. En son Celtics'i de zor da olsa yendim. Şimdi zorluğu bir üst seviyeye çıkarcam bakalım.

Son zamanlarda oyunlar pek zevk vermiyordu. Spor oyunlarıyla aram pek yoktur ama NBA 2K9'dan aldığım zevki aylardır başka oyunda bulamadım. Bir buçuk aydır NBA dışında oyun oynamadım nerdeyse.

Gerçi finale çalışmaktan oyuna zaten pek vaktim yok. Ama canım çok sıkılınca bir oyun atıyorum keyfim yerine geliyor. Hem de bir maç (çeyreği 6 dakkadan) 30-40 dakka falan sürdüğü için kontrollü oynanabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada işe yarayan taktiklerinizi ve hareketlerinizi bekliyorum. Benim farkettiklerim:

1) Pota altından atılan hook shot'lar çok büyük olasılıkla giriyor (özellikle iyi post up yapan elemanlar tarafından atıyorsanız). Fade-out'lar pek girmiyor. Ayrıca post up sırasında pump fake ve sağ sol dönüşleri blok yeme şansınızı baya azaltıyor. Tabi 3 saniyeye dikkat edin.

2) Oyuncunun gaza gelmesi (altındaki bar turuncu/kırmızı olunca) dünyalar farkettiriyor. O yüzden bir oyuncuyla sayı atarsanız, bir dahaki oyunda da ona attırmaya çalışın. Özellikle klas bir hareket yaparsanız (basket-foul, smaç, zor bi şut vs) moral tavan yapıyor. Gaza gelen adam yapamayacağı hareketler yapıyor, topu zor kaptırıyor ve hızlandıyor biraz.

3) Tam tersine adamınızın morali bozulduysa adamı değiştirin ya da mola verin, çok net bir pozisyon bulmadıkça morali bozuk adamla sayı zorlamayın. Karşı takımdan biri gaza gelmişse ve tutamıyorsanız uzun bir mola verin.

4) Pota altını zorlayan bir adamınızla bir kaç sayı atarsanız double team yapmaya başlıyorlar ve genelde dışarda bir adamınız boş kalıyor. Icon pass kullanarak o adama pası verin ve dışardan döşeyin.

5) Icon pass öğrenin. Normal pass (özellikle pro ve üst seviyelerde) çok riskli. En kolay seviyede bu tür hatalarla yaşayabiliyorsunuz çünkü top önünden geçse bile pek dokunmuyorlar. Zor seviyelerde en ufak fırsatta kapıyorlar topu. Saç baş yoluyorsunuz sonra. Mesela yukarda (4) bahsettiğim durumda dışardaki boşta adama top atmak isterken gidip yanlış bir adama atarsanız güzelim fırsatı kaçırmış oluyorsunuz. Hele kaptırırsanız iyice sinirleniyorsunuz.

Devamı gelebülüp.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ufak takımlarla kasmaktan sıkıldım ve lakersla yeni bir campaign açtım. gasol ve bikaç parça gereksiz adamı verip, carmelo anthonyi getirdim. takımdaki kobe ve bynumun üstüne freeleri alıp satarak, okafor-harris-mourning-west-stevenson vb. gibi orta düzey bikaç adam daha alınca takım çoştu. özellikle pota altı karardı rakipler için, bloklar-ofansif ribauntlar havada uçuşuyor. kobe-carmelo ikilisiyle şov yapmak çok zevkli oluyor:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...