Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bandwithim costu... soylemesem yaptirimi ne olur? :P

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

kendimi coktan ihbar ettim ben zaten konu acildiginda. sadece merakimdan sonrdum. Ben de sanmiyorum yaptirim olsun, en fazla katura 3 kati gelir onumuzdeki ay sddfg

not: ILGINC GELISME!

Kabloyu tekrar aradim dedim ya benim baglanti costu su an 20mbitim, onlar da su an bagli degilsiniz dedi :/
Sosyal ağlarda paylaş

adamla diyalog aynen boyle gecti, kelime kelimesine:

- Beyfendi mac adresini alayim modeminizin...
+ tamam asldalkfjdksfasjfgakhgakfg
- hmm o modem su an online ama ipsi bile yok. Su an bagli degilsiniz
+ bagliyim yahu? hatta fazla bagliyim
- imkani yok
+ babalar gibi dl yapiyorum su an
- imkan dahilinde degil, acaba wirelesstan mi baglisiniz...
+ evet?
- baskasinin hattina baglisiniz o zaman.
+ eh peki o zaman iyi askamlar.
- bisi degil.

benden gunah gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş wireless'tan bağlanıyorsa kime bağlandıgını gorebılırsın kendi bağlantın degılse baskanısınınsa neticede orada hukuk dısı bır olay yok o baglantı sahıbı modemıne sıfre koymamıssa buna dayanarak birşey iddia edemez düşüncesindeyim.

En nihayetinde kimse bağlanmasın istiyorduysa şifre koyardı.
Belki sebil niyetine kullandırmak istiyordur. 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Warchief said:
Sebepsiz zenginleşme kanundan doğan borçlardan olup, Borçlar Kanunu'nun 61.-66. maddeleri arasında düzenlenmiştir. Borçlar Kanunu'nda sebepsiz zenginleşmeye ilişkin hükümler, genel hükümler arasında düzenlendiği için, aksine bir hüküm olmadıkça, diğer özel hukuk alanlarında da uygulanır.

Haklı bir sebep olmadığı halde başkası aleyhine zenginleşme olarak tanımlanmaktadır. Sebepsiz zenginleşen kişi, bu zenginleşmeyi, aleyhine zenginleştiği şahsa iade etmek mecburiyetindedir(BK 61/1). Sebepsiz zenginleşmeden doğan borç ilişkisinde haklı bir sebep olmaksızın başka bir şahıs aleyhine zenginleşen kimsenin malvarlığında meydana gelen artışın (zenginleşmenin) aynen veya nakden iadesi söz konusudur. Dolayısıyla hukuk düzeni, malvarlığı sebepsiz olarak başkası aleyhine artan kişiye müeyyide olarak bu zenginleşmeyi iade borcu yüklemek suretiyle hukuki değerler arasında bozulmuş olan dengeyi yeniden kurmuş olur.

Beklenmeyen Halden Doğan Sebepsiz Zenginleşme : Burada taraflar dışında bir şahsın fiilinden yahut bir tabiat olayından meydana gelen bir sebepsiz zenginleşme söz konusudur. Üçüncü şahsın fiilinden kaynaklanan sebepsiz zenginleşmede üçüncü kişinin kusurlu olup olmaması ya da filinin hukuka aykırı olup olmaması gözönüne alınmaz.

Borçlar Kanunu'nun 61. maddesine göre; haklı bir sebep olmaksızın başkası zararına zenginleşen kimse, bu zenginleşmeyi iade etmek zorundadır.

Zenginleşme konusu şey, ferden muayyen bir şey ise ve zenginleşen kişinin malvarlığında aynen bulunuyorsa, hukukumuzda illilik ilkesi gereğince zenginleşenin söz konusu şeyin mülkiyetini kazanması mümkün değildir.

Mülkiyetin kazanılması söz konusu olmadığından ve alacaklı halen bu şeyin maliki olduğundan, bu durumda sebepsiz zenginleşme davası değil, istihkak davası açar ve şeyin aynen iadesini talep eder. İstihkak davasının mümkün olmadığı durumlarda ise sebepsiz zenginleşme davası açılarak şeyin aynen iadesi talep edilir. Aynen iadenin mümkün olmadığı durumlarda zenginleşme değer üzerinden (para olarak, nakden) iade edilir.

Durumu ciddiye alsan iyi edersin.

haksız zenginleşme yok burda, en basit olarak servis sağlayıcısının yaptığı bu değişikliğe ilişkin hiçbir talebi olmadığını gösterir, daha sonra, servis sağlayıcısının bunun karşılığında, servis sağlanmadan evvel, ondan hiçbir talepte bulunmadığını, ergo kendisinin almış olduğu hizmetin, bir yerde servis sağlayıcısından gelen karşılıksız bir hediye olduğunu falan filan, daha derine girmiycem, ama haksız zenginleşme yok. yani şöyle diyim, teoride var, pratikte kanıtlayamazsın. 1. sınıfsın demi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...