Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop önerilerine açığım.

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
her topice yaziyorum ve yazmayada devam edicem bunu yeterki baska insanlar sikinti yasamasin.

simdiye kadar 3 laptop kullandim
ilki HP ikinci Toshiba son olarakta sony vaio.
3unude servise yolladim sonuc:

HP 30 gun olan yasal sureyi 45gun diye yutturmaya calsiti is gununu binbir yalanla azaltmaya calistilar yani siz saymasaniz 10gun falan fark olucak sonuc olarak 30 is gunu sonunda parca gelmedi yogun israrlarim sonucu para iadesi kabul ettirdim o parada 1 ay sorna iade edildi...baska arkadaslarimin basinada benzer seyler geldi.

Toshibaya 2 hafta once dava actim benzer sebeplerden...45gun konusunda israr ettiler 15gunun sonunda benzer bir model vermeleri lazimdi vermediler ve veremeyeceklerini soylediler 30 is gunu dolmasina ragmen 20 is gunu oldu falan dediler simdi gorucez 20 günü.

Sony kardesimde var yolladi servise bir gun sonra iade ettiler...aynı gün icindede alabilirmisiz.

200-300-500 fazla verin ama sony alin bu 3 marka arasindan secim yapicaksaniz diger markalari bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
yanlis bir yol izliyor gibisin eser, once bilgisayari ne icin kullanacagina karar versen, sonra marka/model baksan daha iyi olmaz mi?

kararımı verdim ben. asus m50vm düşünüyorum. bu ayarda sony varsa alıcam. sony'nin ekran kartları iyi değil işte :( tasarımcı adam tasarıma bakar arkadaş :p asus odun gibi ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

sen bilirsin, ben olsam bu kadar para vermeden once tekrar tekrar dusunurdum. hatta istersen aklini karistirayim biraz sectigin modelle ilgili =)

oncelikle cihazini mobil kullanacaksan ve pil omru onemliyse dvd rom'u olmayan bir model tavsiye ederim. hele ki en son ne zaman dvd rom kullanidigini hatirlamiyorsan, bu tavsiyemde israr ederim

ne tasarimi yapacagin da cok onemli. bildigin uzere iyi bir ekran karti her tasarim programinda isine yaramaz. hatta soyle diyim, 3d rendering yapmayacaksan piyasadaki cogu entegre kart sana fazlasiyla yetecektir. ki 3d calismalarin icin kullanacaksan laptop yerine tasinabilir masaustu almani siddetle oneririm. yok amacin oyun oynamaksa ne yaparsan yap bu maceran husranla sonuclanacaktir.

ayrica, asusun klavyelerinde tuslari normalden ufak yaparak daha cok sikistirma aliskanligi vardir, senin sectigin modele de numpad eklemisler. her ne kadar numpad bazen gercekten cok ise yarasa da, 15,4" bir laptopta numpad'in varligi klavye aliskanliklarini degistirecektir. hele ki turkce klavye ise araya sikistirilmis 3-5 fazladan tus ufacik olacak, omrunu torpuleyecektir. benden soylemesi..
Sosyal ağlarda paylaş

tasarımcı derken o anlamda demedim o kısmı geyikti yani :) ama o amaçla zaten kullanıcam.

ekran kartı oyunlar için :p oyunda oynamak istiyorum sıkıldığımda. dvd rom kullanıyorum baya ya hatta şimdiki hata verio devamlı kitlenmiş durumdayım.

asus dememim sebebi fiyat - ve hardware olarak en iyisi şu an aradıklarımda.

evet sony herşeyiyle iyi ama o ekran kartı yok mu :p

müm peki sen ne öneriyosun model olarak?

edit: tuş takımını gördüm bugün pek fark göremedim ya nedense anlamadım o işide. mesela hp lerde ok tuşları yok denicek kadar küçük numpad yüzünden ama asus larda pek bi fark göremedim. onu tam alıcağım zaman daha iyi test edicem zaten :p
Sosyal ağlarda paylaş

ne tarz oyunlar oynamak istiyorsun bilemiyorum da, entegre olmayan ekran kartlari cok guc tuketirler ve masaustu denklerinden bayagi daha dusuk performans verirler. oyle olunca da 10-15 ay sonra cok eski modellere donusuyorlar, hicbir oyun adam gibi oynanamiyor. isinma sorunlariyla da birlesince bir-iki sene sonra cok az oyun calistirabilen, calistirdigi oyunlarda da bayagi isinan bir laptopun olur. gidersin altina bir cooling pad alirsin, elinde sadece masada adam gibi calisan bir laptop olur.

