Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elven Wizard vs. Oracle

mayfer

Öne çıkan mesajlar

selamlar arkadaşlar...
etrafta bayağı bu iki class ile ilgili okumuş olsam da bi türlü karar veremiyorum. elf mage karakterim var. ilk class seçimimi yaparken hangisini seçmem konusunda sizin de tavsiyelerinizi aliim dedim. özellikle bu iki classtan birini oynamış arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum. artıları nedir, eksileri nelerdir vs...[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

bence + ve - lerine fazla bakma nasıl zevk alıcaksan öyle oyna derim bir grupta oldugunu düşün düşmanına büyü atıp öldürmeye çalışarakmı zevk alıcaksın yoksa grup arkadaşlarını güçlendirerek, hayatta kalmalarını sağlayarakmı zevk alıcaksın[signature][hline]Ölünün sandığı başında tam on beş denizci,
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita...
İç, iç hepsini, aldırma sen şeytana...
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita.
Sosyal ağlarda paylaş

oracle healden baska bi olaya yaramio solo yapamiosun wizard ol hem heal atiosun hem dmg.. oracleler lvl 30 dan sonra kucakliolarmish wizardlari ama lvl 30 a kadar eben aglar[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"
Sosyal ağlarda paylaş

Yakin bi oracle arkadasim var, exe grounds da golem ve ghoul sololuyor + resurrection ı var. ordan para yapıyor. Artı root tu bilmemneydi bi suru hede hodo alabildigini soyledi halinden cok memnun grub bulma gibi sorunu yok zaten tahmin edersin.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

kabul etmek gerekirki Bir Wizardla Bir Oracle arasinda soloing te deli gibi farklar var biz wizardlar bugbearlari 3 (maximum 3) atista yikabilioken racleler lvl 15 te gelen windleriyle kasmak zorundalar lvl 25 e kadar soloing onlar icin ölüm.. lvl 25+da(sanirim) root ile npcyi durdurup (paralize) o sekilde soloing yapabilirler daha cok battle medic gibiler cou oracle kite shield ve saber ile donanimliler ama dmgleri pek ole ic acici deil :)
ama tamamen oynaniştan alacain zevke bagli diosan ben dmgi sevmme yanimdakileri healliyim lvl25ten sonra rootla deli gibi iş yapiim ona lafim yok..[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Sosyal ağlarda paylaş

bebe isimli biri var
saniirm elder
elinde dual sword of revolution var
crimson birdlere giriyor solo
hic ss harcamiyor
aliyor aklini
zaten clericlerin olayi alıcaksin elinde dualleri
atacaksın buffu dalacaksin
fellah eder hem hayvan gibi healleri var
ben wizard oldum ama oraclelari gorunce uzuluyorum simdi :D
Sosyal ağlarda paylaş

ezik wizlermish o zaman oyunun en guclu karekterleri mageler oldugu düsünülürse
kilic la dalacak olsaydim acardim bi fighter knight olurdum
pvpde lvl 26 şken lvl 30+ warrior lari hoplatiorken gelipde bi oracleden laf yemem yani :P
neymish rootmush dual sabermish blah blah[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi büyülerine ve skillerine bakıyodum da...
Creel sana bir iki soru sormak istiyorum.

- Summon Unicorn (boxer, mirage hepsi) büyüsü hakkaten saldıran eden somut bi unicorn mu summon'lıyo? (hiç görmedim ondan soruyorum)
------- eğer hakkaten öyleyse bu unicorn'a binebiliyo musun?

- flame strike ne kadar işe yarıyo? power 14 diyo çok güçlü gibi görünmedi bi an...
- aqua swirl ne kadar işe yarıyo?
- Aura burn ne kadar işe yarıyo?
-------- bu üç büyünün diğer dmg veren büyülerden (wind strike/ice bolt) ne kadar farkı var?

- normal heal büyüleri (battle heal vs.) gruplayken group heal kadar işe yarıyo mu?

Oracle olan arkadaşlara:
- buff'lar ne kadar etkili?
- grupta hakkaten de healer'lara ihtiyaç oluyo mu?
- wind walk hız potion'undan ne kadar fazla etki ediyo?[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

eet somut bi unicorn summon edior(6 adet D grade crstyal tanesi 600a minumum , yani 4k ya mal oluor sana 15 dk alive summon) , caster mp sini heallior ve attack yapior mirage ise buyu cast edior sanirim..flame strike area dmg vurdugundan bat turu yada lirien tarzi moblarda cok etkili kosturup 10+ sini pesine takiosun ve flame le olduruosun..aura burn cok etkili melee range da cast edilior ve cok hizli bir buyu dmg ortalama aqua swirl de power lvl i windstrike dan daha yuksek bir buyu kesinlikle cok kullanislilar.
oracle a gelince grup bulamama diye bisi soz konusu degil windwalk lvl 1 bile mukemmel kullanisli bufflar eet yuksek lvl da cok etkili

ama fikir birliginde herkes oracle ile lvl 30+ olana dek biraz bayici olabilir ve yavas lvl ing

