Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Tane 25 Man Raid

Sahi

Öne çıkan mesajlar

İnanılmaz, eğer biliyorsanız yazın.Bilmiyorsanız iplemeyin.Nedir bu kadar sıkıntı, gerginlik.Dışardan komik gözüküyor.

Arkadaşa gelince, büyük guildlerden ciddi pve yapmış oyuncular var.Takip ettiğim kadarıyla Wispy, Regalya, Nithatlak(gibi bir şey) olabilir.Bunun dışında Gangren ve Sparkcaster vardı sanırım yazılarını takip ettiğim.Bu arkadaşlar cevap verebilirler, takip et.
Sosyal ağlarda paylaş

Defensive said:
İnanılmaz, eğer biliyorsanız yazın.Bilmiyorsanız iplemeyin.Nedir bu kadar sıkıntı, gerginlik.Dışardan komik gözüküyor.

Arkadaşa gelince, büyük guildlerden ciddi pve yapmış oyuncular var.Takip ettiğim kadarıyla Wispy, Regalya, Nithatlak(gibi bir şey) olabilir.Bunun dışında Gangren ve Sparkcaster vardı sanırım yazılarını takip ettiğim.Bu arkadaşlar cevap verebilirler, takip et.

ekşideki gibi Nick-Entry uyumu olmuş löl :)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Niye adam guildinin bütün külliyetini anlatsın yahu? :)

Örnek cevap:

"5 Tank alın, 5 Healer alın, 15 DPS alın."

"Main / Alt diye raiderları kadrolaştırmayın."

" İki raid arasında güç farkı çok olmasın."

"Raidleri aynı günde yapın."

"DKP verirken, eşitliği sağlayın."

gibi gibi, amma uzattınız.

2 tane 25 man grup kurup raide girebilecek adam şu söylenenleri bilmiyor ve hakikaten soruyor olabilir mi? Bu kadar taban ve basit değerlerden yoksun biri kalkıp guild mi yönetiyor yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Alt Charı alırda adama item verirsen sorun çıkabilir ama unutmamak lazım Alt Chara item vermezsen o zaman da sorun çıkıyor.
Raide gelmeyebiliyor böyle tipler yada baltalıyor raidi "aynı kişi olabilirim ama çifte emek veriyorum" falan diyor haklı yani :)

Bu arada Zaten Türk Guildiyse verilecek taktikler izlenecek yol yöntem tamamen farklı. Arkadaşın herşey bir yana Özellikle bunu belirtmesi lazımdı.

said:
"Guildden nasıl çıkıcam" sorusuna "/gleave" yazıp direk enter'a basan bir milletiz biz :) o derece farklı bi bünyemiz mekaniğimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Alt char açmak en maantıklı ama onunla da uğraşmak zor olur kanaatindeyim.

ancak bu şekilde iki 25 man lik kadro olur. yoksa sıra bekle onlien olma durumları, 25 man i tam zamanında bitirilmezse de ertesi gün adamı bekle başkasını alamamk için. bu durumda yedekelrle beraber en azıdna 60 kişi olması gerek guild içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahi said:
Selam arkadaşlar ;

Merak ettiğim bir şey var .
Acaba 2 tane 25 man raid çıkarabilen türk yada yabancı bir guild varmıdır bildiğiniz ?

Var ise server adı ve guild adı ile paylaşırsanız sevinirim.

Çok yakında 2. 25 man raid gurubumuzu çıkaracagız. Organizasyon ve yapılanma hakkında araştırma yapmak ve bilgilenmek istiyorum.

Mutlu günler ...

said:
Merhabalar ben bla bla. Mevcut aktif üye sayımız 50yi aştı hal böyle olunca aynı anda 2 adet 25m raid yaparak üyelerimizi bekletmektense aktif şekilde progressa dahil etmek istiyoruz. Bu uygulamayı nasıl yapacağımızı kestiremedik şu şu şu konularda çekincelerimiz var. Şu şekilde bir düşüncemiz var şu şekilde bir farklı düşünceyede gündemimizde. Sizlerde bunları değerlendirip düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?