ben genel olarak "oyun oynamak icin laptop" ya da "tabi aldigim laptopta oyun da oynayabileyim" fikirlerine (agzim yandigi icin) karsiyim. onun yerine daha tasinabilir, cok daha ucuz laptoplara yonelip artan parayla bir de bilgisayar toplayabilirsin. bundan iki sene sonra da aldigin tasinabilir laptop hala temel isteklerini ilk gunkune yakin bir performansla yerine getirebiliyor olur. masaustu bilgisayarini da ufak bir masrafla adam edebilirsin. hicbirseyi cope atip sifirdan masrafa girismen gerekmez.

tabi dedigim gibi, konu tekrar ne yapmak icin alacagin sorusuna geliyor.

ozel olarak da oyle bir marka/model onerim yok. sectigin laptop genel kullanim icin guzel bir laptop.
Sosyal ağlarda paylaş

evet elimdeki siemens öyle şu an ama ilk aldığımızda da 30 dakka gitmiordu şarjı ve aşırı ısınıyordu. ama 8600 lü asus sahip arkadaşım ısınma probleminden hiç bahsetmedi. yani 1 senedir filan sahip kendisi. asusun bi modeli.

ya age of conan oynuyabilirm arada. tek derdm o . o da belki yani yoksa grafik kasan oyunlar oynamam laptopta. fm oynarım en fazla genelde yada strateji oyunlarıu filan. oda star craft düşün :)
Sosyal ağlarda paylaş

laptopla oyun oynanmaz tm

bende laptop aldım eylülde asus 1500$ baya pişmanım, eski (3 senelik) desktopum daha iyi. dead space yi cod5 i en en kötü grafiklerde zar zor çalıştırıyo (deadspace 25 fps, cod 25-30 arası)

desktop ise ikisini de ortalama grafikte gayet rahat çalıştırıyo.

laptop oyun için sux0rz derim. onun yerine ucuz bir laptop bir de ortalama bir desktop al, belki 250-500 lira daha pahalı olur ama böylece hem düzgün oyun oynarsın hem pil ömrü uzun hafif mobil bir laptopun olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bende abim için bir laptop bakıyorum. Kendisi çok oyun oynamıyor ama eski oyunları seviyor. Yeni oyunlarıda çalıştırsa iyi olur. (tam performans yada üstün bir şekilde değil) kendisi laptopu iş için kullanıcak o yüzden pil ömrü önemli. 2-3 saat dayanması lazım gerektiğinde. Dvd-rom bile önemli değil. Birde son olarak mac olmaması gerekiyor işte onu kullanamıyor 2000 ytl cıvarında birşey arıyoruz bizde. sony VGN-FW21E piyasada malesef bulunmuyor onları düşünüyordu kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ben de 2milyar civarında bi laptop almaya karar verdim(gerçi karar veren babam oldu sdf), oyun kültürüm pek yok. pes2009 oynarım mesela en fazla.o ayarda oyunlar falan ve nasıl bişey alacağım konusunda çok feci kararsızım.
ne ekran kartından anlarım ne diğer özelliklerinden laptopın.
bide asıl olayı şu; üni kazanıpta ayrı eve falan çıkınca elimin altında laptop bulunsun. onun haricinde yaptığım başka hiçbir şey olmayacak yani.
şu laptop gözüme çarptı da ekran kartı kötü(yeteri kadar iyi değil) denmiş. alınabilir mi, fiyat/performans durumu nedir?

yani tabi daha ucuza işimi görebilecek cihazlar varsa, daha iyi olur.ama marka konusunda falan hiç bi fikrim yok. ısınmadır soğutmadır bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

son 1-2 ay içinde çevremdeki herkesin laptopunu kullandım gördüğüm şu özelliği falan ne olursa olsun kaliteden şaşmayacaksın.

-asus sony bunlar bu işin babaları kıyaslamaya gerek yok.
-hp/compaq toshiba dell lenovo bunlarda iyi güzel f/p aletleri var tabiki alınabilir.
gelelim bence alınmaması gereken markalara ACER! siemens samsung CASPER! vestel falan fırtıs almayın aldırmayın.

bu arada bimeksler medion diye bir marka var alman malı çok güzel yorumlar okudum ama risk almaya değermi bilemiyorum.
birde msi var ben almak istiyordum baya araştırdım sorunsuz aletler düşük fiyatlı modellerde düşünülebilir.

fromthehell link verdiğin alete çok benzer asusun bir modeli var aynı işi görür ekran kartı falan aynı ayrıca kasası daha sağlam ama sonylerden biraz daha kalın ve ağır asuslar
tık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...