Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google OHANNES #2

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

abi mailine bakarken niye görüntülü chat yapmaya kalkasın ki show off amaçlı bir özellik gibi duruyor..google talku hep destekledim ama bunca zaman görüntülü chat getirmedi msnden kurtarmadı bizi..şimdi de uzun süredir skype kullanıyorum kalite performans olarak gayet başarılı bu saatten sonra niye tekrar google talk'a yönlendirmeye uğraşayım milleti aynı özellikler başka yerde iyi performansta varsa ?
Sosyal ağlarda paylaş

oha ne kadar yenilige kapali insanlarmissiniz =) yani eklentinin kalitesini elestirin, ozelliklerini elestirin de, bir yenilige "ne gerek var" demek ne oluyor?

bence guzel bir ozellik. sonucta hicbir ekstra programa bagli olmadan platform bagimsiz bir sekilde (varsayim) tanidiklarimla goruntulu konusma yapabilicem. yok kameram oldugundan ya da kullandigimdan degil, rastgele bir yerde bilgisayarin basina oturunca "aa skype/msn/gtalk yukliyim dur" dememe gerek kalmayacak. negzel.

benden on puan, siz ne derseniz diyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
abicim adamlar naapmış bu kez? Gmailda chat var ya hani, hah işte onu öyle bi hale getirmişler ki, artık görüntülü chat bile yapılabiliyor. Plugin gerekiyo tabi bu olay için ve bu plugin de önemli tüm tarayıcılarda çalışıyomuş. (chrome, firefox, ie7 vs.)

hadi bir-kii üüç : Google OHANNES!!1

plugin yüklemekle program yüklemek arasında okadar da zaman farkı yok gibi
Sosyal ağlarda paylaş

abi anlamadım.. her yerden ne demek? gittiğin her yerde bu plugin'i kurabileceğin gibi herhangi bir video chatting programını da kurabilirsin. on the fly bir şey değil sonuçta, browser'ı açtığın gibi webcam'i açamıyorsun..

öte yandan çok işlevsel bulmasam da hoş bir yenilik. sonuçta mail servisi için farklı bir bakış açısı.. ha çok kabul görür mü? insanların istediği bu mu? tartışılır. o yüzden OHANNES falan demiyorum. denemeye değer, efferin gugıl diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
oha ne kadar yenilige kapali insanlarmissiniz =) yani eklentinin kalitesini elestirin, ozelliklerini elestirin de, bir yenilige "ne gerek var" demek ne oluyor?

hehe.

zaten gerekli görüntülü konuşma programları mevcut.
mail de mailliğini bilsin diye düşündüm ben. Hiç gerek yok. Cidden , ne gerek var?

yani bi de chat koysalarmış tam olurmuş. msn den farkı kalmaz o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

mail kutusuna entegre olması açısından bir yenilik (gtalk da öyle zira, hotmail içersinden msn açılmıyor, webmessenger da işkence gibi birşey) öte yandan msn skype yerine sadece gtalk kullanan insanlar için faydalı olabilir. eğer ki koydukları bu servis msn ve skypeden daha kaliteli olursa insanlar oraya doğru kayabilir yavaştan
Sosyal ağlarda paylaş

kitana said:
Mum_Chamber said:

hehe.

zaten gerekli görüntülü konuşma programları mevcut.
mail de mailliğini bilsin diye düşündüm ben. Hiç gerek yok. Cidden , ne gerek var?

yani bi de chat koysalarmış tam olurmuş. msn den farkı kalmaz o zaman.
chat zaten var :)

bu arada gmail kullanmayanin ciddi olarak aklina sasarim.
tum maillerinizi gmail'e forwardlayin, ana mail adresinizi de (eger gmail degilse, okul maili falan) gmail'e account olarak ekleyin, tum gelen maillere onla cevap verin.
7gb+ alan, 20mb attach size ve chat de cabasi.
ayrica attachmentlari google docs ile kolayca acmak da super bir olay.

her seyi super lan google ne mukemmel birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...