Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thevenin'e bir , Norton'a iki...

Ra_d

Öne çıkan mesajlar

abi bütün derslere düzenli olarak girdim.
not tuttum.
düzenli çalıştım.(ki daha şimdiye kadar hiç böyle bi olaya rastlanmamıştı.üniversiteye girdim gireli -lab.lar hariç- üç ders arka arkaya girdiğimi hatıramıyorum)
bugün sabah 7'de yattım.sınav 12:00 de.(ki yarın Programming Languages Sınavım var. öküz gibi syntax bilmem gerekiyo,hele ADA ile ilgili hiç bi bok bilmiyorum.hani diğer dillerde sıkıp tutturuyosun ama ADA'da oda sökmüyo.Parser alıştırması alan yapmam lazım.neyse...)

aklınıza gelebilecek her türlü soruyu çözdüm.nerdeyse kitabı hatm ettim.çözemediğim soru yok diye sınava girdim.

gel gör ki 60 falan alıyorum.

adam öle bi Thevenin sorusu sormuşki 12 tane resistor,4 tane current source, 6 tane voltage source vardı. soruda iki tane supernode bi tanede super mesh vardı. i ler V ler havada uçuşuyodu. sonunda karşıma öyle bi matrix geldiki evlere şenlik.

neyse max. power'ı buldum.oh dedim bitti.20 dakka geçmiş.(bu arada sınav 4 soru 120 dakka)

o ne?

bu sadece sorunun a şıkkı.

b şıkkında devrenin a-b uçlarına aşşağıdaki devreyi ekleyin.
aşağıdaki devreye bakıyorum. ulan ben onu tek başına çözemem. iki tane inductor falan var. sarım sayılarını vermiş.M ini falan kendin bulman isteniyo.

kabus gibiydi!...

sınıftaki en yüksek not benim olacak sanırım.ama adam curve yapmıyacam diyo. şimdi hakkımı bu.niye çalışıyım ben bundan sora?

neyse sinirim bozuk ben gidip uyuyacam biraz...[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

[Bu mesaj Ra_d tarafından 18 April 2003 17:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya wanderer bişey diyecem ama neyse...
ama şunu sölemeden edemiyecem zaten onun yapmanı bekliyodu adam ama yani öneri vermene gerek yoktu.zaten bu dersi okuyoruz.o fomülü bilmeyen girmesin sınava.PSpice(ne olduğunu biliyomusun bilmiyorum) ile implement edilen bi devreyi sormuştu adam bize.

ayrıca düzeltme:
M= k kök (L1*L2).[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

ne diye agresiflik yapiyosun anlamadim.

aslinda yazimin amaci sana destek cikmakti cunku arbitrary sekilde duzenlenmis 2 bobin sisteminin M'si oyle kolay kolay bulunamaz.
adamin sordugu sey bana biraz absurd geldigi icin yazdim onu, zaten ordaki (!?) isaretinden bunu anlaman lazim.
oneri veya akil vermek de biri benden istemedigi surece haddime dusmez, merak etme bilirim bunu.

yazdigim seyin "guya duzeltme" diye girdigin seyler ile ayni oldugunu biliyosun(tabii sizin koyde x*y xy diye gosterilmiyo olabilir o ayri).sinirli olabilirsin ama yazidaki uslubun da hic hos degil bunu bil.

not:pspice ne bilmiyorum cunku circuit theory yi derin bi sekilde calismadim.[hline]kingsofchaos

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...