Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WOW yazılımına isim önerisi

raistlinthewiz

Öne çıkan mesajlar

İşte önemli olan doğru Realmınıza göre doğru providerı bulabilmek. Almanyada ki provider size 60ms verse bile Fransdaki br realmde oynuorsanız latency kesinlikle artacaktır cunki ülke değişikliği daha fazla hop(trafik noktasına) ve de latency yukselmesıne neden olacaktır.

Yani Fransa realmı için Almanya VPS'i veyada vice versa kullanmak düz bağlantıdan daha yüksek latencye neden olabilir.

Durmak yok araştırmaya devam :D
Sosyal ağlarda paylaş

kurdum programı fakat şöyle bi hata veriyor
daha doğrusu pimp my latency dediğimde bir sürü tamam tamam tamam falan diyorum sonra da oyuna girince böyle oluyor ?
http://img217.imageshack.us/img217/3307/hataar0.jpg
key is not cached in the registery.you have no guaranteed that the server is computer you think it is. the servers rsa2 key fingerprint is : uzunca bir reg key...if you trust this host, enter "y" to the add key. PUTTY's cache and carry on connection.
if you want to carry on connection just once, without without adding the key to the cache, enter "n". if you do not trust this host, press Return to abondon the connection.Store key in cache
(y/n) Connection abondoned.
yazıyor.
sürekli tamam diyerek geçiyorum..
y veya n tuslarını denedim olmadı.
nedir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi super bi bug bulmussun yarın hemen cozecegım bunu. putty kullandıgı ıcın SSA2 keyi yaratmaya calısıyor karsıdaki serverla baglantlılı.

Bu key karsıdaki sunucuyla iletisim kurarken veririn sifreli gitmesınde kullanılıyor.

Gecici cozum istersen:

http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

programını indir ve sana verdigim ip'ye sshı secerek user passle baglan.ilk baglantıda keyi ekliyimmi diye soracak yes de ve devam et. bu islemden sonra pimpmylatencyde calısacaktır
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası ben bu networking veya derin internet mevzularına yabancıyım ve farzedelim ki mikrofonu sokaktaki adama uzattın.

2 sorum var;

1. Yazılımda bir güvenlik sorunu yok. tamam. ama peki bu vps provider'lara güvenebilir miyiz? sonuçta bizim bilgilerimiz buradan akmıyor mu?

2. Ben bu programı bağlantımın kısıtlandığı yerlerde ve wow harici programlarda (msn gibi) kullanabilir miyim? örneğin portların kapalı ve bazı sitelere erişimin yasaklandığı işyeri, okul ve benzeri yerler...

Program ve ilgin için ayrıca teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

1) VPS Providerlara guvenmek konusunda, tabiki hic hicbirsey %100 guvenli degil. Bugun TTNet adminide VPS providerda, sniffleyebilir seni isterse. Ama bahsettigimiz VPS'ciler reseller degil, linode ve slicehost ve fransada ki gandi.net ciddi kullanıcı sayısı olan firmlar

2) config bolumunde wow exesi yerıne baska bir programın executableını secerek diger programları da bu sekılde calıstırabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:
chromaggus EU
server fransada bildiğim kadarıyla...

evet, fransa. Evet ters etki etti sana VPS'e traffik yonlendırmek.Senden ricam 1-2 saat sonra veyada nezaman musayit olursan tekrardan denemek ve o anki pinge tekrar goz atmak. Al'Akirde iken ilk gandi.net baglantımda 400~ms olayı bendede oldu ama 1-2 saat icinde latency dusmustu. Sende 1-2 saat sonra tekrar bir bak bakalım

Birde programın ana ekrarnında VPS provider latency degeri kac gozukuyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz alakasız olcak ama bir sorum var. Bnm bir dedi. serverım var (Almanyada bu), bunu VPN servera çevirmek istedim. Her ay VPN parası vermekten kurtulmak istedim. Nese, araştırdım baya ve eğer 2 ethernet girişi yoksa makina olmuyormuş diye bişiler buldum. Benim makinada tek giriş var, uğraştım bi süre bağlantıyı sağladım ama ne bir sayfa açabildim ne de WoWu. Bir önerisi, çözümü olan var mı acaba? eğer becerebilirsem pati wow kullanıcılarına bir yararım olabilir. :)
Programın çok güzel, eline sağlık ama her programı seçme işi bana göre değil (sana bir lafım yok tamamen kendi takıntım :)), VPN gibi olsa süper olur ama öle olunca farklı şeyler oluyor sanırım. Kendi serverımda deneyeceğim en kısa sürede. :)
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:
abi bide mekan farkı var yani ben orgrimmardayım en işlek yer.
senin açtığın yer orc base i bomboş oluyor.
orgrimmara gidip bi deneseydin değişebilir belki.

abı orgrimmarlar durator araso 300 mslik bir fark yaratmaz. sonucta bende sıstem calısıyor. onemlı olan senın 2. testinde ki sonuc :)
Sosyal ağlarda paylaş

simdi karalama olarak algılamayın da :)

Fail safe.
480kb lik dosyayı sadece bazı antivirusler : G-data ve avast bunu troyan olarak görüyor belirteyim.

Yani baskası bunu hack denemesi olarak algılar,programın guvenirliliği tartısılır hale gelir.
Yoksa calısmalarında basarılar ve cok yaralı olacak bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...