Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Les Paul-Yaşayan klasik

inf

Öne çıkan mesajlar

said:
Draven, 20 May 2003 03:13 tarihinde demiş ki:
bende ilgileniyorum, boyle topicler gormek inanki zevk verici. muzik bolumunde sirf sarkilardandan, muzik yapmaktan konusmak cok guzel.

bir iki tane acemi kaydim var istersen dinliyebilirsin

biri burda

digeride burda

download etmesse sag tiklayip save target yapin.[hline]Can't rain all the time...

kayıtlarını çok beyendim. ilk parça tamamen trash kokuyor, sonundaki gülermisin ağlarmısında zamanında bizimde çaldığımız bir parçaydı :) 2. parçada ise daha çok atmosferik doom-ambient havası var. Hatta doomun karanlık yapısınıda çok güzel oturtmuşsun. Birkaç klavye aranjmanıyla çok daha iyi olabilir. Tebrik ediyorum, çalışmaya devam :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Odun, 20 May 2003 08:20 tarihinde demiş ki:
gitarla ilgilenen çok kişi var buralarda kendileri çalmasalarda ilgilenenlar var yani

bilgi paylaşıldıkça büyür ya...o yüzden paylaş tabiyki ufkumuz açılsın =)

les paul, benim hep taktir ettiğim bir adam. Hatta şu anda çaldığımız modern elektro gitarları borçlu olduğumuz önemli kişilerden biri. bir kitapta yazısı var, onuda yazmak istiyorum ama farklı bir thread açıcam, bu konuda kaynasın istemiyorum. Gerçekten gaz verici bir yazı ve her gitaristin okuması gerekli diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi adıma, gitardan vs. çok anlamam, çalabilirim ama prof anlamda değil..

Evde abime ait bir Les Poul Standart var, daha önce pekçok gitarı deneme şansım oldu ama o aletten aldığım zevki cidden hiçbir aletten almadım..
Amfi olarak Marshall JT serisi Tüplü ve effect olarak da ( yanlış olabilirim ) POD Rack tibi effect processor var.. inanılmaz keyifli oluyor çalması ( çaldıklarım bi boka benzemese'de kulağa hoş geliyo bunlarla )

Gibson süper bir gitar bence..

Twiglight yazı için teşekkürler.. yenilerini bekliyorum..[hline]
Baban zengin değilse bu senin suçun değildir ama kayınpeder'in fakirse, bak işte bu senin suçundur !!
( Ünlü zenginlerimizden birisi demiş / yorumsuz.. )

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Gibsoncılar bu benim kendi fikrimdir saldırmayın lütfen :)
gibson bence cok fazla genel bir gitar özel bir durumu yok her yana çekilebilir bir şekilde.. ama hiçbir tonuda tam oturmaz ne yazıkki. çok ortada bir gitar. fakat blues gitarı diye nitelendirilebilir. çok kullanışlıdır şekli bazdır herkesin hoşlanabileceği gibidir vs.. şimdi birileri çıkıp dicekki varya sen gördünmü işte gibsonun bilmem vintage işte 1973 modelini kafayı yersin :) hepsini gördüm inanın bana :)bu zevk belkide.. Gitar dediğin iddialı olacak bir tek tarza hizmet edecek belki, ama tam hizmet edecek..

*Peace*

[Bu mesaj Loserandlost tarafından 28 July 2003 21:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Losera katılıom ve şunu da söylemeliyim ki asla les paul almam ama herhangi bi eksikliinden diil benim ellerim küçükkardeşim ibanezden başkası paklamaz beni ona da para lazım :(
*! parasız yaşanmaz ulan bu dünyada der ve gider *[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Fuck everything that you stand for!
Don't belong! Don't exist!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!
Sosyal ağlarda paylaş

les pauller muhteşem gitarlardır bence. 94 yılında büyük bir şans eseri ikinci el bir siyah studio les paul buldum. daha sahneye bile çıkmamış, çiziksiz miziksiz harika bir haldeydi. tanıdığım tanımadığım herkese borçlanıp aldım hayallerimin gitarını. o günden beri jackson'umu nerdeyse hiç elime almadım ve başka bi gitar edinmeyi de düşünmedim. beraberce yaşlanıyoruz yavaş yavaş çok keyifli.

tonları falan da hiç ortada değildir bana soracak olursanız. her türlü müziğin alası çalınır. bu biraz da kullandığınız kombinasyonlar ve "self tuning"iniz ile alakalıdır.

örneğin gitarı aldığım o yıllarda daha çok hard rock ve chicago blues tarzı şeylerden hoşlanırdım ve nefis performans alırdım gibson'umdan.

daha sonra 97'de Something's Wrong'a girdiğimde yaptığımız hardcore müziğe'de nefis uyum sağladı benim les paul. hatta albüm kayıtlarında sadece les paul'ümü ve marshall bir amfi'nin gaini'ni kullanmıştım.

2inci albümü hazırlarken dağıldı grup sonra. ben de şimdilerde ortağımla hafta'da 1-2 kez bir araya gelip daha çok onun tarzı şeyler çalıyorum. 60'lı-70'li yılların rock ve blues'ları yani. les paul'üm gene uyuyor ortama gene uyuyor ben naapayım ? ;)[hline]Neenar of Hibernia - Excalibur
Amin n'rangwa edanea...
Sosyal ağlarda paylaş

bi sn ye sen something's wrong gitaristimisin ???
hehe bu da güzel forumda kimler war haberimiz yok..[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
biz metalciyiz kötüyüz adiyiz siyah giyer kedi keser satanistçilik oynarız içinde gitar olan bütün herşeyi dinler deli gibi kafa sallarız.bu böyle biline

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
bende hep bir les paul standart heritage cherry sunburst istiyorum.öss ye gireyim aileme psikolojik baskı yapıcam almaları için.şu anda biriktirdiğim para (ki max 600 dolar olur o zaman kadar) nın üstüne ailem de eklerse çom müthiş olacak.bi daha bırakmam o gitarı elimden.bu arada gibson'a laf atan arkadaşlar kalın klavyeyle çalamadıkları için öyle diyorlar sanırım neyse:)

P.S:şu anda washburn w1-24+marshall mg 15 cdr kullanıorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...