Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

araba alımı hakkında birkaç soru

unac

Öne çıkan mesajlar

evet arkadaşlar şimdi ikinci el bir araba alıcaz.
ilk etapta notere 200ytl'ye yakın para vericez sanırsam.
sonra bir ay içinde ruhsatı kendi üstüme geçirmem için para vermem lazım diye biliyorum. bu ücret ne kadar. birde trafik sigortası yaptırıcam onun da ücreti olması lazım o ne kadar.

bir de aracın plakası 59. onu 34 plakaya çevirmek istiyorum. hani acil değil sonrada da oalbilir o ama onun da ücreti ne kadardır. Yani bu plakayla da istanbul da yaşayabilirim di mi :)

bunun dışında başka masraflar çıkıyor mu.

Şimdiden pati halkına teşekkür ederim.
Hem yararlı bir topic olabilir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim geçen yaz başıma geldi ordan biliyorum. İstanbul'dan noter satışını yaptıktan sonra İzmir'de ruhsat için başvurduğumda hangi ilde başvurursan oranın plakasının verildiğini söylediler. Ama sen söyle ben 34 istiyorum diye, değişmiş olabilir garantiye al işini.
Sosyal ağlarda paylaş

%1-2 gibi bi bedeldi yanlis hatirlamiyorsam, bide arac kasko fiyatina gore degil satici ile anlastigin fiyat uzerindendi sanki, eger degerinin cok altinda veya ustundeyse mudehale ediyorlardi.

Ama ben islemleri yapali beri alim/satim islerinde bi kac degisiklik oldu sanirim, o yuzden kesin bilemiyorum simdiki hali nedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şaşırıp sormuştum ne farkediyo diye;
Araba alım satımı tamamladın, evrakların tamam gittin kasko şirketine atıyorum axa oyak, adamların düşüncesi şu:
istanbulda çok araba = çok kaza, daha çok maliyet
diğer şehirlerde az araba = daha az kaza, daha az maliyet
bu şekilde düşünüp fiyatlandırma yapıyolarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...