Bi öyle demek var birde durumu açık şekilde izah edip, detaylarıyla anlatıp tam olarak ne sorduğunu izah edip kahincilik oynatmamak var.

Bilgi yok veri yok plan yok program yok konu içeriği boş gelip şu yazıya bu böyle olmaz başlığın içini doldur diyenlere kafa takıyorsunuz ya pes size.

Ayrıca reklam yapıyor diyen yok tipik bir down and die vakasını diye değerlendirilmiş. İnsan bu yapısı itibariyle o kategoriye pek bir yakın duran bu konuyu içeriksizliği sebebiyle eleştirebiliyor.

Benim sorum şu elimdeki veri bu deseydi insanlar zaten gerekli cevabı verirdi.

İyi akşamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni raidlerin kolay olması hardcore oyuncularda böyle şeyler yapmaya iticektirde zaten. eskiden olsa ne lamer adamsın pis üçkağıtçı 2 guild birden mi idare ediyon sen bakiyim dediğimiz insanlara dönüşmemek içten bile değil. sonuç olarak 2 günde full clear çekerseniz 5 gün pvp de bayıyorsa otomatikman altchar devreye giricektir.
Sosyal ağlarda paylaş

birinci konu
arkadasin asil sorusu, "2x25 çıkarabilen bildiginiz bir guild var mı? varsa isim, realm lütfen.." Bu sorunun arkasından, devamında gelen cumle gibi, "biz yapacagiz ama acaba yontem ve enstrumanlar neler olmalıdır?" sözü anlaşılabilir veya farklı istikametteki, "...acaba böyle bir aksiyona hiç mi kalkışmasak...", lafını çıkarabiliriz. Birinci sorunun cevabını sanırım çoğumuz bilmiyoruz ki, hem dikkat edilmemiş hem de herhangi bir cevap verilmemiş. Bu noktadan sonra farzedilen sorulardan ikincisinin kulvar dışı olduğunu düşünüp birincisine geçersek;

ikinci konu
ikinci bir raid için yeterli setup'ı çıkarabilen bir guildin söz hakkına sahip oyuncusu için açılan konudaki dil ve derinliği yetersiz buldugumu söylemeliyim. Ama bu demek degildir ki, sözedilen durum geçersiz veya yalan olsun. Yani, gelen eleştirileri ikiye ayıracak olursak;

a)"reklam kokan hareketler" ithamı
b)ciddiyetsizlik ithamı

diyebiliriz. Hernekadar ciddiyetsiz bir konu ve yazı olarak düşünsek de, doğruluk payını hesaba katıp, acaba gerçekten böyle bir durum olsa; guild içi yönetim/yönetişim geleneksel yöntemlerle mi(birinci grubun yönetildiği gibi) yoksa daha yenilikçi ve deneysel yöntemlerle mi kurulmalı diye sorabiliriz.

Keza bu soru benim ilgimi çektiği için, ilk yazılanlar doğru veya yanlış olsa da, ben görüşlerimi şöyle sıralamak isterim:

ilk post'un cevabı

Not: Sadece setup'ların rotasyonu ve oryantasyonu üzerine;