[Bu mesaj cakeonroof tarafından 05 Mayıs 2004 20:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

cake cevaplamish ama detaya girmek gerekirsegidiosun tarafsiz bölgeye (gladiounun tepsindeki elf ve dark elf köprülerinin oldugu bölge
bassliosun pullinge. (genelede etraftaki uyuz[!!!] archerlar senin pullarini calar ya..) toployosun 10-15 lirein (benim rekorum 18 gerci dedigim o cok sevgili archerlar olmasaydi 24 filandi..) spirit shotlu 3 fireball (ücüncü gerekemse ahh ahh.. istersen ücüncü atista sps kullanma) bu 10+ lireni yarioosun deli para ve xp gelio..
fireball güzel bi büyü bizler icin..
summoning creaturelere cakein dedigi gibi binilmio ama unicornla beraber bi mage deli gibi avlanir.. unicorun atackini deil mana regeneresini kullansan sadece..
bir kere kullan kendin gör olaini (fast kill icin..)
asagidaki büyülr wind ice etc den farki dmginin abarti olmasi tabiki..
aqua swirl su bazli iste drowlarin twisteri gibi fena dmgi yok cast suresi ortalama dmgi ortlama..
Aura Brun ahanda favori büyüm. yakin mesafe abarti hizli cast (battle healden bile hizli sanirim yada ayni.. emin dilim shu an) dmgi 200+ karsindkainin resistine gore degisio (bugbear warrior 240+ dmg yiyo bu büyüle.. +kend deneyimlerimle bu büyüye tamamen bi fighter katili diyebilirim adam sana [ayni level abarti silah diilse] 100+ dmg verene kadar sen adama 200+dmg veriosun ki basta mutlaka wampire atmissindir tabi bide hizli kosu potionu ile zaten durumu esitliosun)

Oraclesini kullandigim arkadasimiz cakein bufflarini düsününce lvl 20+da pek bisi yok (might2 ise yario ama elinizde dual saber yada saber filan varsa..)
ama 25+ gelen lerle adam olabilitesi var oraclelerin..
sadece bilmedigim (hatta shu an bakmaya bile üseniom) oracle ile clericler arasinda acumen büyüsü farki.. (acumen: fast cast buffi) clericlerde ww yokmu varmi bilmiyorum

Group heal.. hmm söle düsün gurubunda herkesin ortalama yedigi dmg 100 filan bölesi bi durumda basiosun grup heale kisi basi heal manasi harcayacagina bir büyüyle isi bitiriosun..[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten ilginc görüslere shaip senin arkadaslar be baal :P
kendi gruplarimda kombatin ortasinda 5(kac kisiyse iste) kişinin hpsi grup heal gerektiricek seviyedeyse rest time dan kazanmak icin basarim o büyüye br kac dk sonra cikicak combatta alacaklari daha falza zarari kpaatmak icin cok daha fazla mana harcaman gerekicek
her sn grup basilmaz ama gerekiosa basicaksin mana wasting de neymiş.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

grup grupsa amele leri toplayip ava cikmami$san
bir ki$i tank olur sadece o dmg alir arkadakiler dd olarak gorev yapar , yok herkez bodoz onune gelene dalarsa healing yetiştiremezsin , yok benim dedigim gibi teknik sava$iyorsanizda yaratik yanli$likla ba$kalarina daldiysada adam olmeden yaratigi kesebileceginizi varsayarak heal atmana gerek kalmaz dd lere , onlar rejenere olurlar gene tank onden gider . ha dd cok sakata geldi olecek geberecek
bi bheal bi heal atarsin biter[signature][hline]tipin biri dediki ;
sonra mı istiyorlar kredi kartını yani 1 ay geçtikten sonramı istiyorlar kredi kartını yoksa açmayızmı diyorlar yoksa açılması için vermem lazımmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

simdi benim grubumla taktiklerin ne alakasi var grp healle ben olasilik olan bir sey sölüyorum onu gectim bir kisi tanklik yapsa bile kimi zaman (özellikle nestte) ufacik hatalar(ahh benim partimdkeielr insan pardon hata yapabiliolar anlayişla karsilamak lazim..) sonucu birden fazla agro ile urastigin zamanlar olur bu zamanlarda bir kac kisi dmg yer..
yok hala israrciysan benim grubum kral diosan
isalla banada denk gelir o gruplardan derim susarim[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

yok öle bişi sadece creautrelere.. belki clan savaslarinda karsi clan memberlarina veriodur daha denemek nasip olmadi :)
ama genelde alan icindei tüm npclere tabi.. birde bunu noob üstünde dneedginizde acip komik tepkiler alabiliosunuz :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman in$allah sanada denk gelir o gruplardan :)
çünkü ben bu grupla dün 8 saat non-stop kastim crumada
1 healer 1 tank 7 tane dd
bir kere grup heal gerekmedi , 1 kişi ölmedi
etrafımızda lvl 44 aggro kratorlarla doluydu
ki bir windstrikesi 100 m.def li birisine 500 vuruyor[signature][hline]tipin biri dediki ;
sonra mı istiyorlar kredi kartını yani 1 ay geçtikten sonramı istiyorlar kredi kartını yoksa açmayızmı diyorlar yoksa açılması için vermem lazımmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya komik bi tartışma. Siz iki caster ı karşılaştırıyo gibisiniz burda iki apayrı class söz konusu halbuki. Cleric le Wizard ı karşılaştırdığınızın farkındamısınız. Çok alakasız amaçlar.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

ben farkinda deildim :P
iyiiiki soledin dariell varyaa sayende nasil aydinlandim nasil anlatamam
farkinda oladan iki classi karsilastirmişim hay allaam...

baal vermicem :P[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...