Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mongoose enchant 2h staff (soru)

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Snefru said:
Ensidia nın feral druid i Tun birşey bilmiyor o zaman :)

adam tank değildir basar 110 ap. nerden biliyorsun raidteki rolü nedir ne değildir ? adam spell power bassa o mu en dogrusu olucak ? eger dps yapıyorsa 110 ap >35 agi tabiki de. ama tank için 110 ap ne mitigation sağlar ne bişey yapar, sadece extra threat, ona da ihtiyacın yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

raw ap, hit cap ve crit cap yakalamamış bir kitty druid için tercih edilecek birşey değildir.

raw ap ancak ve ancak bu caplerde olan kitty nin tek ihtiyacı ap boost olduğu zaman kullanacağı birşeydir.

tenk you

gerçi bi ara getiri olarak kaç hit = kaç ap gibi bi formülasyon vardı ama

buyrun druid kaynak budur: http://druid.wikispaces.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Ne AP'si ya saka misiniz? Druidi yalayip yuttunuz da burda gelip yaziyorsunuz yahu.. :D Druidde ne threatinden bahsediyorsunuz, 10 sn.de 60k-90k arasi threat rahatca yapiyorum ne AP si ne extra threati, allah askina bilmeden yazmayin suraya, isteyen basar diyip de milleti yanlis yönlendirmeyin. Warcheef mi yazmisti bir ara unuttum, agi agi agi, tank druidin tek dostudur. AP gem&enchlerin cat dps'den ileri hic bir avantaji yoktur tank druide. Evet 110 AP den gelicek extra threate de ihtiyaci yok druidin.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyleki bear form a sadece tank olarak bakmak çok yanlış artık 6-7 mob u rahatça kesebilen bi bişe oluyoz yavaştan ayı dps i de düşünmek lazım şahsen tek hedef değilde farm guestlerinde çekiyom tüm mobları ayının gücünü gösteriyom :D öyle tek tek uğraşmak bayıyo artık cat dps de amaca yönelik olcaksın ayı iken bodoslama dalcaksın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlatmak istediğim bu zaten.Ben tank setimle rog dan 2% az dps yapıyorum + healer zorlandığı zaman tanka healing touch ve manası biten healera inner atmak için shapeshift işlemi yapmam sırasında rog zaten sağlam vuruyor + talentımda king of the jungle bile yok.Yani normal bir rog kadar dps yapabiliyorum tank setimle.Bence esas bizim zar zor proclayan mongoz agisine ihtiyacımız yok arada sırada dps yapmak istediğimizde +110 ap işimizi görecektir.Eskisi gibi olmasın bu tank setimdi bu dps setimdi filan hoş şeyler değil bunlar :)

+

Size çok komik gelebilir ama bence druidler bu expansion da muazzam dps yapabilecekler öyle tahmin ediyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:
Benim anlatmak istediğim bu zaten.Ben tank setimle rog dan 2% az dps yapıyorum + healer zorlandığı zaman tanka healing touch ve manası biten healera inner atmak için shapeshift işlemi yapmam sırasında rog zaten sağlam vuruyor + talentımda king of the jungle bile yok.Yani normal bir rog kadar dps yapabiliyorum tank setimle.Bence esas bizim zar zor proclayan mongoz agisine ihtiyacımız yok arada sırada dps yapmak istediğimizde +110 ap işimizi görecektir.Eskisi gibi olmasın bu tank setimdi bu dps setimdi filan hoş şeyler değil bunlar :)
Birde 120 agi proclucak bana ona gelene kadar benim barksinim var glyph li frenzied reg im var survival ins im var tank anlamında gayet rahatız zaten zorlanmıyoruz ama dps konusunda sıkıntı çekmiyormuyuz?Benim açığım bu konudaysa gider bu açığımı kapatırım.Procunu görenin hacı olduğu enchantı basana kadar total dps de biraz artışım olur canım sıkılınca yapmak istediğim dps biraz güçlü olur.

+

Size çok komik gelebilir ama bence druidler bu expansion da muazzam dps yapabilecekler öyle tahmin ediyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde ilk mangle ile başlıyorum mangle ın duration u bitene kadar rake yapıyorum 3.combo da direk savage roar ı alınca shred devam ediyorum.Shred Glyph im mevcut.205 lik Shred idolum yok.Birde fero bite yerine mümkün olduğunca rip kullanmaya çalışıyorum.Öyle disiplinli bir tarzım yok fakat bence en önemlisi 3.combo da almak savage roar ı çünkü 4de alsam arada pek fark yok olan 1 combo ma olacak ve şu oyunda en sinir olduğum şey bir mob üzerinde combom varken o mobun ölmesi veya bir şekilde o comboları kullanamamam cidden acayip sinir oluyorum.

Ayrıca benim talent da primal fury de yok king of the jungle da yok hani enerjim bitince 3-4 sn mal gibi bakıyorum o arada tigers fury açsam ki güzel dmg arttırıyor 30 saniyede cd u mevcut.DPS baya bir artar.

Bence shred idollu king of the jungle lı primal fury li ve birazda dikkatli bir kişi güzel dps yapar çünkü berserk imiz bize avantaj sağlıyor tigers fury miz gayet güzel savage roar da güzel ap artışı sağladığı için fena değiliz bence dps konusunda.