Eğer bir guild, ikinci bir 25men tayfasını çıkarabilecek yoğunluğa(!) gelmişse, bence bu yeni grubun takip edeceği yöntem bir noktaya kadar geleneksel, bir yerden sonra da yenilikçi olmalı. Wotlk'un yeni piyasaya çıktığını göz önüne alırsak, ilk 25men'in end-game durumda olmadığını farzedebiliriz. İlk 25men e 10 üzerinden 5 gibi bir ilerleme verirsek, yeni 25menin alacagi not 0-1 aralığında olacaktır. Söz ettiğim durumda değişkenleri sabitlemek mecburiyetindeyim, yani ilerlemenin eşit olacağını varsayıyorum. Yeni grubun ve eskinin 3 puanlık raid süreci kadar geleneksel ilerleme kaydetmesinden yanayım. İlk 25men, 10puanlık cizelgede 3 puan alıp 8e yukseldiğinde, ikinci 25men'deki stratejik noktalara takviyelerde yeni grubu da hızlı bir şekilde yükseltmek mumkun olabilecektir. Her iki grup da, aynı seviyeye ulaşınca da, tek bir gruba yönelip 2. grubu zayıflardan birinciyi de etkinlerden kurma taraftarıyım. Bir sonraki ilerlemede de, bir önceki methoda dönüp, gruplar arası transferleri yapmalı ve takımları tekrar eşit duruma getirmek gerekmektedir.

Açıkçası son derece anti-demokratik ve gaddarca bir çözüm olarak gelebilir. Fakat bir o kadar da etkin ve etken olacagina inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2x 25man guild içinde problem yaratacaktır. Önceki international guildimde benzeri deneme yapıldı ve guild içinde gruplaşmalar oldu. Ben şu şunların grubunda olmak istiyorum gibi. Bu en büyük problem idi. Ayrıca progress süresince iki grub birbiri ile rekabete girerek -istemeyerek te olsa- guilt içi çatışmalara neden oluyordu. Raidleaderların 2 grup arasında denge sağlama çabası sürekli 2 grubu birbirinden uzaklaştırıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahi, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, daha önceki bazı arkadaşlarında belirttiği gibi, 2 grubunda birbiri ile aynı seviyede olması. Aksi takdirde guildte kopmalar oluşabilir. 2 tane 25 man oluşturup ikisinide dengeli kurup herkesi mutlu etmek zor iş. Ama bence sen bu işi kotarırsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

1x25man grubu olup classlar atlamalı sıra ile katılabilmeli.
Daha açıkcası o gün item alanlar ve 1 instancea giren bir sonrakine girememeli. Hem rotasyon olur hem herkesin item alma şansı olur dengeli itemization olur. Zamanla karman çorman olur raid listesi ve herkes birbirine yakın şekilde item almaya başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

WTLK instance'larının classic ve BC instance'ları kadar zor olmadığını düşünüyorum. Eskiden 2-3 grup yapıldığında 1 grup instance'ı temizlerken diğer grup ya da gruplar tam olarak başarılı olamadığı için ciddi sorun oluyordu. Blizzard en sonunda oyunu 1000 kişiyi memnun etmek için değil milyonları memnun etmek için yaptığını hatırladı. Uygun bir DKP ve invite sistemi ile gayet güzel bir şekilde yürütülebilir. Gruplara katılan oyuncular random olarak değiştirilir herkes birbiri ile oynamaya alışırsa, ayrımcılık yapılmadığı sürece çok güzel raid'ler yapılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hicbir guild suan 2x25 cikaramaz. Dps class bulursun healer de bulursun bir yerden ama, en önemlisi yeterli tank bulamazsin 2 raide de. Yemeyin beni, tas catlasa ilk recruit yapdigin zaman belki 1 kereye mahsus cikabilir 2x25 bir daha da olmaz. Öyle 4-5 tane tanki full diziceksin, her bossu tankliycak hale getiriceksin, 50 kisinin her hafta eksiksiz gelmesini sagliycaksin da.. Guildler en son o kadar aktifi TBC öncesi görmüstü.
Zaten organizasyon nasil olur diye soruyor. 50 kisilik raidin 25 kisilige oranla farkli bir organizasyonu mu olmali? ilk raide aldigin classlarin aynisini 2. ye aliyorsun. Yani burda sanirim beklenen cevap, Wowwww 2x25 cikarabiliyor musunuz?..
Kusura bakmayin rencide etmek degil amacim ama sorunun icerigi daha mantikli cevap verilmesini engelliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...