Birde 15 heroice girdiysem bunun 10 una dps olarak girdim genelde melee dps gruplara girmeye çalışıyorum çünkü leader of pack sayesinde dmglarına katkım oluyor.DPS şu anda görevi dps yapmak olan bir rogdan 2% kötü ama hedefim tanklık olduğu için durum böyle.

Dediğim gibi bence tek bir feral seti ile hem dps mizi hem tanklığımızı rahatça yapabileceğiz.Çünkü tanklık için envai çeşit + mız var.Birde ben enchant kozumu zaten güçlü olduğum bir konuda kullanmak istemem.Giderim ap basarım hani birazda dps tarafıma katkıda bulunurum.

Rog salakmış derseniz de adam heroiclerde aranan bir isim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hah esas merak etiğim kaç comboda savage bastıgındı 3 bana da mantıklı gelio ama henüz lvl kastıgım ve quester oldugum için denememiştim hiç.

ama ben rip yapmam normalde mangle shred shred gidiorum ama onu da bi değiştirip denemem lazım. ve fero bite yerine rip gidiorum bende hep ama dediğin gibi çogu boşa gidio. trash temizlerden fero bite boss da rip gitmek sanırım boşa giden dmg ı bi nebze olsun engeller.

ayrıca tigers fury nin yeni hai talent verince güzel olucak daha vermedim ama hem dmg artışı hem energy gain iyi işe yarar kılmış.

en büyük derdim dedigim gibi kaç comboda bir savage basıldıgydı. 3 combo sorası savage ve savage bitimine 3 5 saniye kalana kadar her comboyu riple bitirsek, sanıyorum 3 bombo için 3 saniye 4 saniye yeterli olur savage rotasyonunu kaçırmamak açısından?
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:

Dediğim gibi bence tek bir feral seti ile hem dps mizi hem tanklığımızı rahatça yapabileceğiz.Çünkü tanklık için envai çeşit + mız var.

işte buna katılmıorum.

tamam def ihtiyacımız kalmadı sotf ile ama yine de dodge ve armor veren taknlık itemları kullanmamız illaki gerekicek. ayrıca dodge a bonus veren 2 tanklık skillini de almak lazım.

yani işin özü 2 talent kullanma opsiynu dahil edildiğinde tam anlamıyla eskisi gibi "hadi dps ol" "hadi tank ol" denmesine yanıt verebilicek ve artık esisi gibi az dps ve saece ot degil sanıyorum max dps e yakın dps ve iyi bi mt olabilices

tabii yine çantada 2.5 set taşımamız gerekicek yedekli parçalarla birlikte 1 tank 1 feral set (hatta bi de world pvp vs için pvp set) :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bunların hep etüd edilmesi lazım.Şu an acc um kapalı arena başlayana kadar açtırmak istemiyorum ama esas konu 30 saniye içerisinde cat form u en mantıklı şekilde kullanmak ben bu noktada Primal Fury üm olmadan şunları yapıyorum :

Mangle,Rake,Shred

Savage Roar

Mangle,Shred,Shred,Rake ardından genel olarak fero bite ile bitiriyorum çünkü mob ölmek üzere oluyor combolarım boşa gitmesin diye ama boss a dps yaparken 5.Comboyu doldurunca mutlaka rip kullanıyorum.King of the jungle ım olduğunuda düşün bu durumda 30 saniyede bir 100 enerji alarak ve dmg artışı sağlayarak fena olmayan bir dps e ulaşabilirsin.Ama kesinlikle Shred her haliyle mangle dan çok daha iyi.Rip ve rake ide süper crit im olmadığı için seviyorum birazda :)

Yani dps şu an süper değil ama en azından ezik yerine koyamıyor kimse hadi sen çık feral druid dps yapamaz yerine başka adam alalım demiyorlar.Çünkü leader of the pack imizde var.Melee bir gruptaysan adamlar spell dps yerine tercih edebiliyorlar seni.Aynı durum spell dps olan bir grupta balans içinde geçerli olabilir tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
Snefru said:

Dediğim gibi bence tek bir feral seti ile hem dps mizi hem tanklığımızı rahatça yapabileceğiz.Çünkü tanklık için envai çeşit + mız var.

işte buna katılmıorum.

tamam def ihtiyacımız kalmadı sotf ile ama yine de dodge ve armor veren taknlık itemları kullanmamız illaki gerekicek. ayrıca dodge a bonus veren 2 tanklık skillini de almak lazım.

yani işin özü 2 talent kullanma opsiynu dahil edildiğinde tam anlamıyla eskisi gibi "hadi dps ol" "hadi tank ol" denmesine yanıt verebilicek ve artık esisi gibi az dps ve saece ot degil sanıyorum max dps e yakın dps ve iyi bi mt olabilices

tabii yine çantada 2.5 set taşımamız gerekicek yedekli parçalarla birlikte 1 tank 1 feral set (hatta bi de world pvp vs için pvp set) :D

Yoo öyle birşey yok.Bence set aynı kalacak.Atıyorum tank olacaksan armor veren ring ini kolyeni ve trinketını takacaksın.DPS olacaksan ona yönelik kolyeni ringlerini ve trinketlarını takacaksın.Bundan bahsediyorum ben.Enchantlarınıda artık hangi görevi çok yapıyorsan ona göre basarsın.İleri düzey pve de adama zaten raidinden güzel item düşüyor roglar tamamlıyor onunda tuzu kuru olduğu için alıyor item ını karma güzel bir set yapıyor.Öyle güzel imkanları olmayan adamlarda çaresiz kalmayacak bence bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...